Boksy modułowe do zabezpieczania kontenerów na śmieci

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jedna z opoczyńskich wspólnot mieszkaniowych jako pierwsza wybudowała altankę śmietnikową. Jej modułowa konstrukcja pozwala na dowolną jej przebudowę i rozbudowę.

Wspólnota Mieszkaniowa Kopernika 10 w Opocznie wybudowała na swoim terenie modułowy boks do chowania i zabezpieczania kontenerów na śmieci. Pomysł i projekt był działaniem własnym. Boks posiada własne oświetlenie wykonane w technologii fotowoltaicznej oraz wbudowany w konstrukcję trzepak do dywanów.

Modułowość konstrukcji pozwala na dowolną rozbudowę i przebudowę altanki w przypadku dostawienia większej liczby pojemników. Dodatkowo boks można wyposażyć w zadaszenie lub furtę.

Koszt zakupu i montażu został pokryty ze środków własnych Wspólnoty. Całość przedsięwzięcia wykonała firma Krzysztofa Adamczyka z Woli Załężnej.

Można się spodziewać, ze niedługo więcej takich instalacji pojawi się w mieście.

Wymieniona wspólnota wprowadza w życie śmiałe i trafione projekty oraz wprowadza działania, które mają na celu poprawienie warunków mieszkaniowych czy zwiększenie bezpieczeństwa jej mieszkańców. W przeciągu ostatnich lat wspólnota zagospodarowała przestrzeń wokół bloku, którą oświetlają ekologiczne lampy i obserwują kamery monitoringu. Wykonała także nowy, sterowany elektronicznie węzeł ciepłowniczy, który znacznie obniżył koszty użytkowania mieszkań.

 

ZWIŃ

Proponowane artykuły: