Mistrzostwa Polski seniorów w biegach górskich

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

23 maja siedmiu zawodników sekcji biegowej Opoczno Sport Team wzięło udział w XXII Biegu Górskim na Ślężę. Impreza ta jednocześnie była Mistrzostwami Polski seniorów w Biegu Górskim na krótkim dystansie.

W stawce 532 biegaczy w gronie seniorów po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Kamil Jastrzębski reprezentujący SKB Kraśnik, który pokonał trasę ustanawiając nowy rekord: 25 min. 28 sek. W gronie pań Mistrzynią Polski została Danuta Woszczek z UKS Olimp Kozienice.

Świetny wynik odnotowała Łucja Wiktorowicz z Opoczno Sport Team, kończąc morderczy bieg na 5 pozycji Open. Na 13 pozycji w Open i pierwszy w kategorii M-17 zmagania ukończył Szymon Wiktorowicz, zaś 36 (Open) i drugi w kategorii M-14 był Bartłomiej Świątek. Na odległej 46 pozycji bieg ukończył z kontuzją (zerwana torebka stawowa) Jacek Wojtarek.

Świetnie pobiegli debiutanci w biegu alpejskim

• 77 Jakub Tokarski trzeci w swojej kat wiekowej M-14
  • 35 open w kobietach i druga w kategorii K-14 na mecie zameldowała się Julka Wdówka
  • 135 open i 49 w kat M-30 Bogdan Stępień

Sekcja biegowa Opoczno Sport Team dziękuje Krzysztofowi Rzeźnikowi i firmie BUD-TRANS za wsparcie w postaci paliwa.