17. PKO Poznań Maraton z biegaczami Feniksa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Źródło: FB galerie prywatne zawodników

9 października punktualnie o godzinie 9 ze startu zlokalizowanego niedaleko Międzynarodowych Targów Poznańskich wyruszyło na trasę prawie sześć i pół tysiąca biegaczy biorących udział w 17. PKO Poznań Maraton, a wśród nich zawodnicy LKS Feniks Opoczno: Grzegorz Stępień oraz Jacek Janiszewski. Kolejna edycja maratonu pomimo kapryśnej pogody zgromadziła rekordową liczbę uczestników.

Pierwsze miejsce zajął Kenijczyk Terer Dickson z czasem 2:16:58, który od samego startu był bezkonkurencyjny. Drugie miejsce przypadło Amerykaninowi Christopherowi Zablockiemu, który ukońćzyl bieg z czasem 2:21:16, a trzecie miejsce zajął Mindaugas Virsilas (czas 2:26:03) z Litwy. Najszybszą kobietą poznańskiego maratonu została Agnieszka Gortel-Maciuk (czas 02:35:39), która była 6. w ogólnej klasyfikacji. Drugie miejsce przypadło Arlecie Meloch (czas 02:42:51), trzecie zdobyła Izabela Parszczyńska (czas 02:45:11).

Grzegorz Stępień z Klubu Sportowego Feniks Opoczno ukończył maraton z czasem 03:48:53 zajmując 2211 miejsce w kategorii open, 2060 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 471 miejsce w kategorii M40. Jacek Janiszewski z LKS Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem 03:49:22 zajmując 2245 miejsce w kategorii open, 2093 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 882 miejsce w kategorii M30.

Warto dodać, że zawodnicy 17. PKO Poznań Maratonu w tym roku uczestniczyli także w akcji charytatywnej „Biegnę dla Kasi”. Biegli dla 2-letniej Kasi, która od urodzenia cierpi na poważną chorobę genetyczną. Pieniądze zebrane w ramach akcji pomogą jej w dalszym leczeniu i rehabilitacji.