Srebro Bartka Adamusa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

LKS Opocznianka Opoczno wzięła udział w odbywającej się w dniach 8-10 lipca 2016 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wśród ponad 180 zawodników z 62 klubów, na podeście nie mogło zabraknąć ciężarowców z Opocznianki.

Jak zawsze dobrze spisał się Bartłomiej Adamus, który w mocno obsadzonej kategorii wagowej do 85 kg zdobył srebrny medal. Bijąc po raz kolejny swoje rekordy życiowe osiągnął w dwuboju 293 kg (133 kg w rwaniu i 160 kg w podrzucie), co daje mu duże szanse na start w mistrzostwach Europy.

Nieco słabszy start odnotowała Karina Chuda, która w kategorii wagowej 53 kg przegrała walkę o brąz z wynikiem 120 kilogramów w dwuboju (53 kg w rwaniu oraz 67 kg w podrzucie).

Dobrze zaprezentował się także Maciej Defratyka, który w kategorii do 56 kg zajął 12 miejsce. Podobnie jak Bartek, Maciej pobił swoje rekordy życiowe. bijąc swoje rekordy życiowe osiągając w rwaniu 55 kg, w podrzucie 68 kg co dało mu łącznie 123 kg w dwuboju.

Czwartym zawodnikiem reprezentującym Opoczniankę był Mateusz Dziuba, który w mocnej stawce zajął 15 miejsce w swojej kategorii wagowej do 77kg. Mateusz pobił rekord życiowy w rwaniu 87 kg i uzyskując w dwuboju 187 kg.

Podsumowując, start zawodników Opocznianki można stwierdzić,że było troszkę smutku i troszkę radości.

W klasyfikacji Sinclaira w kat mężczyzn Bartek Adamus zajął drugie miejsce wśród wszystkich startujących uzyskując 366.58 pkt. Wyprzedził go tylko Patryk Bęben z CLKS Mazovia Ciechanów z wynikiem 377,73 pkt.
Spośród 62 startujących klubów LKS Opocznianka Opoczno zajęła bardzo wysokie, 14 miejsce, zdobywając 18 pkt, co jest niewątpliwym sukcesem klubu.

Zawodnicy i trenerzy serdecznie dziękują za kibicowanie i trzymanie kciuków za Opoczniankę.