XV  Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

XV  Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w LekkoatletyceW dniu 30 września 2014 r. na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Omega” w Kleszczowie, powiat bełchatowski odbyły się XV  Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach:

W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 22 komendy miejskie i  powiatowe województwa łódzkiego.

12. st. str. Andrzej Stepień

Rezerwowi: bryg. Józef Pacan, st. sekc. Przemysław Nojek, str. Damian Kaśkiewicz.

Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. Andrzej Urbańczyk.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Opocznie zajęła z powodu dyskwalifikacji w sztafecie, niestety najgorsze w rozgrywanych dotychczas zawodach, ostatnie pechowe 13 miejsce, wraz z pozostałymi sześcioma reprezentacjami Komend powiatowych, które również zostały zdyskwalifikowane.
Mimo bardzo dobrych wyników, osiągniętych w poszczególnych konkurencjach, które wróżyły zwycięstwo, a w najgorszym wypadku miejsce na podium, nie udało się wygrać tych zawodów, z powodu historycznego pecha...

XV  Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w LekkoatletyceBezkonkurencyjne dla naszych zawodników okazały się jednak konkurencje w skoku w dal i bieg na 100 m, gdzie drużynowo zajęliśmy I miejsca, co wskazywało na zajęcie również bardzo dobrego miejsca w sztafecie, gdyż zwycięzcy zawodnicy z „setki” brali w niej udział.

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli nasi zawodnicy w konkurencji skok w dal, gdzie kpt. Paweł Wiktorowicz z wynikiem 6,25 m zajął I miejsce, a mł. asp. Paweł Jędrasik z wynikiem 5,85 m zajął III miejsce.
W konkurencji bieg na 1000 m wysokie III miejsce na 47 startujących zawodników zajął mł. asp. Marcin Filipczak z czasem 2 min 40 s.
W konkurencji pchnięcia kulą XII miejsce zajął st. sekc. Hubert Wiktorowicz wynikiem 10,69 m.

XV  Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w LekkoatletyceW ceremonii wręczenia pucharów, dyplomów i medali uczestniczyli: nadbryg. Andrzej Witkowski Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi i jego zastępca bryg. Mariusz Konieczny. Podczas zawodów obecni byli komendanci powiatowi i miejscy PSP z terenu województwa łódzkiego, którzy obserwowali rywalizację sportową swoich podwładnych.

bryg. Andrzej Śpiewak – Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie.