Bokserzy z Opoczna na gali w Konstantynowie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

12 czerwca 2016 roku, podczas Dni Konstantynował Łódzkiego odbyła się Gala Boksu Amatorskiego, w której udział wzięło 6 zawodników z Opoczna.

W hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim w ramach Dni Konstantynowa Łódzkiego odbyła się Gala Boksu Amatorskiego o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza. Zawody zgromadziły około 300 sympatyków boksu dużą grupę sław tego sportu z województwa łódzkiego, przedstawicieli władz lokalnych a także kilku medalistów mistrzostw Polski, aktualnych członków kadry narodowej z kilkunastu klubów w kraju. Ciekawostką był udział zawodników z klubu kierowanego przez ukraińską mistrzynię kickboxingu a obecnie zawodową pięściarkę Sashe Sidorenko.

Prezes KSW "K.O." Opoczno Mariusz Mikucki w towarzystwie Sashy Sidorenko, która zagwarantowała udział jej zawodników na najbliższej gali boksu w Opocznie

Do turnieju zgłosiło się 47 zawodników i zawodniczek z 17 klubów. Opoczno reprezentowało pięciu zawodników, jedna zawodniczka. Towarzyszył im Prezes Klubu Sportów Walki K.O. Opoczno Mariusz Mikucki.

Bokserzy z Opoczna walczyli ze zmiennym szczęściem. Wojciech Białas oraz Paweł Ciesielski przegrali swoje walki na punkty. Damian Pokusa (MUKS Widzew Łódź) wygrał natomiast na punkty z Antonim Sprengelem (Boks Poznań), zaś Kamil Patyk (MUKS Widzew Łódź) wygrał przez TKO w 2 rundzie z Damianem Zawadzkim (RSB Nokaut Radomsko).

Pomimo, iż do rywalizacji stanęło niemal 50 zawodników, przeciwników nie znaleźli najcięższy z opoczyńskiego Teamu Michał Zalega oraz najlżejsza Karolina Pokusa.