Dzielnicowi z Opoczna z wizytą u najmłodszych

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzielnicowi z opoczyńskiej komendy spotkali się z dziećmi z miejscowości Karwice, Adamów, Janów Karwicki oraz w świetlicy wiejskiej w Karwicach i Różannie. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczne zachowania podczas korzystania z czasu wolnego, zarówno na świeżym powietrzu jak też przed ekranem monitora komupterowego.

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Szczególną uwagę zwrócili na rozważne podawanie w sieci swoich danych osobowych. Należy pamiętać,że rejestrując się na różnego rodzaju portalach społecznościowych decydujemy się na udostępnianie swoich danych osobowych,a to może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Każde takie spotkanie to także okazja do przybliżenia progarmu "Dzielnicowy Bliżej Nas", policjanci informują o tym w jakich sytuacjach można się do nich zgłaszać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Jednak priorytetowym zadaniem jakie realizują jest przede wszystkim edukowanie najmłodszych o tym jak unikać sytuacji ryzykownych, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych. Dzieciom przypomniane zostały zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: