Ruszył nabór wniosków w programie Mój Prąd

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

30 sierpnia 2019 roku ruszył nabór wniosków w programie "Mój Prąd", realizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Środowiska.

Program "Mój Prąd", którego celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Program priorytetowy "Mój Prąd" stanowi unikatowy na dotychczasową skalę w Polsce, instrument dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, a konkretnie wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV).

Wdrożenie programu będzie silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego.

 

Informacji o programie "Mój Prąd" udzielają Doradcy Energetyczni Projektu "Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE" na stronie https://doradztwo-energetyczne.gov.pl oraz pod adresem http://nfosigw.gov.pl/moj-prad. Dodatkowe informacje można uzyskać także za pośrednictwem dedykowanej skrzynki e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dofinansowanie w formie dotacji wynosić ma do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Nabór wniosków odbywać się będzie w trybie konkursowym.

Wnioski w pierwszym terminie naboru składać można od 30 sierpnia do 20 grudnia 2019 roku. lub do wyczerpania alokacji środków. Kolejny nabór planowany jest na początku 2020 roku.

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Koncert zespołu Dezerter

Piątek, 4 październik 2019 o godzinie 19:00 - 22:00

Stand Up Night Opoczno

Sobota, 5 październik 2019 o godzinie 19:00

Rock Against Smog

Sobota, 12 październik 2019 o godzinie 19:00

Skok w bok

Poniedziałek, 14 październik 2019 o godzinie 16:30 - 21:00

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dalsze informacje OK Nie zgadzam się