Pożar w szkole

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek 29 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym wybuchł pożar. Bardzo szybko przyjechała Straż Pożarna z Kraszkowa i zlokalizowała źródło ognia, którym była patelnia elektryczna znajdująca się na kuchni.

W trakcie przeszukania okazało się, że uczennica klasy III Gimnazjum zasłabła i nie opuściła budynku szkoły. Strażacy wyprowadzili poszkodowaną i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Przed szkołą zgromadzili się uczniowie, którzy w pośpiechu opuszczali zagrożone miejsce.

Okazało się, że były to tylko ćwiczenia. Próbna ewakuacja przeprowadzona przy udziale Straży Miejskiej na czele z komendantem Tadeuszem Brolą i zaprzyjaźnionymi strażakami z OSP w Kraszkowie.
Pogadanka o bezpieczeństwie, a następnie konkursy i kurs pierwszej pomocy uspokoiły napiętą atmosferę. Wspaniała pogoda i liczne nagrody ufundowane przez komendanta były powodem do radości uczniów. Pani dyrektor Małgorzata Kałużyńska podziękowała wszystkim za sprawne przeprowadzenie akcji i pomoc.

Warto dodać, że od kilku lat nasza szkoła współpracuje z OSP w Kraszkowie i z panem Tadeuszem Brolą.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: