Zebrali niemal 20 litrów krwi i nie tylko

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
krwiodawstwo   akcja krwiodawstwa   Honorowi Dawcy Krwi  

W sobotę. 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się zbiórka krwi, zorganizowana przez opoczyńskich Honorowych Dawców Krwi. Podczas akcji zbierano także plastikowe korki oraz karmę, koce i zabawki dla zwierząt znajdujących się w schronisku.

Z zarejestrowanych 48 osób krew oddać mogło 44 dawców. Oczywiście i tym razem nie zabrakło osób, które krew oddały po raz pierwszy.

Łącznie zebrano 19.8 litra krwi.

Zbiórce krwi towarzyszyła również akcja „Wkręć się w pomaganie”, podczas której zbierano plastikowe nakrętki, ze sprzedaży których pieniądze będą przeznaczone na przeszczep komórek macierzystych.

Tego dnia udało się także zebrać ponad 100 kilogramów karmy oraz koce i zabawki dla zwierzaków ze schroniska.

Do akcji przyłączyły się opoczyńskie morsy, którym w zorganizowaniu kąpieli pomogli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję a także: Fabryce słodkości Katarzyny Czajki za pyszny tort, Expert - Centrum Kredytowe za gadżety dla aktywnych tego dnia, NestBank - Bełchatów za super gadżety, pizzerii Desperado's za zniżki na pizzę oraz firmie Opoczno I Sp. z o.o. za pamiątkowe płytki.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: