Dzień Dyni w "Ósemce"

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Listopad zwykle kojarzący się nam z zadumą i deszczową pogodą, w Przedszkolu Nr 8 w Opocznie okazał się bardzo kolorowy i smaczny. Dzieci z grup integracyjnych Gumisie i Domisie wraz ze swoimi paniami postanowiły zorganizować Dzień Dyni, warzywa tak popularnego w tym czasie.

Były zabawy z dynią, teatrzyk o Dyni i Kopciuszku i wypieki dyniowe. Zarówno dzieci niepełnosprawne jak i zdrowe, okazały się wspaniałymi pomocnikami i wspólnymi siłami udało się upiec babeczki, oczywiście dyniowe. Było smacznie, zdrowo i wesoło.

Wspólne pieczenie to lekcja koncentracji uwagi, samodzielności oraz okazja do integracji i wspólnej zabawy. Nawet przysłowiowe niejadki nie mogły oprzeć się zapachowi dyniowych wypieków. I tylko nadziwić się nie mogły, że warzywa, które obecnie kojarzą się najczęściej z wykrzywionymi dziwnie buźkami, mogą stać się tak dobrymi ciasteczkami.

Temat zdrowego żywienia zwłaszcza wśród dzieci w dobie tzw. szybkiego jedzenia jest stale aktualny, dobrze zatem, iż przedszkolaki od najmłodszych lat poznają różne zdrowe dania. Tym bardziej, że nic tak nie zachęca jak samemu przygotowywane smakołyki.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: