Menu
RSS
Jest nowa koalicja

Jest nowa koalicja

  • Mateusz

W piątek, 26 października 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Opocznie przedstawiciele trzech komitetów wyborczych podpisały porozumienie koalicyjne.

KW Prawo i Sprawiedliwość, które w ostatnich wyborach samorządowych uzyskało bezwzględną większość w Radzie Powiatu Opoczyńskiego i 8 z 21 mandatów w Radzie Miejskiej w Opocznie zaprosił do rozmów KWW Opocznianie oraz Opoczyńską Wspólnotę Samorządową.

Jest nowa koalicja
foto: KW PiS

Józef Róg (OWS), dotychczasowy Starosta Opoczyński, powiedział że koalicja OWS i PiS jest czymś naturalnym i oczywistym, ponieważ opoczyńskie struktury Prawa i Sprawiedliwości wywodzą się właśnie z Opoczyńskiej Wspólnoty Samorządowej.

W porozumieniu możemy przeczytać m.in. :
"Kierując się przekonaniem, że tylko współpraca ponad podziałami daje gwarancję realizacji harmonijnego i zrównoważonego rozwoju Powiatu Opoczyńskiego oraz miasta i Gminy Opoczno poprzez konstruktywną i zgodną współpracę, deklarujemy wspólne działania na rzecz mieszkańców powiatu i gminy Opoczno.
Jesteśmy przekonani, że dobra współpraca burmistrza, radnych Rady Miejskiej, Starosty, radnych Powiatu Opoczyńskiego, Marszałka Województwa i Radnych Sejmiku Województwa oraz polskiego rządu reprezentowanego przez parlamentarzystę ziemi opoczyńskiej jest gwarancją prężnego rozwoju naszego regionu i poprawy jakości życia mieszkańców."

Jest nowa koalicja
foto: KW PiS

Porozumienie podpisali reprezentanci poszczególnych komitetów: Robert Telus (Prawo i Sprawiedliwość), Rafał Kądziela (KW Opocznianie) i Józef Róg (Opoczyńska Wspólnota Samorządowa).

