Nie ustąpili pierwszeństwa, spowodowali kolizje

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
wypadek   KPP Opoczno   Policja Opoczno   nieustąpienie pierwszeństwa   mandat  

Mandatem karnym dla kierowcy VW Passata zakończyła się kolizja drogowa w Ogonowicach. Zdarzenie miało miejsce 24 lipca 2019 roku o godz. 14.50.

Pracujący na miejscu policjanci, ustalili, że 23 letni kierujący VW Passatem, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Man kierowanym przez 45 letniego mężczyznę.

Tego samego dnia, również w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem zakwalifikowanego już jako wypadek drogowy.

Jak ustalili policjanci o godzinie 16.30, na skrzyżowani ulic Moniuszki i Inowłodzkiej 63 letni kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, zignorował znak STOP i zderzył się Toyota, kierowaną przez 33 latka. Obrażeń ciała niezagrażających życiu doznała pasażerka toyoty.

Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi.

Jak pokazują policyjne statystyki, najczęstszą przyczyna wypadków drogowych jest właśnie nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W 2018 roku w skali całego kraju z tej przyczyny doszło do 6073 wypadków drogowych.

W powiecie opoczyńskim w 2018 roku doszło do 86 wypadków drogowych.

Główną przyczyną odnotowanych zdarzeń oprócz nadmiernej prędkości było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: