15. PZU Cracovia Maraton z biegaczami Feniksa

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę 15 maja w Krakowie odbył się 15. PZU Cracovia Maraton z biegaczami LKS Feniks Opoczno: Jackiem Janiszewskim, Krzysztofem Białasem oraz Grzegorzem Stępniem.

Uczestnicy zmagań pokonali 42,195 km w pobliżu najpiękniejszych miejsc i zabytków w Krakowie, w nawiązaniu do hasła imprezy brzmiącego „z historią w tle”. Po raz trzeci z rzędu, start i meta Cracovia Maraton usytuowane były na krakowskim Rynku Głównym.

Zwycięzcą Cracovia Maraton okazał się Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 2:11:58. Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Gladys Jepkemoi Chemweno, uzyskując czas 2:30:30. Z Polaków jako pierwszy na mecie zameldował się Jakub Nowak z czasem 2:22:44, a najlepszą Polką okazała się Paulina Lipska, finiszująca na piątym miejscu z czasem 2:50:15.

PZU Cracovia Maraton ukończyło 5548 biegaczy, co jest rekordem 15 edycji Krakowskiego Maratonu.

Krzysztof Białas z LKS Feniks Opoczno ukończył maraton z czasem: 3:08:34, zajmując: 240 miejsce w kategorii open, 231 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 14 miejsce w kategorii M50.

Grzegorz Stępień z LKS Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem: 3:28:37, zajmując: 864 miejsce w kategorii open, 834 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 280 miejsce w kategorii M40. Nowy rekord życiowy naszego reprezentanta.

Jacek Janiszewski z LKS Feniks Opoczno ukończył bieg z czasem: 3:52:07, zajmując: 2250 miejsce w kategorii open, 2072 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 790 miejsce w kategorii M30. To również nowy rekord życiowy.

W klasyfikacji drużynowej drużyna KS Feniks Opoczno zajęła 166 miejsce na 1560 zespołów.