Dwa tytuły Mistrza Polski dla opoczyńskich ciężarowców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 4-7 maja 2017 roku w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS młodziczek i młodzików U15 oraz juniorek i juniorów młodszych U17 w podnoszeniu ciężarów.

Podopieczni Krzysztofa Maja i Mariusza Salamona zaprezentowali się znakomicie i przywieźli trzy medale, w tym dwa tytuły Mistrza Polski.

W miniony wekend w Siedlcach rozegrano Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS młodziczek i młodzików U15 oraz juniorek i juniorów młodszych U17 w podnoszeniu ciężarów. Do zawodów przystąpiło także sześcioro zawodników Opocznianki Opoczno.

W pierwszym dniu zawodów na pomoście stanęła Karina Chuda, która po rwaniu była czwarta. W podrzucie ustanowiła swój rekord życiowy (73 kg) i tym samym zdobyła złoto oraz tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 53 kg.

W piątek nie zawiódł też Aleksander Bryłka, który także osiągnął swoją życiówkę. Wynikiem 68 kg w rwaniu i 83 w podrzucie wywalczył srebro i tytuł wicemistrza Polski w kat U15 do 56 kg.

Miłą niespodzianką było w tym dniu zdobycie brązowego medalu przez młodego zawodnika kluby Kacpra Adamczyka w kategorii U15 do 69 kg, osiągając w dwuboju 141 kg.

Następni zawodnicy Opocznianki Maciej Defratyka w bardzo mocno obsadzonej kat wagowej do 62 kg w U17 zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając szóste miejsce, zaś Adrian Adamczyk w kategorii U-17 do 94 kg wywalczył miejsce piąte.

W niedzielę startował Bartłomiej Adamus. Jak rozpisywały się portale i na rozgrzewce obserwowały go znakomitości polskiej sztangi (m. in. mistrz świata i medalista olimpijski Marcin Dołęga, trener kadry) i zachwycali się opocznianinem. Bartek dał popis jak dźwiga się na Siedleckim pomoście. Wicemistrz świata z Bankgoku w rwaniu ustanowił rekord życiowy 145 kg. W podrzucie zaplanował pobić rekord Polski należący już od wielu lat do Adriana Zielińskiego.

W pierwszym podejściu zalicza 165 kg następnie 173 i wskakuje na 181 kg! Wszyscy dostają gęsiej skórki, na sali wrzaski i niesamowity doping. Bartek zarzuca, wstaje i przy wybiciu nie blokuje sztangi, czym podejście jest spalone... Brakowało niewiele.

To jest talent - powiedział po walce Marcin Dołęga - i widać, że następne zawody będa okraszone rekordem Polski przez Adamusa. To jest pewne - stwierdza.

Bartek wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii U17 w wadze do 85 kg oraz zdobył tytuł najlepszego zawodnika w całym turnieju.

W klasyfikacji drużynowej opoczyńscy sztangiści zajęli dziesiąte miejsce na czterdzieści pięć ekip. Trenerzy Maj Krzysztof i Mariusz Salamon są pełni szczęścia, gdyż ich podopieczni dają im ogromną satysfakcję z pracy.