Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 18-19 marca w hali sportowej ZSO w Opocznie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej w kategorii dziewcząt i chłopców.

W środę zmagania rozpoczęły dziewczęta a do rozgrywek zgłoszone zostały cztery zespoły reprezentujące szkoły: ZSO w Opocznie, ZSPg nr 1 w Opocznie, SLO w Opocznie oraz ZSPg w Drzewicy. Dziewczęta zagrały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów i dwóch przewagi. W zawodach bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki z ,,Żeromskiego”, które nie miały sobie równych i bez większych problemów wygrały wszystkie mecze bez straty seta. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z ,,Ekonomika” (przegrały tylko z gospodyniami), Drzewicy i Samorządowego Liceum.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczy i końcową klasyfikację:

• ZSO w Opocznie – ZSPg nr1 w Opocznie 2:0 (25:12, 25:21)
  • SLO w Opocznie – ZSPg w Drzewicy 0:2 (15:25, 15:25)
  • ZSO w Opocznie – SLO w Opocznie 2:0 (25:14, 25:19)
  • ZSPg nr1 w Opocznie – ZSPg w Drzewicy 2:0 (25:7, 25:19)
  • ZSO w Opocznie – ZSPg w Drzewicy 2:0 (25:13, 25:4)
  • ZSPg nr 1 w Opocznie – SLO w Opocznie 2:0 (25:12, 25:21)
  1. miejsce ZSO w Opocznie (9p - 6:0 - 150:72)
  2. miejsce ZSPg nr1 w Opocznie (6p – 4:2 – 133:109)
  3. miejsce ZSPg w Drzewicy (3p – 2:4 – 93:130)
  4. miejsce SLO w Opocznie (0p – 0:6 – 85:150)

Skład drużyny z ZSO w Opocznie: (opiekun: Izabela Jaciubek) – Iwona Brzeska, Agata Natkańska, Żaneta Madej, Patrycja Sapelecka, Karolina Gubiec, Joanna Dulnikiewicz, Patrycja Szczegielniak, Anna Walaszczyk, Milena Wróblewska, Kinga Mantorska.

W czwartek do rywalizacji przystąpili chłopcy reprezentujący szkoły: ZSO w Opocznie, SLO w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie, ZSPg w Drzewicy oraz ZS Prywatnych w Opocznie. Rozgrywki prowadzone były tak jak w przypadku dziewcząt systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 25 punktów i dwóch przewagi.

U chłopców podobnie jak u dziewcząt najlepsi okazali się zawodnicy z Żeromskiego, którzy wygrali wszystkie mecze lecz wygrana nie przyszła im tak łatwo jak dziewczętom. W rozgrywkach do samego końca trwała walka o jak najlepsze miejsca w zawodach, a mogły wygrać cztery zespoły. Decydujące mecze rozegrano w ostatniej piątej kolejce w której spotkały się ekipy: Żeromski – Prywatna oraz Ekonomik – Samorządowe Liceum. Mecz drużyn z ZSO i Prywatnej miał dwa oblicza. Pierwszy set to dominacja chłopców z Prywatnej i ich wygrana 25:21.

W drugim secie kiedy chłopcy z Prywatnej prowadzili 10:3 wszyscy myśleli, że niestety dobrze grająca ekipa z Żeromskiego przegra mecz i co ważne straci pierwsze miejsce na rzecz drużyny z ,,Ekonomika”, która bez walki wygrała z zespołem Liceum Samorządowego 2:0. W tym momencie sytuacja się diametralnie zmieniła. Nie dość że ekipa z Żeromskiego wyrównała stan meczu w drugim secie to pozwoliła zdobyć rywalom tylko 8 punktów wygrywając 25:18. W trzecim secie chłopcy z Żeromskiego poszli za ciosem kontrolując tie brek wygrywając go 15:8. Ta wygrana dała im pierwsze miejsce.

• ZSO w Opocznie – ZSPg nr1 w Opocznie 2:0 (25:14, 25:23)
  • SLO w Opocznie – ZST w Mroczkowie Gościnnym 2:0 (25:23, 25:20)
  • ZSPg nr1 w Opocznie – ZS Prywatna w Opocznie 2:0 (25:16, 25:14)
  • ZSO w Opocznie – ZST w Mroczkowie Gościnnym 2:0 ( 25:14, 25:10)
  • SLO w Opocznie – ZS Prywatnych w Opocznie 1:2 (25:21, 21:25, 8:15)
  • ZSPg nr1 w Opocznie - ZST w Mroczkowie Gościnnym 2:0 (25:5, 25:19)
  • ZST w Mroczkowie Gościnnym – ZS Prywatnych Opoczno 0:2 (16:25, 17:25)
  • ZSO w Opocznie – SLO w Opocznie 2:1 (27:29, 25:23, 17:15)
  • ZSO w Opocznie – ZS Prywatnych Opoczno 2:1 (21:25, 25:19, 15:8)
  • ZSPg nr1 w Opocznie – SLO w Opocznie 2:0 (25:9, 25:17)
  1. miejsce ZSO w Opocznie (10p – 8:2 – 230:198)
  2. miejsce ZSPg nr1 w Opocznie (9p – 6:2 – 187:130)
  3. miejsce ZS Prywatnych w Opocznie (6p – 5:5 – 193:198)
  4. miejsce SLO w Opocznie (5p – 4:6 – 197:223)
  5. miejsce ZST w Mroczkowie Gościnnym (0p – 0:6 – 124:200)

Skład drużyny z ZSO w Opocznie: (opiekun Dariusz Lewandowski) – Rafał Zwoliński, Tomasz Solecki, Dawid Kozera, Jarosław Klata, Bartosz Kwaśniak, Sebastian Szczodry, Filip Seta, Dominik Sitkowski.

Na koniec zawodów najlepsze trzy zespoły dziewcząt i chłopców otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Opoczyńskie.

Fotorelacja z turnieju dostępna jest w naszej galerii. (fot.: Dariusz Lewandowski)