Dzięki koalicji będziemy mogli skutecznie realizować zadania wobec Gminy i Powiatu Opoczyńskiego, a także jeszcze sprawniej rozwijać nasz region. Jesteśmy wielką wspólnotą ludzi, którzy mają serce po stronie Opoczna, więc jest to niepowtarzalna okazja przed naszą Gminą, aby milowy krok w przód się dokonał - mówi Anna Zięba - kandydatka na Burmistrza Opoczna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Tomasz Łuczkowski, który startował w wyborach na burmistrza Opoczna z KWW Opocznianie oświadczył natomiast, że nie przekazuje swojego poparcia żadnemu z kontrkandydatów, którzy w II turze walczyć będą o stanowisko burmistrza. 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+20 # NIE BEDZIE STOŁKA DLA ANIMarian Pazdzioch 2018-11-04 23:26
Słabo Pani Aniu słabo stołka nie będzie :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-8 # RE: NIE BEDZIE STOŁKA DLA ANIBRAT 2018-11-05 14:41
Panie Paździoch jak jesteś taki mądry jak na filmie to współczuje...cz y pan wie,że pani radna Anna Zięba może nawet zostać starostą...zatk ało kakao.......A tutaj nie ma się co cieszyć,niech pan Kosno zawija rękawy i sie bierze do roboty,bo jego sztab wyborczy taki och i ach...obiecał wszem i wobec,że nowy burmistrz zrobi z Opoczna Las Vegas..oby nie wyszedł Grudzeń Las...Praca burmistrza nie jest łatwa..za dwa lata Kosno dostanie baty jak jego poprzednicy.Poz drawiam pana Kosno...panie Darku do roboty!........ ...czekamy na efekty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # układ przedwyborczyleon 2018-11-02 19:15
dobrze aby ktoś z kww opocznianie odpowiedział, ktoś decyzyjny (jedynki na listach). czy to prawda, że dogadaliście sie przed wyborami z pis, ows, aby grać na przegraną kosno i jego kww?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # RE: układ przedwyborczyZły 2018-11-02 21:58
Nie mam nic wspólnego z kww opocznianie, ale odpowiedzieć spróbuję. Ludzie z owego kww od dawna graja nie przeciwko komuś, a jedynie pod siebie, dogadując się z PiS. Wystarczy prześledzić kto tam się pojawił - to asy, które kiedyś trzymały z "niedobrym" Wieruszewskim: Rurarz, Łączek, Jurowski, Rogowa, nawet tak zaczynał jako dyrektor Muzeum pan Tomek. Wszyscy sprzedali się Kądzieli, który wspierany był przez Kosno, jak reszta uznali, że koryto smakuje lepiej w towarzystwie posła.
Pseudo pani burmistrz nawet nie dali podpisać i potrzymać, chociaż do zdjecia umowy. Taką samą role będzie pełnić dalej - tzw słupa.
Mieszkańcy Opoczna zrzućcie klapki z oczu. Rolują nas i rozgrywają jak chcą. Ciągle te same twarze, co wybory w innym kww. Widocznie tak nas Bóg karze, że l skazani musimy być na takich cwaniaków. Będą brać kasę za bycie przewodniczącym komisji, rady, czy za prezesowanie autobusom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+34 # konkurslebowski 2018-11-01 21:18
Jedno pytanie. Kogo z tych wybitnych istot chciałbyś zatrudnić w swojej firmie ? One (te coś) nie zdają sobie sprawy że są ohydne. Róg znowu purpurowy. Szczęślwy że kasa wpadnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+44 # Obłudalebowski 2018-10-31 23:14
Kilka faktów. Kilka tygodni temu w Opocznie pojawiła się TVP Info w której poseł z Ostrowa opowiadał o przekrętach Wieruszewskiego ( taka była teza). Poseł w koszulce z orłem na wysokości pępka kilka razy powtórzył że tym ( jąkała Telus nie powiedział czym ) powinny zająć się odpowiednie służby. Cóż jeśli Telus ma wiedzę na ten temat to sam powinie opowiedzieć o tym tym Służbom. Zatajenie przestępstwa jest karalne. Tydzień później w Łopocznie jest święcenie nowej karetki pogotowia. Znowu wspierająca PiSowski reżim TVP jest na miejscu. Dlaczego o tym pisze ? Dlatego,że to Ziębowa jako wiceburmistrz była odpowiedzialna za Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Opoczno. Moje pytania brzmią :
- Ile mandatów nałożono za spalanie śmieci w piecach ?
- dlaczego nie zwolniła Pani kilku osób z w/w Wydziału za mataczenie na szkodę mieszkańców Opoczna
- dlaczego nie zrobiła Pani nic aby wyjaśnić fałszerstwo podpisane przez Mędonia i teraz radnego Pręcikowskiego w tzw Protokole wysłanym ze Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom ?
Dlaczego w tych sprawach Telus nie wezwał TVP ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-24 # RE: ObłudaBRAT 2018-11-01 12:00
