Finał skoku wzwyż na orlikach z Arturem Partyką

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po raz szósty Urząd Marszałkowski, w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów, zorganizował cykl turniejów w skoku wzwyż dla dzieci i młodzieży „Jump – wszyscy skaczą”. W finałowej rozgrywce na orliku przy szkole podstawowej nr 162 w Łodzi wzięło udział ponad 60 młodych sportowców wyłonionych w ramach eliminacji w Opocznie, Koluszkach, Warcie, Łęczycy i Łodzi.

Rozdane zostały cztery komplety medali – wśród dziewcząt oraz chłopców w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nagrody zwycięzcom wręczyła Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego.

Szkoła Podstawowa - dziewczęta

1. Maja Matyśkiewicz SP nr 3 w Bełchatowie 135 cm
  2. Julia Jacak SP nr 143 w Łodzi 135 cm
  3. Julia Grochulska SP nr 9 w Łodzi 136 cm (po dogrywce)

3. Krystian Kaźmierczak Gim w Łęczycy 155 cm

Rozgrzewkę poprowadziły wschodzące gwiazdy polskiego skoku wzwyż – Aleksandra Nowakowska (RKS Łódź) oraz Norbert Kobielski – halowi wicemistrzowie Polski seniorów, a całą imprezę wicemistrz olimpijski z Atlanty – Artur Partyka.

Organizatorem turniej skoku wzwyż „Jump – wszyscy skaczą” był Rudzki Klub Sportowy. Lech Krakowiak, jego prezes i pierwszy trener Sylwestra Bednarka, brązowego medalisty mistrzostw świata, przypomniał, że od 2012 roku przez turnieje Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż przewinęło się kilka tysięcy dzieci, a zawody te stały się dla niektórych startem do kariery ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

- Dawid Wawrzyniak z Łęczycy w pierwszej edycji w 2012 roku wygrał rywalizację wśród gimnazjalistów. Trzy lata później zdobył srebrny medal mistrzostw Europy do lat 20, a w 2016 roku, w wieku 20 lat, został mistrzem Polski w kategorii do lat 23. Jego rekord życiowy wynosi 2,23 m. Wyjątkowy talent pokazała Weronika Kaźmierczak. 15-letnia dziś zawodniczka z Głowna, dwukrotnie wygrała orlikowy turniej (w latach 2014-2015). Za drugim razem skoczyła na wysokość 155 cm, czyli o 20 cm wyżej niż kolejne na podium rywalki. Był to też wynik lepszy od najlepszego wśród chłopców. Weronika udowodniła swoje wielkie możliwości w mistrzostwach Polski. Rok temu wygrała rywalizację do lat 16. Jej rekord życiowy wynosi 1,70 m – powiedział Lech Krakowiak.

Turniej jest częścią Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego, która obejmuje rywalizację w siedmiu dyscyplinach sportowych.