Sukcesy Feniksa w Biegu po zdrowie w Niewiadowie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

22 maja biegacze z KS Feniks Opoczno: Katarzyna Matysiak, Krzysztof Stępień, Krzysztof Białas, Grzegorz Stępień oraz Rafał Kałuża wystartowali w Niewiadowie w II biegu „Razem po zdrowie”. Nasi przedstawiciele pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując wysokie miejsca, również na podium.

Bieg na 10 km, którego organizatorami byli Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „Dar serca” oraz Sołectwo Osiedle Niewiadów wygrał z Klubu MKS Tomaszów Mazowiecki Krystian Urbaszek z czasem 00:36:45. Biegacze z Klubu Feniks Opoczno dwukrotnie stawali na podium zmagań w Niewiadowie. Katarzyna Matysiak była najlepsza wśród kobiet, a Krzysztof Białas wygrał kategorię M5. Najwyżej z zawodników Feniksa w kategorii open uplasował się zaś Rafał Kałuża. Wysokie 10 miejsce na 151 startujących. Grzegorz Stępień poprawił w Niewiadowie rekord życiowy, a Krzysztof Stępień udanie zadebiutował w biegu na 10 km.

Pełne wyniki zawodników klubu Feniks:
Rafał Kałuża ukończył bieg z czasem 00:40:20, zajmując 10 miejsce w kategorii open, 10 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 6 miejsce w kategorii M3.
Krzysztof Białas ukończył bieg z czasem 00:40:41, zajmując 13 miejsce w kategorii open, 13 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 1 miejsce w kategorii M5.
Katarzyna Matysiak ukończyła bieg z czasem 00:43:41, zajmując 31 miejsce w kategorii open, 1 w kategorii open kobiet oraz 1 w kategorii K3.
Grzegorz Stępień ukończył bieg z czasem 00:44:17, zajmując 34 miejsce w kategorii open, 33 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 9 miejsce w kategorii M4.
Krzysztof Stępień ukończył bieg z czasem 00:54:53, zajmując 103 miejsce w kategorii open, 87 miejsce w kategorii open mężczyzn, brak kategorii wiekowej poniżej 18 roku życia.