Ej ty lebowski......p owiedz cos na temat tego Mędronia czy jak mu tam ze spółdzielni co on tam podpisał...A pani Zięba jak by zwolniła kogoś to by dopiero była afera..więc co tu mącisz ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # zapytaj Ksytylebowski 2018-11-03 20:46
Mędoń to kłamca , Pręcikowski też. Ziębowa tuszowała ich przekręty związane z wysłaniem Protokołu do Urzędu Miasta. Teraz to koalicja. Czekam na pozew ale oni się boją. A Ty pracuj chłopcze. O 12 w południe piszesz mam nadzieję że nie ze Spółdzielni. Mędoń wybudował dom o powierzchni 340 m2 pod Bełchatowem. Donieś na mnie bo nie mak kasy na proces a wniesienie pozwu kosztowało by mnie ponad 300 zł. Mają Radcę Prawnego w Spółdzielni któremu płacą prawie 4tys. a jak wygarnąłem wszystko to schował łeb w kolana . a powinien mnie jak ty istoto oczernić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # RE: zapytaj KsytyBRAT 2018-11-05 20:34
Pisze pan jak ktoś z kopernika 17.......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # co tu mówićeops 2018-11-02 08:32
Nieładnie się naśmiewać z nazwisk ale do gościa pasuje jak ulał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+41 # RE: Jest nowa koalicjabyły opocznianin 2018-10-31 16:23
Opocznianie są głupi i jeśli nie zmieni się mentalności to dalszy upadek miasta gwarantowany. Większość wierzy że Telus nie ma wpływu na lokalną politykę i przez 4 lata rządził Kądziela, Wierzą że Telus wybudował obwodnicę i przystanek. Telus co 5 lat ogłasza wielką aferę z terenami za ZPC i ludzie wierzą że dostaną milionowe odszkodowania a przecież przez ostatnie 4 lata mieli swoich z PIS (Baranowski, Chomicz, wcześniej też Baranowski i Wieruszewski) w powiecie i nawet nie zajeli się tą sprawą. Za 5 lat" po rzadach pisu w miescie i powiecie ciemny lud "znów kupi bajeczkę. Gdzie szanowny poseł ma zdanie zwykłych mieszkańców i jak ich szanuje radzę zapytać mieszkańców Wąglan, którym bez pytania chce postawić kurnik pod nosem "bo jemu się przecież należy." Do tego ma swoich ludzi-pracownik ów UM jak P. Białek i były burmistrz Kadziela oraz dyr. Sliwka, którzy opowiadają że Kosno ma 2 żony, albo straszą i szantażują że jeśli Zięba nie wygra to miasto nie dostanie dotacji. No ale jak P. Zięba nawet nie ma własnego programu wyborczego i jest tylko figurantem(choc iaż Kdziela za figuranta uważa Kosnę) to trzeba czymś innym zająć uwagę Opocznian. W Starachowicach rządzonych przez ostatnie lata przez PIS jest rondo L. Kaczyńskego od którego odchodzą ulice Jadwigi Kaczyńskiej i Marii Kaczyńskiej myślę że w Opocznie podobna zmiana ulic gwarantowana tak jak "rozsławiające na cały kraj wystawy Pani Basi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # również były mieszkaniec tego opuszczonego przez Boga i ludzi (mądrych) łez padołuJarek 2018-11-04 20:14
Cytuję były opocznianin:
Opocznianie są głupi i jeśli nie zmieni się mentalności to dalszy upadek miasta gwarantowany. Większość wierzy że Telus nie ma wpływu na lokalną politykę i przez 4 lata rządził Kądziela, Wierzą że Telus wybudował obwodnicę i przystanek. Telus co 5 lat ogłasza wielką aferę z terenami za ZPC i ludzie wierzą że dostaną milionowe odszkodowania a przecież przez ostatnie 4 lata mieli swoich z PIS (Baranowski, Chomicz, wcześniej też Baranowski i Wieruszewski) w powiecie i nawet nie zajeli się tą sprawą. Za 5 lat" po rzadach pisu w miescie i powiecie ciemny lud "znów kupi bajeczkę. Gdzie szanowny poseł ma zdanie zwykłych mieszkańców i jak ich szanuje radzę zapytać mieszkańców Wąglan, którym bez pytania chce postawić kurnik pod nosem "bo jemu się przecież należy." Do tego ma swoich ludzi-pracowników UM jak P. Białek i były burmistrz Kadziela oraz dyr. Sliwka, którzy opowiadają że Kosno ma 2 żony, albo straszą i szantażują że jeśli Zięba nie wygra to miasto nie dostanie dotacji. No ale jak P. Zięba nawet nie ma własnego programu wyborczego i jest tylko figurantem(chociaż Kdziela za figuranta uważa Kosnę) to trzeba czymś innym zająć uwagę Opocznian. W Starachowicach rządzonych przez ostatnie lata przez PIS jest rondo L. Kaczyńskego od którego odchodzą ulice Jadwigi Kaczyńskiej i Marii Kaczyńskiej myślę że w Opocznie podobna zmiana ulic gwarantowana tak jak "rozsławiające na cały kraj wystawy Pani Basi.


