Menu
RSS
Anna Zięba Przewodniczącą Rady Miejskiej

Anna Zięba Przewodniczącą Rady Miejskiej

  • Mateusz

Anna Zięba Przewodniczącą Rady Miejskiej

We wtorek, 20 listopada 2017 roku odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Opocznie VI kadencji. Sesję otworzyła Radna Seniorka, Jadwiga Figura, która odczytała postanowienie Komisarza Wyborczego oraz prządek obrad.

Na początku sesji inauguracyjnej wszyscy radni otrzymali zaświadczenia o wyborze na radnego, a następnie złożyli ślubowanie.

Po zaprzysiężeniu, zgodnie z porządkiem obrad przedstawionym przez Komisarza Wyborczego, radni wybrali Przewodniczącego Rady Miejskiej, którym została dotychczasowa zastępczyni Burmistrza Opoczna ubiegłej kadencji, Anna Zięba.

Po wyborach Przewodniczącego Rady Miejskiej ślubowanie złożył Burmistrz elekt, Dariusz Kosno.

Następnie, po przejęciu prowadzenia sesji przez Annę Ziębę, radni rozszerzyli porządek obrad o wybór zastępców Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz powołanie składów komisji stałych Rady Miejskiej. 

Na Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Opocznie wybrano Jerzego Pręcikowskiego oraz Zbigniewa Sobczyka, zastępcę dotychczasowego Burmistrza Opoczna, Rafała Kądzieli.

Podczas I sesji wybrano również składy komisji stałych oraz ich przewodniczących i zastępców. Prawdopodobnie na kolejnej sesji składy komisji zostaną uzupełnione o radnych, którzy podczas wczorajszej sesji nie zadeklarowali swojego udziału w pracach żadnej z nich.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+21 # RE: Anna Zięba Przewodniczącą Rady Miejskiejopocznianka 2018-11-23 12:06
Współczuję Panu burmistrzowi pracować z tymi miernotami !!! z Pisu !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+27 # Spółdzielcy sprawdząOla 2018-11-22 19:32
Ciekawe jak Prezes Pręcikowski rozliczy swój czas pracy w Spółdzielni Mieszkaniowej co z tym zrobi Rada Nadzorcza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # apelGbur 2018-11-22 17:49
Szanowni obywatele miasta Opoczna! Oglądajcie sesje Rady Miasta Opoczna w internecie. W ten sposób poznacie radnych, posłuchacie o czym mówią i jak traktują nasze problemy. Ponadto szybko zorientujecie się kogo należy ,, odstrzelić,, przy następnych wyborach a kogo nadal obdarzać zaufaniem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # RE: apelZły 2018-11-23 12:07
Wybory za 5 lat. W tym czasie ci trzeźwo myślący wyjadą na studia do większego ośrodka i już zapewne pozostaną. Nie będzie ich interesowało Opoczno. Na miescu zostaną ci, co głosują na Koperów, Pręcikowskich, takich Rogów i im podobnych. Dlaczego? Bo ci co tu zostają są od nich uzależnieni - kiedyś dostali od nich robotę. Opoczno to miasto urzędników, nauczycieli i przedsiębiorców korzystajacych ze znajomości z władzą. Przez 70 lat bedziemy oglądać takie sceny z sesji: puszący się, arogancki pis, co się obraził, że wybrano Kosno a nie Annę i opozycję, ktora się pieni bo nic nie może, a Kopery grają na nosie. No i jeszcze ten Biernacki, między młotem a kowadłem, co to myślał, że swoimi mądrościami sprawi cuda. Ech... Tylko sobie powzdychać można...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+29 # Pamiętacie TBSGRUBY LOLO 2018-11-22 00:19
Pisowski wirus wpuszczony do krwiobiegu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+31 # RE: Anna Zięba Przewodniczącą Rady MiejskiejJANOSIK 2018-11-21 19:54
Nie mam nic do nikogo..ale kto wybrał tego przemądrzałego Pręcikowskiego. .jest tak nadęty jak Betelgeza przygotowanay do wybuchu.......t o chłopczyk który ma opinie najgorszego ...dalej nie powiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+27 # UpadekFakt 2018-11-21 23:30
Precikowski Sobczyk i Zieba. Koszmar. Cała trójka to wstyd dla tego miasta i gminy. Najgorszy prezes w historii spółdzielni, nauczyciel co był już w każdej koalicji i wiecznie rozczarowana i przegrana Od A do Z. Z pewnością bexie miemerytoryczni e chyba, że sobie przewodnicząca pozwoli 'udzielić glosu'
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Świetny komentarz...młody 2018-11-22 08:39
Tylko zobacz jakie asiory zostały w tzw. opozycji. Tak ci dobrze idzie że bez problemu wyliczysz ich zalety. Czekam i już płaczę ze śmiechu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # Diety radnych a wynagrodzeniaOla 2018-11-21 16:01
Radni dla pieniędzy biorą diety, czas poświęcony dla gminy nie powinien być płatny w zakładach pracy w których pracują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Ile jest komisji i jakie ?Marian 2018-11-21 15:17
Poproszę o podanie nazw komisji, ich przewodniczącyc h i aktualnego składu osobowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # RE: Ile jest komisji i jakie ?Redakcja 2018-11-21 15:23
Liczba komisji i ich zakres działania, poza komisją Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Opocznie, której powołanie wynikało z ustawy, nie zmieniły się w stosunku do poprzednich kadencji.

Składy samych komisji są niepełne, ponieważ nie wszyscy radni zadeklarowali udział w ich pracach. Obecne składy dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: