Menu
RSS
II Halowy Turniej MDP w Żarnowie

II Halowy Turniej MDP w Żarnowie

 • KP PSP Opoczno / bryg. Andrzej Śpiewak

II Halowy Turniej MDP w Żarnowie

II Powiatowe Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Opoczyńskiego z wykorzystaniem elementów regulaminu CTIF już za nami. W niedzielę 2 kwietnia 2017 roku w hali sportowej przy Gimnazjum w Żarnowie odbyły się zawody, w których wystartowało 12 pięcioosobowych drużyn MDP z całego powiatu opoczyńskiego.

Zadaniem poszczególnych zawodników było jak najszybsze pokonanie składającego się z dziewięciu zadań toru przeszkód. Na wynik drużyny składały się osiągane przez każdego zawodnika: punkty za wiek, czas wykonania oraz punkty karne za nieregulaminowe wykonanie zadania.

Głównym organizatorem zawodów był Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Opocznie, Zarząd Gminny Związku OSP RP w Żarnowie, a także Wójt gminy Żarnów i OSP Opoczno.

Klasyfikacja generalna zawodów drużynowo:

 1. MDP Kunice – 365 pkt
 2. MDP Wójcin – 410 pkt
 3. MDP Kruszewiec – 422 pkt
 4. MDP Wygnanów dziewczęta – 433 pkt
 5. MDP kamień dziewczęta – 454 pkt
 6. MDP Drzewica – 462 pkt
 7. MDP Żarnów – 486 pkt
 8. MDP Mniszków – 524 pkt
 9. MDP Miedzna Drewniana – 527 pkt
 10. MDP Brudzewice – 528 pkt
 11. MDP Wygnanów – 562 pkt
 12. MDP Poświętne – 597 pkt

Zwycięzcy zawodów to drużyna MDP Kunice z gm. Sławno, która wystąpiła w następującym składzie: Filip Margas, Tomasz Lenarcik, Jakub Janecki, Mateusz Wiktorowicz, Kacper Franas, Szymon Chmal.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Janecki z MDP Kunice, który uzyskał 70 punktów. Drugi czas mieli Tomasz Lenarcik i Mateusz Wiktorowicz również z MDP Kunice - 72 pkt., zaś trzeci czas Patryk Śpiewak z MDP Wójcin – 73 pkt.
Wśród dziewcząt najlepszy wynik osiągnęła Julia Jędrasik z MDP Wygnanów – 80 pkt.

Najmłodszym zawodnikiem II Powiatowych Zawodów Halowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych był Bartłomiej Bogatek, a najmłodszą zawodniczką była Aleksandra Kotusiewicz z MDP Wygnanów.

Zawody sędziowali: mł. bryg. Dariusz Rzepka – sędzia główny oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP. Sekretarzem zawodów był dh Jarosław Jurowski. Nagrody wręczali Wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego Marcin Baranowski, Wójt Gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki.

Podczas zawodów rozlosowane zostały wśród uczestników zawodów również czujki tlenku węgla i dymu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Czad i ogień – obudź czujność”, ufundowane przez Komendę Powiatową PSP w Opocznie. Wręczenia czujek dokonał przedstawiciel komendy bryg. Andrzej Śpiewak.

Organizatorzy pogratulowali zwycięzcom i uczestnikom oraz zaprosili na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: