Menu
RSS
Sportowiec Roku 2017

Sportowiec Roku 2017

  • zem

Sportowiec Roku 2017

Bartosz Olejnik, Mistrz Polski w traithlonie, zdobył tytuł sportowca roku 2017 powiatu opoczyńskiego, w plebiscycie organizowanym przez redakcję Dziennika Łódzkiego. 

Wręczenie nagród dla zwycięzców plebiscytu w poszczególnych kategoriach oraz powiatach województwa łódzkiego odbyło się w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi. Podczas uroczystej Gali wyłoniono Sportowca Roku 2017 województwa łódzkiego, którym została siatkarka ŁKS Commercecon Izabela Kowalińska.

Reprezentujący barwy Hurom Tri Team Bartosz Olejnik doceniony został za bardzo udany sezon. Jest aktualnym Mistrzem Polski kategorii wiekowej 18-24 na dystansie średnim (tj. 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21 km biegu). Największym osiągnięciem minionego roku zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Świata IRONMAN 70.3, które rozgrywane będą we wrześniu tego roku w Republice Południowej Afryki.

Tym właśnie zawodom jest obecnie podporządkowany cały mój cykl przygotowań sportowych – mówił po odebraniu stauetki Sportowca Roku Bartsz Olejnik. Drugą połowę lutego spędziłem na obozie klimatycznym w hiszpańskim Calpe, gdzie z krakowską drużyną TriWise trenowałem pod kątem poprawy kondycji i techniki jazdy na rowerze oraz wytrzymałości biegowej. Jakie efekty przyniosły treningi zobaczymy już niebawem podczas pierwszych kontrolnych wiosennymi biegów - dodał Olejnik.

Tak poważne przedsięwzięcie jakim jest wyjazd na Mistrzostwa Świata do Afryki to dla Bartosza wielkie wyzwanie nie tylko pod względem sportowym, ale również logistycznym i finansowy. m Dlatego poszukuje osób skłonnych podjąć współpracę i wspomóc go w przygotowaniach. Wszystkich zainteresowanych wsparciem opoczyńskiego triathlonisty prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz zapraszamy do śledzenia jego profili na portalach społecznościowych: Kolejnik Triathlete na Facebooku oraz Instagram kolejnik_triathlete.

(zem)

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: