Kross Road Tour w Tuszynie z kolarzami Feniksa

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

6 sierpnia kolarze z LKS Feniks Opoczno wystartowali w wyścigu Kross Road Tour w Tuszynie na dystansie 1/2 Pro. W IV etapie cyklu wyścigów szosowych Kross Road, który był Memoriałem Sławomira Rubina, polskiego kolarza torowego i szosowego, a zarazem mistrza i reprezentanta Polski wystartowało trzech zawodników z regionu Opoczyńskiego.

Grzegorz Skorupa ukończył wyścig na 104 miejscu z czasem 01:45:45.16, Sylwester Ksyta zajął 131 miejsce kończąc zawody z czasem 01:57:02.12, a Krzysztof Snochowski ukończył zawody w Tuszynie na 133 miejscu w kategorii open dojeżdżając do mety z czasem 01:58:06.59.

W zawodach na trasie 67 km wystartowało około 170 uczestników. Zwycięzcą na dystansie 1/2 Pro został Tomasz Majewski, który 67 km pokonał z czasem 01:37:10.30. Drugie miejsce zajął Janusz Włodarczyk z czasem 01:37:10.45. Trzeci był Kamil Kuszmider z czasem 01:37:15.98.

W Tuszynie odbył się również wyścig na dystansie 110 km, który wygrał Dominik Omiotek. Czas zwycięzcy na dystansie Pro 02:36:02.81. W całej imprezie wzięło udział 281 zawodników. Trasa wyścigu w Tuszynie jak mówią uczestnicy: bardzo szybka, trudne i siłowe krótkie podjazdy, które dały się we znaki wszystkim kolarzom.