Sytuacja epidemiologiczna w powiecie opoczyńskim. Stan na 27 kwietnia

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
powiat opoczyński   koronawirus   koronawirus Opoczno   koronawirus Drzewica   koronawirus DPS  

Starosta Opoczyński informuje, że zgodnie z danymi przekazywanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opocznie, na terenie powiatu opoczyńskiego odnotowano łącznie 170 pozytywnych wyników testu na obecność koronawirusa.

Nazwa Jednostki Samorządu Terytorialnego Ilość osób zakażonych COVID-19 Ilość osób zdrowych po zakażeniu 
Gmina Opoczno 10 19
Gmina Drzewica 97 42
Gmina Białaczów 1 0
Gmina Mniszków 0 0
Gmina Paradyż 0 0
Gmina Poświętne 0 0
Gmina Sławno 0 0
Gmina  Żarnów 0 1
Razem: 108 62

 

Starosta Opoczyński poinformował także, że zmarły kolejne 3 osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19). W szpitalu w Tomaszowie Maz. w dniu 23 kwietnia br. zmarła jedna z mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Kolejna mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, zmarła w dniu 26 kwietnia br. w szpitalu w Zgierzu. Obie Panie miały choroby przewlekłe, współistniejące, ale były również zakażone wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19).W dniu 22 kwietnia br. zmarła w szpitalu osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2 z gm. Sławno.


Ponadto, w dniu wczorajszym do Domu Pomocy w Drzewicy powróciło 17 zdrowych (po zakażeniu wirusem) mieszkańców w ramach Akcji „Powrót do domu”. Transport zapewnili żołnierze 9 Łódzkiej Brygady wojsk Obrony Terytorialnej przy ogromnym wsparciu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: