Menu
RSS
Krajowa Liga Zapaśnicza: w Koloseum Piotrków Trybunalski mistrzem Polski

Krajowa Liga Zapaśnicza: w Koloseum Piotrków Trybunalski mistrzem Polski

  • Krajowa Liga Zapaśnicza

Krajowa Liga Zapaśnicza: w Koloseum Piotrków Trybunalski mistrzem Polski

W imponującej scenografii rzymskiego Koloseum AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski pokonał AZS AWF Warszawa 7:2. Na kolejkę przed końcem KLZ został drużynowym mistrzem Polski, po raz pierwszy w historii wyłonionym w lidze zawodowej. Pojedynek oglądał komplet publiczności. Podsumowanie 9. kolejki KLZ.

Po czterech walkach w meczu był remis i ani na trybunach, ani tym bardziej wśród zawodników AKS Wrestling Team Piotrków Trybunaklski nikt jeszcze nie świętował. Pamiętano, że akademicy są drużyną nieobliczalną – w rundzie rewanżowej odebrali już punkty faworytom z Raciborza i tylko o włos przegrali z Grunwaldem Poznań, innym zespołem z czołówki KLZ.

Jednak od stanu 2:2 wygrywali już tylko gospodarze i z każdą kolejną walką rosła euforia piotrkowian. Efektowne zwycięstwa odnieśli Marcin Majka, po spektakularnym rzucie do tyłu, i Arkadiusz Kułynycz. Przed czasem swoje pojedynki wygrali też Daria Osocka, Mateusz Filipczak i Radosław Grzybicki.
Punkty dla gości zdobyli Katarzyna Michalak i Przemysław Piątek. Najbardziej zacięta była walka numer 2, w której Mateusz Nejman (AKS) pokonał Wiktora Szmulaka (Warszawa) dzięki znakomitej akcji technicznej. Goście liczyli też na Annę Łukasiak, ale akademiczka przegrała z gwiazdą AKS, Roksaną Zasiną, w niecałe dwie minuty.

Pierwszego zawodowego mistrza Polski poznaliśmy w Koloseum

Spotkanie AKS Wrestling Team z AZS AWF Warszawa odbyło się, nietypowo, w Zgierzu, skąd pochodzi kilkoro zawodników piotrkowskiego zespołu. Organizatorzy przygotowali niezwykłe widowisko, utrzymane w imponującej scenerii rzymskiego Koloseum. Zawodnikom wychodzącym na matę asystowali gladiatorzy, a do rzymskich wzorów nawiązywała również oprawa artystyczna. Pojedynek oglądał komplet publiczności.

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego wygrała dotychczas wszystkie 9 pojednyków w KLZ i już na kolejkę przed końcem rywalizacji została drużynowym mistrzem Polski – historycznym, ponieważ po raz pierwszy wyłonionym w lidze zawodowej.
Podczas meczu odbyła się zbiórka na leczenie 4-letniego Filipa, który choruje na chorobę Niemanna Picka typu C tzw. dziecięcego Alzheimera. Chłopiec jest synem byłej zapaśniczki Klaudii Malinowskiej (dawniej Mareckiej), m.in. srebrnej medalistki Mistrzostw Polski. KLZ wsparł w ten sposób Fundację You Can Help.

Pierwsza wygrana Wrocławia

W pierwszym z rozegranych dziś pojedynków KLZ zespół AZ Supra Brokers pokonał AKS Białogard 6:4. Było to pierwsze zwycięstwo wrocławian w rozgrywkach. Decydujące znaczenie miały walki jokerów, czyli zawodników, których zwycięstwo liczy się za dwa punkty. Natalia Strzałka (Wrocław) przed czasem wygrała z Pauliną Kontną (AKS). Z kolei Krzysztof Niklas, joker Białogardu, walczył dzielnie, ale minimalnie przegrał z Erwinem Imbierskim (Wrocław). Na wyniku meczu zaważył również fakt, że goście w ogóle nie wystawili dwóch zapaśniczek.

Grunwald bliżej srebra

W Poznaniu trzeci w tabeli Grunwald pokonał wicelidera Unię Racibórz 6:4. Po sześciu walkach goście, którzy skutecznie wykorzystali jokera, prowadzili 4:3. Jednak w ostatnich trzech pojedynkach zdecyowanie tryumfowali poznaniacy, wszyscy przed czasem. Najmocniejszym atutem Grunwaldu były kobiety, z brązową medalistką z Rio Moniką Michalik na czele.

Po tym zwycięstwie Grunwald zbliżył się do Unii w tabeli na jeden punkt. Biorąc pod uwagę, że zespół z Raciborza za tydzień czeka bardzo trudny pojedynek z nowym mistrzem Polski, poznaniacy mają sporą szansę na zdobycie wicemistrzostwa.

W tabeli KLZ prowadzi AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z kompletem zwycięstw (27 pkt). Wiceliderem jest Unia Racibórz (19 pkt), a kolejne miejsca zajmują Grunwald Poznań (18 pkt), AKS Bialogard (9 pkt), AZS AWF Warszawa (4 pkt) oraz AZ Supra Brokers Wrocław (3 pkt).

Więcej informacji: www.klz-zapasy.pl

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: