Opocznianie na PZU Festiwalu Biegowym w Krynicy Zdrój

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 11-13. września 2015 roku odbyła się szósta edycja PZU Festiwalu Biegowym w Krynicy Zdroju - impreza rangi europejskiej, na której można spotkać gwiazdy polskiego sportu. Po raz drugi z rzędu wzięła w niej udział sekcja biegowa Opoczno Sport Team.

W tym roku opoczyńscy biegacze rywalizowali w biegu na jedną milę, biegu na 3 kilometrów, sztafetecie 4x1200m, biegu na 10 kilometrów, półmaratonie oraz biegu górskim na Jaworzynę Krynicką.

Jako pierwsza, rywalizację rozpoczęła Martyna Bańczyk, która wystartowała w biegu na 1 milę. Krynicka Mila to bieg rozgrywany na trasie wokół deptaka krynickiego, prowadzący m.in. Bulwarami Dietla. Martyna bardzo dobrze pobiegła w eliminacjach, kwalifikując się do biegu finałowego, w którym ostatecznie zajęła 15. miejsce w kategorii K<40 .

W drugi dzień Festiwalu Biegowego, na dystansie 10 kilometrów rywalizował Bogdan Stępień, który w stawce 1503 zawodników zajął 188. miejsce w kategorii Open i 60. w kategorii M30-39. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Bogdan pobiegł swój rekord życiowy osiągając czas 40 minut i 54 sekundy.

W sobotę walczyła również nasza sztafeta w składzie: Jacek Wojtarek, Szymon Wiktorowicz, Bartłomiej Świątek, Mateusz Celak.
Po pasjonującej walce opoczyński klub zajął drugie miejsce, ustępując jedynie klubowi UKS Budowlani Nowy Sącz. Strata do zwycięzców wyniosła jedynie 3 sekundy.

Po biegu sztafetowym przyszedł czas na dystans 3000m, w którym udział wzięła większość zawodników Opoczno Sport Team.

Wyniki 3km Open:
Kobiety:
1. Łucja Wiktorowicz (czas: 11 min. 21 sek.)
3. Natalia Grzegorczyk (czas: 11 min. 52 sek.)
5. Julia Wdówka (czas: 12 min. 18 sek.)
9. Anna Szpoton (czas: 12 min. 37 sek.)
11. Julia Krzysztofik (czas: 13 min. 01 sek.)

Mężczyźni:
2. Rafał Piekarski (czas: 10 min. 02sek.)
3. Bartłomiej Świątek (czas: 10 min. 08sek.)
8. Jakub Tokarski (czas: 11 min. 12sek.)
15. Aleksander Mokrowiecki (czas: 11 min. 38sek.)
18. Dawid Krzysztofik (czas: 11 min. 47sek.)

W ostatni dzień zmagań rozegrano półmaraton (21km 097 m), na którego starcie stanęło 533 zawodników. Rafał Piekarski, który debiutował na tym dystansie, osiągnął świetny czas 1:29:46, co dało mu 29. lokatę w kategorii Open i 13. kategorii wiekowej M18-29.
Rafał podkreślał, że świetny wynik to zasługa również Jakuba Woźniaka , który przez cały dystans biegł z nim kontrolując jego tempo.

Na wielkie uznanie zasługuje również Piotr Knop z Woli Załężnej, który ukończył rozegrany w sobotę Bieg 7 Dolin na dystansie 100 kilometrów. Z czasem 12 godz. 52 min. 42 sek. zajął 65. miejsce w kategorii Open i 16. w kategorii M40
Dzień później Piotr pobiegł Koral Maraton (42 km 195 m), który ukończył z czasem 3 godz. 53 min. 37 sek.

Ostatni start Opoczyńskich biegaczy to bieg na Jaworzynę Krynicką. W stawce 95 biegaczy, którzy ukończyli te mordercze zmagania znaleźli się również opocznianie. Najlepszym z naszych zawodników okazał się Mateusz Celak, który przybiegł na czwartej pozycji. Tuż za nim na mecie pojawił się Szymon Wiktorowicz, zaś Jacek Wojtarek zmagania ukończył na 10. pozycji

Wśród kobiet na drugim miejscu Open na mecie zameldowała się Łucja Wiktorowicz, Natalia Grzegorczyk ukończyła bieg na piątej pozycji.

Po kilku dniach regeneracji sekcja biegowa Opoczno Sport Team wraz z resztą reprezentacji Polski w biegach górskich, wyleciała do Walii, gdzie będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata juniorów , seniorów w biegach górskich „Walia 2015”.