Sukcesy zawodników Feniksa w 8 Biegu Częstochowskim

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę, 8 kwietnia Częstochowa gościła biegaczy 8 Biegu Częstochowskiego oraz 6 Mistrzostw Budowlanych i Architektów w biegu długodystansowym na 10 km.

Pomimo niesprzyjającej aury, padł rekord frekwencji. Sklasyfikowanych zostało 1235 osób, wśród nich byli biegacze Feniksa Opoczno: Krzysztof Białas oraz Łukasz Knapik.

Pogoda nie sprzyjała, było chłodno, padał deszcz, choć na czas biegu tylko mżyło, a mimo to wiele osób ustanowiło swoje „życiówki”. Osiągnięte czasy można było wygrawerować po biegu na pamiątkowym medalu. Dobre wyniki zawdzięczać można nowej, szybszej trasie. Prowadziła wokół Jasnej Góry oraz ulicami Częstochowy, było kilka podbiegów i zbiegów co czyniło ją wymagającą i ciekawą. Licznie zebrani kibice dopingowali przez cały czas trwania biegu.

Dużym sukcesem okazał się start Krzysztofa Białasa, który w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce (open 68) uzyskując czas 39:27. Łukasz Knapik dobiegł do mety na 69 miejscu w swojej kategorii wiekowej (223 miejsce open) z czasem 43:47.

Częstochowski bieg zdominowali zawodnicy z Kenii. Wygrał Melly Edwin Cheruiyot czasem 30:01, drugi był Biwot Wycliffe Kipkorir – 30:22. Trzecie miejsce zajął zawodnik z Ukrainy Iveruk Mykhaylo – 32:04. Najlepszym Polakiem okazał się Paweł Matner, który pokonując trasę w czasie 32:41 zajął czwarte miejsce w kategorii open. Wśród kobiet linię mety pierwsza przekroczyła Barsosio Stellah Jepngetich – 33:19 (8 miejsce open), zaś druga była Oigo Christine Moraa – 34:19 (10 miejsce open). Trzecie miejsce zajęła Polka Pilarska Karolina (20 miejsce open ) – 35:47.