37. Półmaraton Wiązowski z biegaczami Feniksa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę, 5 marca Grzegorz Stępień oraz Piotr Rożej reprezentujący Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno, wystartowali w 37. Półmaratonie w Wiązownej. Start w półmaratonie w miejscowości Wiązowna to jeden z etapów przygotowań naszych biegaczy do startów w zaplanowanych na obecny sezon maratonach.

37. Półmaraton Wiązowski, którego organizatorem był Samorząd Gminy Wiązowna wygrał dobiegając do mety z czasem 01:07:17 Andrzej Starżyński. Drugie miejsce zajął Ivrii Grystak z czasem 01:07:27, a trzecie z czasem 01:08:10 Sergeii Ukraintes.

Piotr Rożej z Klubu Sportowego Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem 01:29:18 zajmując 142 miejsce w kategorii open, 133 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 61 miejsce w kategorii M30.

Grzegorz Stępień z LKS Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem 01:33:55 zajmując 238 miejsce w kategorii open, 224 w kategorii open mężczyzn oraz 75 miejsce w kategorii M40.

W biegu na 21,097 km wystartowało 1385 zawodników, ukończyło 1369.

Trasa 37. Półmaratonu Wiązowskiego posiada atest PZLA. Bieg odbywał się po asfalcie, różnica wzniesień to ok. 30 m.
Trasa przebiega przez Gminę Wiązowna, miejscowości: Wiązowna – Żanęcin – Dziechciniec –Malcanów – Lipowo – Glinianka (nawrót) – Lipowo – Malcanów – Dziechciniec – Pęclin – Wiązowna.