Nocny Piotrkowski Półmaraton z sukcesami biegaczy LKS Feniks

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

23 czerwca reprezentanci Ludowego Klubu Sportowego Feniks Opoczno wystartowali w III Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur, który zainaugurował Imieniny Piotrków 2017 – zawody w wyjątkowym roku 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.

W biegu na dystansie 21,0975 km z klubu Feniks brali udział: Krzysztof Białas, Grzegorz Stępień, Piotr Rożej oraz Szymon Wiktorowicz. Najwyżej z naszych zawodników w kategorii open uplasował się Szymon Wiktorowicz (14 miejsce), a Krzysztof Białas stanął na podium w swojej kategorii wiekowej.

Zawodnicy Nocnego Półmaratonu wystartowali z ul. Słowackiego, a trasa prowadziła ulicami Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza. Metę usytuowano w Rynku Trybunalskim. Podobnie jak w latach ubiegłych najszybszy okazał się reprezentant Kenii. Rop Abel Kibet z Kenii. Pokonał 21 kilometrów i 97,5 m w czasie 1:10:14 bijąc rekord trasy. Na drugim miejscu sklasyfikowano jego rodaka Too Silasa Kiprono (1:10:17), a na trzecim Ukraińca Pavla Vereckyiego (1:11:01). Wśród kobiet najlepsza była Valentyna Kiliarska z Ukrainy, która do mety dobiegła z czasem 01:24:37.

Wyniki biegaczy LKS Feniks Opoczno: Szymon Wiktorowicz zajął 14 miejsce w kategorii open, 14 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 6 miejsce w kategorii M20 (czas 01:22:21); Piotr Rożej zajął 40 miejsce w kategorii open, 37 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 18 miejsce w kategorii M 30 (czas 01:29:05), Krzysztof Białas zajął 48 miejsce w kategorii open, 45 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 2 miejsce w kategorii M50 (czas 01:30:18), a Grzegorz Stępień zajął 65 miejsce w kategorii open, 61 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 16 miejsce w kategorii M40 i 6 w kategorii strażaków reprezentując Osp Wygnanów (czas 01:33:01). W biegu wystartowało 622 biegaczy, a ukończyło 613.

Przed rozpoczęciem biegu życzenia uzyskania jak najlepszych wyników wszystkim uczesnikom biegu złożyli Prezydent miasta Krzysztof Chojniak oraz współorganizatorzy: Marek Mazur (Przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS) oraz Przemysław Winiarski (radny Rady Miasta). Na półmaratonie pojawił się również, i wręczała nagrody, Wanda Panfil (polska lekkoatletka, maratonka, mistrzyni świata).

Głównym organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalski. Zwycięzcy półmaratonu w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali dodatkowo po 2 tys. złotych, a nagroda 1 tys. zł od prezydenta miasta Piotrkowa trafiła dla najszybszego piotrkowianina i piotrkowianki.