Udany start strażaków z OSP Opoczno

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 19-21. czerwca 2015 roku na jeziorze Jaroszewskim w Sierakowie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. O tytuł Mistrza Polski 49 drużyn z całej Polski walczyło w siedmiu konkurencjach. Strażacy z Opoczna w klasyfikacji generalnej zajęli V miejsce.

Drużyna OSP Opoczno po dekoracji / fot.: OSP Opoczno

Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym rozgrywane są na wodzie (w łodziach motorowych i wiosłowych) oraz na lądzie. Wśród nich są: budowa wału przeciwpowodziowego, rzuty ratownicze kołem i rzutką, ratowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, ratowanie tonącego przy użyciu łodzi wiosłowej i slalom łodzi motorowych. Dodatkowo rozegrana została konkurencja specjalna Water Fighters, której reguły zawodnicy poznali tuż przed jej rozpoczęciem.

Mistrzostwa te są okazją do weryfikacji umiejętności strażaków-ratowników w rzeczywistych warunkach. Biorą w nich udział załogi reprezentujące jednostki OSP specjalizujące się w ratownictwie wodnym i powodziowym, posiadające własny sprzęt pływający.

Strażacy z OSP Opoczno okazali się najlepszymi w podejmowaniu zagrożonego przez powódź, czym wywalczyli tytuł Mistrza Polski w tej konkurencji. II miejsce i tytuł w-ce mistrza zdobyli w slalomie motorowym łodzi, natomiast tytuł II w-ce Mistrza Polski w holowaniu łodzi wiosłowej łodzią motorową.

Prócz medali i dyplomów nasi strażacy otrzymali również specjalistyczny sprzęt, ubrania oraz bon o wartości 3 000 zł.

Skład drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Opocznie: Rafał Pęzowicz, Paweł Gągolewicz, Jarosław Woźniak, Tomasz Tarasiński.