Manewry w „Ósemce” czyli bezpiecznie i pożytecznie

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej, zatem dbamy przede wszystkim o ich bezpieczeństwo, zarówno w domu jak i poza nim. Ten sam cel przyświeca również szkołom i przedszkolom. Dyrektor Przedszkola nr 8 w Opocznie, Małgorzata Buczyńska, mając na uwadze właśnie bezpieczeństwo podopiecznych organizuje spotkania, warsztaty a nawet Manewry dla dzieci.


Przedszkolaki spotkały się już z Policjantem, który uczył ich jak być bezpiecznym na drodze. Dzieci ćwiczyły przechodzenie przez pasy z sygnalizacją i bez, rozmawiały jak mają się zachować zarówno względem obcych osób jak i zwierząt. Zorganizowane zostały także warsztaty, podczas których dzieci uczyły się jak obchodzić się z prądem, jak zachowywać podczas burz oraz jak oszczędzać prąd.

W ostatnim czasie odbyły się zaś manewry przeciwpożarowe. Dzieci spisały się wspaniale, spokojnie ewakuując się wraz ze swoimi nauczycielkami. Mimo, iż najmłodsi mają 2,5 roku byli równie dzielni jak 6 latki. Nie przestraszył ich ani sygnał syreny ani sami strażacy. Po udanej ewakuacji strażacy uczyli dzieci jak należy zachować się w razie niebezpieczeństwa jakim może być m.in. ogień. Dodatkowo przećwiczona została sytuacja, gdy w budynku zostaje nauczycielka z podopiecznym i należy szybko ją odnaleźć oraz jak niesie się poszkodowanego.

Przedszkolaki w nagrodę za wspaniałą postawę i nie małą już wiedzę na temat bezpieczeństwa, miały możliwość obejrzeć z bliska wóz strażacki i przymierzyć strój. I tak ulubionym zawodem nie tylko wśród chłopców stał się zawód strażaka.

Na tym jednak Ósemka nie poprzestaje, mając w planach już warsztaty z pierwszej pomocy.  

Pamiętajmy, iż uczenie naszych dzieci zasad bezpieczeństwa i odpowiedniej reakcji w obliczu zagrożenia od najmłodszych lat sprawi że będą spokojnie mogły dorastać, a w razie zagrożenia pomóc również innym.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: