Nowe przypadki koronawirusa, zamknięty kolejny oddział szpitalny

Drukuj

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Szpital Powiatowy w Opocznie   Starostwo Powiatowe w Opocznie   powiat opoczyński   koronawirus   SARS-CoV-2   COVID-19   koronawirus Opoczno   zamknięcie oddziału szpitalnego  

W powiecie opoczyńskim jest już 10 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-COV-2. Kolejni zarażeni to dwaj lekarze oraz kobieta.

Starostwo Powiatowe w Opocznie informuje o trzech nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-COV-2.  Zarażeni to dwóch lekarzy z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Opocznie oraz jedna kobieta. Jeden z lekarzy pracuje w  Szpitalu Powiatowym im. E. Biernackiego w Opocznie.

W związku z powyższym, w oparciu o wytyczne Minerstwa Zdrowia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie wraz z Dyrekcją Szpitala im Biernackiego w Opocznie podjęli decyzję o czasowym zawieszeniu oddziału wewnętrznego.

Pacjenci, personel oraz pomieszczenia wszystkich zamkniętych oddziałów zostaną poddani dekontaminacji – czyli oczyszczeniu powierzchni (zarówno ciała, jak i pomieszczeń oddziałów) z substancji szkodliwych dla zdrowia i życia.

Jednocześnie informujemy, że Odział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy wraz z własnym i niezależnym blokiem operacyjnym, Szpitalny Odddział Ratunkowy, Odział Dziecięcy oraz Nocna I Świąteczna Pomoc Zdrowotna funkcjonują bez zmian.

Łącznie w powiecie opoczyńskim odnotowano 10 przypadków zakażenia koronawirusem. 

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: