Menu
RSS
V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji

V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji

  • Mateusz

V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji

28 lutego 2019 roku w sali USC Urzędu Miejskiego w Opocznie odbyła się V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencji.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
2. Przedłożenie porządku obrad.
3. Podjęcie uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Powiatem Opoczyńskim w sprawie założenia i prowadzenia przez Gminę Opoczno Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opocznie oraz Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Opocznie.
4. Zamknięcie obrad.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Prawda w tym temacieRafał 2019-03-21 18:44
Tu chodziło tylko o to żeby można było zmienić Dyrektora szkoły nr 3 bo nie jest z opcji Pana Burmistrza i tyle. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca bo politykę można uprawiac ale nie kosztem naszych dzieci. W piotrkowie czy Tomaszowie sa po 3 albo 4 szkoły średnie a u nas zrobilibyśmy juz 6. Jaki poziom by był dla tych dzieci. W imię polityki utworzono by po jednej klasie w tych nowych szkołach i co z tymi dziećmi dalej. Za 4 lata jak by okazało się że to był błąd to powiedzieli byście im ze takie było widzimisię burmistrza Kosno i teraz muszą za to Oni zapłacić?? Dobrze że byli ludzie którzy to w porę zablokowali. Miejsc nie braknie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # .....????.....mieszkaniec 2019-03-19 20:52
Zastanawia mnie jedno jak radni będą pomagać rodziną dzieci z gimnazium klasa III i 8 klasy szkoły podstawowej gdy faktycznie pojawią się problemy. Nie zapominajmy o roczniku obecnych piątych i czwartych klas szkoły podstawowej bo tam tez jest dużo dzieciaków. Problemy powstają na własne życzenie nie przygotowanej reformy zrobionej na prędce pod szyldem realizacji obietnicy wyborczej.Mam nadzieję że będą ludzie którzy to rozliczą wobec posłów jak również samorządowców ślepo realizujących politykę krajową a nie lokalną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+15 # pół roku burmistrzowaniaobrońca 2019-03-11 18:22
A ja musze wziąść w obrone naszego burmistrza i myśle że nie prawde mówia ci, którzy go nie doceniają. Zaledwie pół roku a stworzył miejsca pracy i już tyle osób kurpulentnych nazatrudniał. Zrobił spotkania Kół Gospodyń Wiejskich, spotkał sie z emerytami i na Kusokach zachulał jak trzeba. Wręczył kwiaty z okazji dnia kobiet i teraz był na Babie Wielkanocnej i promował sztuke ludowego gotowania opoczyńskiego i robienia ozdób. Ale niektórym to przeszkadza że pilnuje tradycji swoich poprzedników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # DodatekTadeusz 2019-03-20 17:00
Bardzo dobre podsumowanie Zapomniał Pan o kapliczce ŚP Adamowicza Spokojnie zbierają siły na kartę LGBT plus Pozdrawiam wszystkich Opocznian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # ZgodaFanatyk 2019-03-13 06:52
Tak jest managerem na skalę sołectwa. Opętani propagandą stoją murem za swoim guru.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # RacjaEop 2019-03-12 07:59
Bo tylko chcą wszystko dla młodych. Tylko rozwój i rozwój. A tu jest sprawdzona linja działań w permanentnie stagnacji. Jak nie pasuje to niech się do miasta przeprowadzą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # RE: V nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Opocznie VIII kadencjiReno 2019-03-09 14:04
Widzę, że Pan Grochulski w ogóle się nie zmienił przez ostatnich kilkanaście lat:) Nie rozumiem jego przekonania, że nauczyciele ze szkół podstawowych nie będą w stanie należycie przygotować uczniów do matury, bo przecież nie mają w tym zakresie doświadczenia. Panu Wojciechowi, podobnie jak reszcie kadry z Żeromskiego, wydaje się, że stanowi jakąś elitę intelektualną tej małej mieściny i z racji tego może się z poczuciem wyższości wypowiadać o nauczycielach z wiejskich szkół. Tak się składa, że chodziłem do "Żeroma" w latach 1999 - 2003 i na własnej skórze doświadczyłem, jak w tej szkole wyglądają "przygotowania" do matury. Większość kadry za wiele od siebie nie dawało, byle tylko odbębnić swoje, a już historia z panem Łączkiem to już była prawdziwa komedia. Nie wiem, jak z poziomem nauczania w tej szkole jest dzisiaj, ale pamiętając swoje doświadczenia z ww. lat nie sądzę, aby nauczyciel ze szkoły podstawowej przygotował ucznia do matury gorzej niż belfer z liceum, który dyktuje na lekcjach te same notatki, niezmieniane od kilkunastu lat (przynajmniej tak było w moich czasach). Uważam, że jeśli pan Grochulski uczy od wielu lat w LO biologii nie mając wykształcenia w tym zakresie (bo ma magistra z filozofii), to nauczyciel ze szkoły podstawowej z przygotowaniem uczniów do matury też sobie poradzi. Nie dziwię się oburzeniu niektórych osób, które podczas wypowiedzi pana Grochulskiego wyszły z sali. Ten zarozumiały typ tak już ma:) Nie zapomnę, jak podczas naszych zajęć z biologii często wygłaszał różne polityczne pogadanki o Kiszczaku i Michniku, a także o tym, jak to w latach 80-tych będąc studentem na KUL obalał komunizm:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: