Bartłomiej Adamus z brązem Mistrzostw Europy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zawodnik Opocznianki Opoczno, Bartłomiej Adamus wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach U20&U23 w podnoszeniu ciężarów, który odbył się 24 października 2018 roku w Zamościu.

Na pomoście w Zamościu zawodnik Opocznianki Opoczno w kategorii wagowej do 85 kg, Bartłomiej Adamus wywalczył brązowy medal. Podopieczny trenera Krzysztofa Maja pokonał 11 konkurentów, w tym bardzo silnych zawodników z Gruzji - Raveza Dawitadze i Nodariego Kakabadze, Łotysza Ritvarsa Sucharevsa, Mołdawianina Tudora Ciobanu, Ukraińca Antona Serdikowa

W rwaniu Bartek zaliczył trzy podejścia – 151 kg, 155 kg i 158 kg (nowy rekord życiowy Bartka). Ostatni z wyników dał mu „mały” brąz i dobrą sytuację wyjściową przed podrzutem. Prowadził Dawitadze – 165 kg, przed Sucharevsem – 164 kg. Bartłomiej Adamus miał 2 kg przewagi nad Serdiukowem.

W podrzucie w pierwszej próbie nie udało się wyrwać 185 kg, lecz chwilę później Bartek przeniósł na 186 kg. Próba rwania 192 kg nie powiodła się, ale osiągnięty wynik 344 kg dał Bartkowi brąz. Ostatecznie zwyciężył Raveza Dawitadze przed Ritvarsem Sucharevsą.

Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszego zawodnika,który dopiero ukończył 18 lat.Zawodnik Opocznianki w mijającym sezonie wywalczył także IV miejsce w Mistrzostwach Świata w Uzbekistanie, Mistrzostwo Polski do lat 20 w Mroczy.

W przyszłym sezonie na Barłomieja Adamusa czekają podobne starty, lecz juz w innych kategoriach wagowych oraz walka o punkty do igrzysk olimpijskich.