Przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem, jednak w sytuacjach zagrożenia często obawiamy się podjąć działania z powodu nie wystarczającej wiedzy, umiejętności. Przedszkole Nr 8 w Opocznie postanowiło zacząć oswajać z tą tematyką dzieci już od najmłodszych lat.

Od marca do końca maja odbywały się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci od 2,5 – do 6 lat. Warsztaty zostały zrealizowane dzięki współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Opocznie oraz Harcerskim Klubem Ratowniczym.

Dzieci podczas zajęć w grupach, mogły poczuć się jak mali ratownicy. Młodzież należąca do wspomnianego klubu zapoznawała przedszkolaki z procedurą zachowania w sytuacjach zagrożenia życia, zranień, złamań. Największe emocje wzbudzał oczywiście pokaz resuscytacji wykonywany na fantomie.

Dzieci, które częściej jak dorośli działają instynktownie, chętnie pod okiem instruktorów ćwiczyły działania ratownicze. Oglądały sprzęt i zawartość plecaka ratownika, utrwalały też znajomość numerów alarmowych.

Na duże brawa zasługują dzieci z grupy integracyjnej, które z dużym zainteresowaniem obserwowały prowadzących warsztaty ratowników i ćwiczyły pierwszą pomoc razem ze swoimi zdrowymi kolegami.

Przeprowadzone warsztaty były okazją do zaznajomienia się z niezwykle cenną wiedzą mogącą komuś uratować życie. Kto wie, może dzięki temu zyskamy kolejnych świetnych ratowników, lekarzy?

ZWIŃ

Proponowane artykuły: