Gwiazdka w schronisku. XVII edycja akcji „Pomóżmy czworonogom”

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 7 listopada do 14 grudnia 2017r. w SOSW „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie wśród społeczności szkolnej: uczniów i nauczycieli trwała zbiórka produktów dla bezdomnych zwierząt w Schronisku w Różannie przeprowadzona po raz siedemnasty (początkowo dla schroniska w Tomaszowie Maz.). W tym roku zbiórka przebiegała pod hasłem "Gwiazdka w schronisku".

Celem akcji było rozbudzanie i podtrzymywanie wśród społeczności szkolnej potrzeby pomocy bezdomnym zwierzętom, uwrażliwienie uczniów na krzywdę porzuconych i zaniedbanych zwierząt oraz kontynuowanie wieloletniego i cyklicznego wspierania działalności schroniska w Różannie.
W tym roku organizatorka i pomysłodawczyni akcji – Małgorzata Adamczyk wraz z uczniami odwiedziła Lecznicę dla Zwierząt przy ulicy Staromiejskiej w Opocznie. Tu uczniowie rozmawiali z weterynarzami na temat właściwej opieki nad czworonogami, profilaktyki i leczenia psich przyjaciół. Lekarze zwrócili szczególna uwagę uczniom na prawidłowości w zakresie opieki nad zwierzętami z ich otoczenia oraz odpowiedzialności za ich los.

Biorący udział zbierali suche produkty w postaci: kasz, ryżu, makaronu, suchej karmy, konserw mięsnych dla zwierząt. Dodatkowo wśród nauczycieli przeprowadzono zbiórkę pieniądze z przeznaczeniem na zakup niezbędnych pokarmów. W bieżącym roku zebrano ponad 165 kg produktów.

Uczniowie w dniu 14 grudnia odwiedzili z opiekunami (p. Małgorzatą Adamczyk, Aleksandrą Dziubałtowska i Anną Podlewską) schronisko, spotkali się bezpośrednio z przebywającymi w nim pensjonariuszami i przekazali ich opiekunom paczki ze smakołykami – pamiętając o nich w tym świątecznym czasie. Mogli zobaczyć w jakich warunkach mieszkają psy, co jedzą, jak spędzają czas w swoim nowym domu. Wiele ciekawych informacji usłyszeli od pracownika- opiekuna schroniska, który potrafił zainteresować uczniów swoim opowiadaniem o rasach, zachowaniach psów, adopcji, współpracy ze stowarzyszeniami i fundacjami działającymi na rzecz zwierząt.

Klasy wyróżniające się w akcji:

Indywidualnie najwięcej darów przekazali uczniowie: 

Za dar serca, wsparcie i ofiarność organizatorka podziękowała wyróżniającym się uczniom upominkami a dla klas przygotowała okolicznościowe dyplomy.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: