Silni sztangiści LKS Opocznianka

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku w Radomsku odbyły się Mistrzostwa woj. łódzkiego do lat 17 oraz Puchar Prezesa Okręgu do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowali zawodnicy LKS Opocznianka Opoczno. Podopieczni Krzysztofa Maja i Mariusza Salamona spisali się znakomicie, zajmując mistrzowskie lokaty, bijąc przy tym swoje rekordy życiowe.

Bartłomiej Adamus osiągając 120 kg w rwaniu i 156 w podrzucie oraz 348,9 pkt w skali sinclaira zdobył tytuł Mistrza Okręgu w swojej kategorii wagowej. Nie zawiodła również Karina Chuda, która z wynikiem 50 kg w rwaniu oraz 67 kg w podrzucie została Mistrzynią Okręgu.

Bardzo dobrze spisał się także Maciej Defratyka, który zajął pierwsze miejsce w wadze do 62 kg bijąc rekordy życiowe w rwaniu 63 kg i 80 kg w podrzucie co dało mu łączną notę w dwuboju 143 kg.
Wśród 15 latków rewelacyjny był Aleksander Bryłka. Ten młody, bo zaledwie 14 letni zawodnik, w wadze do 56 kg pobił swoje rekordy życiowe i w pięknym stylu wyrwał 70 kg oraz podrzucił 77 kg co dało w dwuboju 147 kg, co dało mu pierwszą lokatę w jego kategorii wagowej. W ogólnej punktacji Aleksander był czwarty z wynikiem 234,4 pkt w skali sinclaira.

Zadowolony ze swojego startu może być również Adrian Adamczyk, który w wadze do 85 kg zajął 3 miejsce, bijąc rekordy życiowe 85 w rwaniu i 108w podrzucie (łącznie 193 kg w dwuboju). Brat Adriana, Kacper zajął w wadze do 69 kg pierwsze miejsce w pucharze prezesa z wynikiem 50 + 72 bijąc swój rekord życiowy w podrzucie.

Drużynowo w Pucharze Prezesa OZPC Opocznianka Opoczno zajęła wysokie III miejsce, przegrywając z bardzo mocnymi zespołami z Kleszczowej i Dobryszyc.

To były już ostatnie zawody ciężarowe w tym roku.
Trenerzy Maj Krzysztof i Mariusz Salamon są zadowoleni z występów swoich podopiecznych. Był to rok bardzo intensywnych treningów i startów. Zawodnicy Opocznianki Opoczno startowali w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy (Bartłomiej Adamus), Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski do lat 15 oraz Mistrzostwach Polski LZS i Mistrzostwach Okręgu.

Zawodnicy i trenerzy klubu dziękują kibicom z Opoczna i całej Polski za kibicowanie i wspieranie opoczyńskich ciężarowców. Serdeczne podziękowania przekazują Urzędowi Miejskiemu w Opocznie za wsparcie finansowe dla klubu, oraz wiceburmistrzowi Andrzejowi Kacprzakowi za ogromne zainteresowanie klubem.