Mistrzostwa Polski w biegu po schodach Sky Tower z Feniksem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

21 maja 2016 roku we Wrocławiu odbyła się trzecia edycja biegu na szczyt Sky Tower Run – bieg na najwyższy budynek mieszkalny w kraju. Dystans liczył 212 metrów czyli 49 pięter – 1142 stopnie. Do biegu rangi Mistrzostw Polski zgłosiło się 1130 uczestników, przystąpiło 816, ukończyło 815.

Tegoroczną edycję bez niespodzianek wygrał Piotr Łobodziński aktualny Mistrz Świata i Polski w towerrunnin. Piotr Łobodziński ukończył rywalizację z nowym rekordem trasy 4:52,07. Drugą pozycję zajął reprezentant Słowacji Tomas Celko z czasem 5:10,97, trzecia pozycja przypadła Bartoszowi Świątkowski z czasem 5:24,87.

Wśród pań najlepszą okazała się Anna Ficner z czasem 6:19,01, druga do mety dobiegła Iwona Wicha uzyskując 6:28,93, trzecie miejsce przypadło Danucie Piskorowskiej która ukończyła bieg z czasem 6:42,12.

Wśród zawodników w biegu na Sky Tower znaleźli się biegacze reprezentujący Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno: Łukasz Knapik ukończył bieg z czasem 7:55,69 co dało mu 162 miejsce w kategorii Open oraz 51 miejsce w kategorii M30. Piotr Jesionek ukończył bieg z czasem 9:38,02 co dało mu 466 miejsce w kategorii Open oraz 183 miejsce w kategorii M20.

Jak sami przyznają na tym się nie skończy. Obaj przygotowują się na Altus Cup – Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Po Schodach które odbędą się 27 listopada 2016 roku w Katowicach. Do pokonania będzie 30 pięter.