Kolarze Feniksa na Kross Road w Głownie oraz na Mazovia MTB w Łodzi

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W miniony weekend kolarze LKS Feniks Opoczno startowali w dwóch imprezach. W sobotę Jan Kłosek brał udział w wyścigu Mazovia MTB w Łodzi, a w niedzielę w Głownie w wyścigu Kross Road brali udział: Filip Pacan, Jerzy Adamski, Marcin Pec oraz Sylwester Ksyta.

W niedzielę 15 maja kolarze z Klubu Feniks Opoczno pokazali się z dobrej strony w Głownie w wyścigu Kross Road na dystansie 1/2Pro (51 km). Zawody wygrał Damian Miela z klubu PM Rider Team z czasem 01:18:18.14. Drugi wjechał Robert Zalewski z czasem 01:20:20. Trzeci przyjechał Gabriel Girau-Tur z czasem 01:20:20. Wśród kobiet najlepsza była Justyna Kogut z czasem 01:28:08, za którą na metę wjechała Małgorzata Zimnicka z czasem 01:29:45 i Agnieszka Śpica z czasem 01:29:46.

Najwyżej z czterech startujących zawodników Feniksa uplasował się w Głownie Filip Pacan, który zawody ukończył z czasem 01:20:23.45 zajmując 27 miejsce w kategorii open oraz 7 miejsce w kategorii FM20. Jerzy Adamski, ukończył wyścig z czasem 01:32:02.95 zajmując 110 miejsce w kategorii open oraz 22 miejsce w kategorii FM40. Marcin Pec z czasem 01:32:03.07 zajął 111 miejsce w kategorii open oraz 38 miejsce w kategorii FM30. Sylwester Ksyta ukończył zawody z czasem 01:38:18.99 zajmując 157 miejsce w kategorii open i 34 miejsce w kategorii FM20.

W wyścigu na dystansie 1/2Pro wystartowało 188 kolarzy, a w całej imprezie wzięło udział 332 zawodników (6% pań). Wszyscy pokonali razem 24425 km! To tak jakby Polskę objechać wzdłuż granicy 696 razy.

W sobotę 14 maja w zawodach Mazovia MTB w Łodzi Klub Feniks reprezentował Jan Kłosek. Nasz kolarz dystans Fit (25 km) pokonał z czasem 01:10:55, zajmując 108 miejsce w kategorii open oraz 7 miejsce w kategorii FM5. Dystans Fit zwyciężył Paweł Pięta z czasem 00:53:13. Za nim był Mikołaj Mucha z czasem 00:53:33. Trzeci finiszował Łukasz Bielecki z czasem 00:53:39. Wśród kobiet najszybsza była Magdalena Kuszmider z czasem 01:03:44, za którą na metę kolejno wjechały: Agnieszka Goździńska z czasem 01:06:22 i Edyta Jakubowska-Olech z czasem 01:06:28. Na dystansie Fit brało udział 213 kolarzy.

W całej imprezie we wszystkich kategoriach wystartowało 732 zawodników (18% pań). Wszyscy pokonali razem 25960 km! To tak jakby trasę Gdańsk-Zakopane przejechać 3869 razy