Ceramika Opoczno Mistrzem Polski

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 8 – 14 sierpnia 2016 roku w Słubicach odbył się Finał Centralny 32. Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza pod patronatem PZPN. Do turnieju przystąpiło 15 drużyn wyłonionych w finałach wojewódzkich.

Na skutek losowania do gier grupowych LKS Ceramika rocznik 2001 złożona z uczniów Zespołu Szkół Prywatnych musiała się zmierzyć z Gimnazjum Bakałarzewo, które pokonała 15:0, „Znicz” Biała Piska (13:1) oraz MGKS Oława (2:0)

W czwartkowe popołudnie zawodnicy Ceramiki uczestniczyli w treningu prowadzonym przez trenerów kadry PZPN Marcina Dornę i Bartłomieja Zalewskiego.

W piątek odbyły się mecze ćwierćfinałowe. Ekipa Ceramiki Opoczno zmierzyła się z drugim miejscem grupy B LKS „Gród” Podegrodzie. Pomimo optycznej przewagi drużyna Ceramiki do przerwy wygrywała tylko 1:0. Zmiany w przerwie oraz bardziej dynamiczna gra w drugiej połowie pozwoliły na zdobycie dwóch kolejnych bramek, jednak w końcówce spotkania Mistrz Województwa Małopolskiego zdołał zmniejszyć rozmiary porażki do wyniku 3:2.

Tego samego dnia rozegrany został mecz półfinałowy, w którym zespół z Opoczna pokonał LKS Izdebki aż 6:0 (2:0).

W sobotę rozegrano mecze o miejsca w klasyfikacji generalnej oraz finał.

Siódme miejsce wywalczył zespół LKS „Gród” Podegrodzie, w meczu o 5 miejsce zwyciężyli ich rywale grupowi MGKS Oława, natomiast 3 miejsce zdobyła drużyna GOSRiT Luzino.

Finał zapowiadał się bardzo emocjonująco, ponieważ rywale reprezentujący województwo Lubuskie, byli gospodarzami turnieju. „Korona” Wschowa w drodze do finału stracila tylko 2 bramki.

Od początku lepszą jakość gry prezentowali opocznianie. Na prowadzenie Ceramikę wyprowadził Kacper Giełzak po pięknym dośrodkowaniu Jakuba Szymańskiego. Gospodarze odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami (trzecia bramka z tego spotkania została wybrana na najładniejszą bramkę turnieju).
Mobilizacja i rozmowa w przerwie sprawiła, że goście zaczęli grać szybciej i skuteczniej, szybko doprowadzając do remisu. W 55 minucie Ceramika wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu osiągając coraz większą przewagę, kończąc spotkanie z wynikiem 5:2.

Po ostatnim gwizdku na środku stadionu „Olimpijskiego” można było słyszeć tradycyjne : „Tak się bawi i wygrywa Ceramika!!” oraz „ Bo Cera rozwala każdego rywala….”

Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy, medale, stroje sportowe oraz puchar sfinansowany przez Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Drużyna Ceramiki zwyciężyła także w kategorii fair play, nie otrzymawszy w całym turnieju ani jednej kary indywidualnej i z rąk Starosty Powiatu Słubickiego otrzymała puchar.

Najlepszym trenerem został uznany trener zwycięskiej drużyny Marcin Pierwoła.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kacper Giełzak, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju według trenerów (także trenerów kadr PZPN Marcina Dorny oraz Bartosza Zalewskiego) został Mateusz Jarząbek. Tych dwóch zawodników dwa dni później otrzymało powołanie na konsultację selekcyjną kadry Polski U-16 w Opalenicy, na której przebywają w dniach 15-19 sierpnia.