Proponuję radnym nadchodzącej kadencji (nie jest tajemnicą, która opcja wygra), żeby na miejscu stojacego przed tzw. "Domem Kultury" Pegaza (wywodzącego się skądinąd z poganskiej symboliki) postawić - wzorem Rio de Janeiro i Świebodzina - figurę Jezusa, ale większą.
To bedzie inwestycja, która z błogosławieństw em miejscowych proboszczy i hojnie finansowana z budżetu miasta, gminy i powiatu może się udać i rozsławić to miasto w świecie (jeśli nie na inwestycjach, fabrykach, nowych technologiach itd. miasto nie może zarabiać, to turystyka i folklor może będzie dobrym pomysłem).
Trzeba inwestować fundusze w to co widać, co imponuje rozmachem i wielkością, a nie wydawać kasę na np. łatanie dziur w drogach, które i tak wylezą po każdej zimie.
Kończąc ten komentarz do sytuacji bieżącej, chciałem przesłać pozdrowienia dla tych wszystkich "Łopocnioków Nieboroków", mieszkańców okolicznych wiosek i siół, próbujących w codziennym znoju i (słynnym opoczynskim) smogu związać przysłowiowy "koniec z końcem".
Nie zapomnijcie też udać się w dniu dzisiejszym na wybory i spełnić tym samym swój obywatelski obowiązek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-34 # RE: Jest nowa koalicjaBRAT 2018-10-31 22:13
Jeśli nazywasz się ,,były opocznianin" to co tak sie martwisz ..po twoim wpisie widac,że skończyłes 8 lat podstawówki i na tym koniec.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+29 # wyboryewa 2018-10-31 14:06
Ja tam będę glosowała na pana Dariusza. A tymi kurnikami to może by TVN zainteresować?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # RE: Jest nowa koalicjaZły 2018-10-30 17:17
Uległeś jakimś sigestiom, sprytnie przemycanym dla ludzi, którzy przestają myśleć samodzielnie. Zięba i PiS rzadzą od 4 lat. Zarówno burmistrz, jak o radni grali na nutę posła. Czy Opoczno ruszyło do przodu? Nie czytasz wiadomości z kraju? Ja natrafiłem na teksty, całkiem niedawno o Opocznie jako niechlubnym przykładom. Chodziło o umiejętność przerzucania kasy na spółki miejskie, tak by uniknąć przekroczenia limitu zadłużenia i oczywiście 2gie miejsce w jakości powietrza - oczuwiście in minus.
Przeczytaj deklarację - poseł mieni się przedstawiciele m rządu?! Ja myslałem, że parlamentu, a więc obywateli. Zrobił z siebie "komisarza" i trzęsie wszystkim w Opocznie. Tak było i będzie, bo to metoda PiS To nie "oni" są dla nas, a okazuje się my dla nich.
Żadnej poprawy nie będzie!!! Opoczno to miasto starzejącyc się ludzi. To oni widzą w pośle anioła - sam bym się nabrał, bo z rana widywany jest w kościele.
Nie namawiam, ale wyłącznie dla przeciwwagi głos oddam na Kosno - tylko czy on tego jeszcze chce, czy ma pomysł na tą radę. Nie ma już pana Eugeniusza, Jurowskiego ale są inni, których można kupić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+32 # ekipa która rządzi 1 zdięcieolo 2018-10-30 12:35
na pierwszym zdjęciu to same polityczne prawiczki.ludzi e dlaczego wypisujecie takie bzdury to ta ekipa jeszcze rządzi miastem i jakie dobro po sobie zostawia.dlacze go nie powiedzą ludziom prawdy jakie mamy zadłużenie-olbr zymie.znając ich taktykę przez pierwsze 3 lata będą napawać się władzą a ludziom będą tłumaczyć że nic nie można zrobić bo trzeba spłacać kredyty i pożyczki,w zamian będziemy mieli igrzyska typu składanie wieńców,zmiana nazw ulic,jakieś tam imprezy plenerowe dla drugiego sortu zeby się nie burzył.a jak wygra Kosno zburzy im te idealne plany i na pewno nie pójdzie po prośbę do posła bo to jego obowiązek żeby pomagał miastu i nam mieszkańcom,nie zależnie z jaką władzą musi współpracować.j eżeli nie to go pogonimy w następnych wyborach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-22 # Profesjonalne diagnozy na forumeop 2018-10-30 08:48
A ja powiem tak. Załóżmy że wygra Pan Kosno. I co dalej? Albo pójdzie po prośbie do posła albo zrobi ruchy kadrowe, siłą rozpędu coś pogada, coś wyremontuje i tyle narobi. Dlatego uważam że nie ma sensu tak głosować. Dać szansę burmistrzowi z PiS i wtedy niech pokażą co potrafią. Nie będą zganiali winy na innych bo mają całą władzę. Nie zasłonią się wymówkami że nie pozyskali pieniędzy bo ich ktoś nie lubi w sejmiku województwa. Zobaczymy czy tak jak w Tomaszowie miasto ruszy do przodu. Z całą sympatią dla Pana Dariusza nawet jak wygra to będzie mu bardzo trudno bez żadnych kontaktów cokolwiek zrobić w mieście. Chyba że myśli głównie o sobie. Czasem jest ochota pokazać politykom że to my - społeczeństwo mamy władzę przy urnach. Ale w tych wyborach ja będę się kierował perspektywami, a nie chęcią pokazania że mam też coś do powiedzenia. Niestety szara rzeczywistość ale innej nie mamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-32 # RE: Jest nowa koalicjaBRAT 2018-10-29 22:32
Ci co tak krytykujecie pana Kądziele i plujecie jadem na innych..może macie alternatywe na rozwój Opoczna...no prosze bardzo macie swojego człowieka,który zaraz w mieście postawi pare wieżowców,wybud uje 20 bloków,załatwi inwesterów którzy postawią 20 zakładów pracy w jednym będzie pracowało 500 osób......jest taki czarodziej wytypowany przez tych co tak tu obrzucaja błotem wszystkich którzy rządzili i rządzić będą.Tak tak przecież macie swojego Biernackiego zobaczymy co nawojuje...tylk o pluć na innych umiecie,aa sami d...y z miejsca nie ruszycie i puknijcie się w czaszki zanim komuś naubliżacie.Opo czno przez ostatnie cztery lata stało się bardziej nowoczesne i to nie konie,ale było zaniedbane przez ostatnie 16 lat,tego nie widzicie....no a jakże..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # ???polo 2018-10-30 08:51
Komentarz zablokowany

