Biegaczka LKS Feniks najszybsza w V edycji Kieleckiej Dychy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

9 października odbył się najstarszy bieg w Kielcach na 10.7 km, a wystartowała w nim między innymi reprezentantka Klubu Sportowego Feniks Opoczno Katarzyna Matysiak. Nasza biegaczka okazała się najszybsza wśród wszystkich kobiet.

Źródło: FB galerie prywatne zawodnika

Kielecki wyścig wygrał Łukasz Woźniak, który do mety dobiegł z czasem 00:35:10. Drugi miejsce zajął Sylwester Lepiarz, który ukończył bieg z czasem 00:35:52. Trzeci z czasem 00:38:56 do mety dobiegł Zbigniew Dulemba. W biegu na 10 km wystartowało 724 biegaczy, a ukończyło 722 biegaczy. Katarzyna Matysiak z LKS Feniks Opoczno V Kielecką Dychę ukończyła z czasem 00:45:32, zajmując 40 miejsce w kategorii open i 1 miejsce w kategorii open kobiet.

Na trasie kieleckiej sportowej imprezy nie zabrakło znanych osób. Rywalizowali między innymi: Europoseł Bogdan Wenta, Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, pracujący na tej uczelni Robert Dutkiewicz, były poseł Jan Cedzyński, były piłkarz Korony Kielce, a obecnie trener – Cezary Ruszkowski. Byli też organizator wielu imprez biegowych w regionie świętokrzyskim Jacek Wiatrowski oraz redaktor naczelny „Echa Dnia” Stanisław Wróbel. Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. W organizacji biegu pomogli również przedstawiciele KKL Kielce na czele z Bartłomiejem Kozłowskim.

V edycja Kieleckiej dychy to kolejny rekord frekwencji tej najstarszej imprezy biegowej w Kielcach.