Brony dopięte do ciągnika rolniczego poważnie raniły kilkuletnie dziecko

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Okres wiosenny to czas wzmożonych prac rolnych. Na drogach możemy spotkać więcej ciągników rolniczych z podpiętymi różnymi, dodatkowymi urządzeniami do prac polowych. Kierowca takiego pojazdu ma obowiązek nie tylko zadbać o stan techniczny ciągnika ale także o prawidłowe i bezpieczne zamontowanie dodatkowych urządzeń rolniczych.

Poruszając się po drodze z dopiętymi do ciągnika urządzeniami typu brony, musimy pamiętać, że podczas jazdy takie urządzenie może w sposób niekontrolowany poruszać się i stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu w tym pieszych. Tak też stało się w jednej z miejscowości w gminie Opoczno.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dopięte do ciągnika rolniczego brony uderzyły w głowę kilkuletnią dziewczynkę, która z poważnymi obrażeniami trafiła do jednego z łódzkich szpitali. Policjanci ustalili, że 71 letni kierujący ciągnikiem poruszał się drogą publiczną, niestety brony doczepione do pojazdu w sposób niekontrolowany rozbujały się i nieszczęśliwie uderzyły stojące nieopodal dziecko. Dlatego tak bardzo ważne jest aby każdy kierowca pojazdu rolniczego, do którego zamontowane są dodatkowe urządzenia zachował szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że 71 latek nie posiada uprawnień do kierowania.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.