Eliminacje Powiatowe OTWP 2017 w Białaczowie

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 31 marca br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białaczowie odbyły się XL eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju była m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Eliminacje odbywały się w III grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne), a udział w nich wzięło 21 uczniów reprezentujących wszystkie gminy z terenu powiatu.

Jury eliminacji stanowili bryg. Józef Pacan – przewodniczący, bryg. Andrzej Śpiewak - sekretarz, bryg. Marian Kłobucki, dh Krzysztof Chmal – członkowie przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego i Gminnych OSP, którzy sprawdzali wiedzę uczestników zmagań turnieju.
Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 30 pytań. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z testu zakwalifikowali się do kolejnego etapu finałowego turnieju.

W czasie oczekiwania na wyniki, uczestnicy turnieju mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem jednostek OSP z terenu gm. Białaczów w sprzęt pożarniczy i samochody bojowe.

Rozstrzygająca część finałowa wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:
w grupie szkół podstawowych:

 1. miejsce – Julia Jędrasik z SP Bielowice – 7,5 pkt,
 2. miejsce – Martyna Dębowska z SP Miedzna Drewniana - 6 pkt,
 3. miejsce - Mikołaj Łukasik z SP Bukowiec n. Pilicą - 5 pkt,
 4. miejsce – Bartek Majcherek z SP Radzice D. – 3,5 pkt.

w grupie szkół gimnazjalnych:

 1. miejsce – Julia Składowska z Gimnazjum w Drzewicy – 14,5 pkt,
 2. miejsce – Patryk Śpiewak z ZSS w Paradyżu - 9,5 pkt,
 3. miejsce - Karolina Palus z Gimnazjum w Mniszkowie - 9 pkt.
 4. miejsce – Patrycja Poprzeczna z Gimnazjum nr 1 w Opocznie - 5,5 pkt,
 5. miejsce - Adrian Górski z Gimnazjum w Prymusowej Woli - 5 pkt.

w grupie szkół ponadgimnazjalnych:

 1. miejsce – Piotr Duperas z LO w Piotrkowie Tryb. – 13,5 pkt,
 2. miejsce – Dawid Chmal z ZST Mroczków Gośc. - 13 pkt,
 3. miejsce – Damian Badura z ZSP w Drzewicy - 10 pkt,
 4. miejsce – Jakub Ignerowicz z ZSP nr 1w Opocznie – 9,5 pkt,
 5. miejsce – Piotr Kubiszewski z LO w Opocznie – 9 pkt.

Nagrody rzeczowe (sprzęt audio ufundowany przez Zarząd Oddziału powiatowego ZOSP RP w Opocznie, czujki dymu i czadu ufundowane przez KP PSP w Opocznie) i pamiątkowe dyplomy wręczali wójt Gminy Białaczów Jacek Reszelewski, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Józef Pacan oraz członkowie Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Opocznie, m.in. bryg. Marian Kłobucki, mł. bryg. Andrzej Urbańczyk i dh Jarosław Jurowski.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych reprezentować będą powiat opoczyński na eliminacjach wojewódzkich OTWP również w Tuszynie, które odbędą się w dniu 7 kwietnia br. o godz. 1000 w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Tuszynie przy ul. Żeromskiego 3.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: