Opoczno Sport Team klubowym Mistrzem Polski

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, które odbyły się 30 września w Krynkach, sekcja biegowa Opoczno Sport Team zdobyła tytuł klubowego Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski w biegach górskich na krótkim dystansie były niezwykle udaną imprezą dla opoczyńskich biegaczy. Anna Szpoton i Aleksander Mokrowiecki zdobyli tytuły Wicemistrza Polski młodzików, zaś Daria Leśniewska wywalczyła brąz juniorów młodszych.

Jako pierwsi na trasę ruszyli najmłodsi, urodzeni w latach 2007-2006, chłopcy, którzy mieli do pokonania dystans 0,6 km z przewyższeniem +-20m.
W stawce zawodników najlepiej zaprezentował się Sebastian Świderek, kończąc zmagania na
piątym miejscu. Tuż za nim linię mety przekroczył Mikołaj Tomasik , a na ósmej pozycji skończył swój bieg Maciej Śmigiel.
W kategorii dziewcząt młodszych, debiutująca w zawodach rangi Mistrzostw Polski, Natalia Woźniak ukończyła rywalizację na dystansie 0,6 km z przewyższeniem +-20m na dwunastej pozycji.

Następnie na starcie stanęli chłopcy starsi, rocznik 2004 i 2005, który rywalizowali na dystansie 1 km (+-30m). W tym biegu rewelacyjny debiut zaliczył Artur Petroseyan, który przekroczył linię mety na wysokim czwartym miejscu.
Wśród dziewcząt równie świetnie wypadła Aleksandra Brola, kończąc zmagania również na czwartym miejscu. Jej koleżanka klubowa Klaudia Bańczyk uplasowała się na siódmej pozycji.

Młodzicy mieli do pokonania 15 km z przewyższeniem +-60etrów. Od samego startu bardzo mocne tępo narzucił Aleksander Mokrowiecki, który był wymieniany przed startem jako jeden z faworytów. Olek biegł bardzo mocno przez całe trzy rundy, przegrywając walkę o złoty medal po pasjonującym finiszu z Krystianem Czerwińskim zawodnikiem z UKS Budowlani Nowy Sącz.
Na czwartym miejscu po świetnym biegu zmagania ukończył Dawid Krzysztofik.

Na tej samej trasie po młodzikach rywalizowały Młodziczki. Jedną z faworytek do złotego medalu była Anna Szpoton aktualna Mistrzyni Polski młodziczek na długim dystansie.

Ania podobnie jak Olek rozpoczęła bardzo szybko rozciągając najbardziej liczną grupę startujących zawodniczek i już po pierwszej rundzie biegła na prowadzeniu z Moniką Węgrzyn z UKS Tiki Taka Kolbuszowa utrzymując dużą przewagę nad trzecią zawodniczką.
Na ostatniej rundzie Ania jeszcze bardziej podkręciła tempo biegu , lecz zawodniczka z Kolbuszowa odparła atak wyprzedzając Anię na ostatnim ze zbiegów o zaledwie 3 sekundy. Anna Szpoton ostatecznie wywalczyła srebrny medal.
Na dwunastej pozycji finiszowała Julia Bogusławska, natomiast na siedemnastym miejscu skończyła zmagania Julia Krzysztofik.

Po młodziczkach na dystansie 2,5 kilometra (przewyższenie +-100metrów) do rywalizacji przystąpiły Juniorki Młodsze (roczniki 200 i 2001).
W tym biegu worek z medalami dla Opoczna powiększył się o brązowy krążek.
Od samego początku Karolina Kwapisz, aktualna Mistrzyni Polski z długiego dystansu, narzuciła tempo biegu narzuciła, które po pierwszej rundzie wytrzymały tylko, jak się okazało, złota medalistka Julia Szymkiewicz, oraz Daria Leśniewska, która pobiegła ten dystans bardzo równo na drugiej rundzie zbliżając się nawet do biegnącej na drugiej pozycji Karoliny Kwapisz .
Daria wywalczyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski w biegach górskich w kategorii juniorek młodszych.
Na piątym miejscu linię mety przekroczyła Julia Wdówka , szósta była Martyna Bańczyk.

Następni na linii startu stanęli Juniorzy, którzy zmagali się na dystansie 4 km z przewyższeniem +-180m. Jakub Tokarski, który przez trzy rundy biegł w czołowej grupie zawodników, ostatecznie finiszował na siódmej pozycji.

W klasyfikacji klubowej Opoczno Sport Team zwycięża z dorobkiem 76 punktów, wyprzedzając klub z GOSiR Krościenko Wyżne i LKB Rudnik o 5 pkt.

„Bardzo się cieszę ,że mistrzostwa poszły po myśli! Dziękuję zawodnikom za walkę do samego końca. Dziękuję za pomoc w przygotowaniach trenerowi Mateuszowi Stępniakowi oraz Bogdanowi Stępniakowi za pomoc podczas mistrzostw. Gratuluję Sylwestrowi Dudkowi (LKB Rudnik) organizacji.” - podsumował Mistrzostwa Jacek Wojtarek.

Trasa tegorocznych Mistrzostw Polski przebiegała przez rezerwat „Skałki”. Organizatorem zawodów był LKB Rudnik.