Menu
RSS
Licealiada 2017 – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

Licealiada 2017 – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

 • Robert Szulc

Licealiada 2017 – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

17 marca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbył turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych „Licealiada”.

Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny: Zespół szkół Prywatnych, I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie oraz gospodarz zawodów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie.

Nad sprawnych przebiegiem rywalizacji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Dagmara Grzybek oraz Robert Szulc. Zwyciężyły dziewczęta z SLO wygrywając każdy mecz nie tracąc seta. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z I LO w Opocznie. Trzecie miejsce przypadło dziewczętom reprezentujące ZSP nr 1 w Opocznie, natomiast czwarte miejsce zajęły dziewczęta ZSPryw w Opocznie.

Wyniki poszczególnych meczów:

 • ZSPryw – ZSP nr 1 – 25:23; 16:25; 16:18;
 • ZSP n1 – I LO – 23:25; 16:25;
 • ZSPryw – I LO – 14:25; 9:25;
 • SLO – ZSP nr 1 – 25:9; 25:14;
 • ZSPryw –SLO – 9:25: 8:25:
 • I LO – SLO – 18:25; 15:25;

Drużyna SLO w Opocznie zagrała w składzie: Łakomska Zuzanna, Łukowiak Marika, Kałużyńska Wioletta, Wojton Oktawia, Jaworska Kinga, Cieślik Natalia, Dorocińska Agnieszka, Smolarek Julia, Stępniak Magdalena, Bogatek Magdalena, Iwanicka Agata, Kałużyńska Aleksandra Opiekun drużyny: Wiesława Wolska.

Licealiada 2017 – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

Kilka dni później 20 marca do rywalizacji przystąpili chłopcy. Nad przebiegiem turnieju czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Robert Szulc.
Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn : Zespół Szkół Prywatnych, I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie, , Samorządowe Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych w Opocznie oraz gospodarz zawodów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie.

Wszystkie mecze odbywały się na wysokim poziomie jednakże najwięcej emocji budził pojedynek pomiędzy drużynami SLO w Opocznie oraz ZSP nr 1 w Opocznie. Wynik rozstrzygnął się na korzyść „Jedynki” dopiero w tie-break. Mecz od samego początku do końca był bardzo wyrównany tzw. Drużyna Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie będzie reprezentować powiat opoczyński w zawodach rejonowych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach.

Wyniki poszczególnych meczów chłopców:

Grupa A:

 1. I LO – SLO – 1:2
 2. SLO – ZSPryw – 2:0
 3. I LO – ZSPryw – 1:2

Grupa B:

 1. ZSP nr 1 – ZST – 2:0

Mecze półfinałowe:

 • SLO – ZST – 2:0
 • ZSPryw – ZSP nr 1 – 1:2

Mecz o 3 miejsce:

 • ZSPryw – ZST – 2:0

Finał:

 • ZSP nr 1 – SLO -1:2

Zwycięska drużyna grała w składzie: Róg Wojciech, Biniek Bartłomiej, Budzyński Piotr, Świąder Kacper, Melka Kacper, Palkowski Wiktor, Woźniak Patryk, Szymczyk Jan, Kowalczyk Szymon, Raczyński Igor.
Opiekun drużyny: Guzik Paweł.

Sędziami turnieju byli Hubert Frańczak oraz Paweł Dzierżan.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: