Kolejny udany start opoczyńskich ciężarowców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę 14. grudnia 2014 roku, w Konstantynowie Łódzkim odbył się turniej w podnoszeniu ciężarów o puchar prezesa OZPC Jerzego Jaśniaka.

Startowali zawodnicy do lat 15 i 17. Był to ostatni turniej w tym roku i zawodniczki oraz zawodnicy Opocznianki nie zawiedli. Padły rekordy życiowe, które zapewniły im wysokie lokaty i miejsca na podium.

Jak zawsze dobrze spisała się Karina Chuda ustanawiając rekord życiowy w podrzucie 61 kg. Karina to tegoroczna wicemistrzyni Polski do lat 15 w wadze do 48 kg.

Bardzo dobrze spisał także się Mateusz Dziuba, który ustanowił dwa rekordy życiowe w rwaniu 55 kg i w podrzucie 65 kg.
Siostra Kariny Jagoda dźwigając w dwuboju 93 kg zajęła w swojej wadze pierwsze miejsce, natomiast jej siostra bliźniaczka zajęła w swojej kategorii wagowej drugie miejsce z wynikiem 94 kg.

Adrian Adamczyk, ustanawiając swój rekord życiowy w podrzucie 63 kg, w swojej wadze był piąty.
Jak zwykle niesamowicie zaprezentował się nasz najlepszy opoczyński sztangista, Bartek Adamus, który zajął w kategorii do 69 kg pierwsze miejsce, wyrywając 90 kg i po raz kolejny ustanawiając rekord w podrzucie, wynoszący aż 115 kg! Oczywiście w swoim roczniku do lat 15 Bartek zajął pierwsze miejsce zdobywając bardzo dobry wynik w punktacji Sincklaira 291,5pkt.

Trenerzy Maj Krzysztof i Mariusz Salamon są zadowoleni ze swoich podopiecznych i z założonych planów, które zostały zostały zrealizowane w 100 % Już teraz nastąpi roztrenowanie w porze ferii zawodnicy pojadą na obozy treningowe, a w roku 2015 liczymy na zdobywanie mistrzostw Polski,a może i występy na arenie Europy,czego serdecznie życzymy opoczyńskim sztangistom i sztangistkom.