Obrażanie innych nie będzie tolerowane na tym forum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+33 # Żenadaopocznianin30 2018-10-29 17:28
Żenada, żenada, żenada! Tylko stołki się liczą, prawda stara jak świat! Słyszałem dzisiaj, że zabezpieczają Panią Ziębę jak nie dostanie się na burmistrza to idzie na stołek do Powiatowego Urzędu Pracy bo Koćmiel idzie na emeryturę, a jak się dostanie to stołek dostanie Józef Róg! Pracownicy urzędu czy starostwa tak jak mieszkańcy to dla nich tylko nic nie znaczące pionki, jak klapią bidę tak dalej będą klepać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+32 # smród we dworzeveni,vidi,vici 2018-10-29 08:24
Tony Blair powiedział kiedyś,że polityków powinno się tak często zmieniać jak pieluchy, i to z tego samego powodu. Jak widać my żyjemy w smogu i brudzie.Chodzim y w zmoczonych rajtkach,kaleso nach,tfu...I w dodatku na ten stary zmurszały dwór prezes da pieniędzy wór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-47 # AnatomyEop 2018-10-29 07:22
Dajcie już spokój z tym sercem po stronie Opoczna. Miasto potrzebuje głowy po swojej stronie czyli rozumu a nie emocji. Rozum jednak podpowiada że Ziębowa więcej załatwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+46 # RE: Jest nowa koalicjaMiron 2018-10-29 06:03
Kądziela!!! Nie dość że tchórz bo nie poddał się weryfikacji przez wybory to jeszcze zdrajca. Onufry Zagłoba wykrzyczałby: Zdrajco! Zdrajco! Po trzykroć zdrajco...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # RE: Jest nowa koalicjaBRAT 2018-10-30 22:09
Komentarz zablokowany

Trochę kultury, szanowny czytelniku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+50 # koalicja miernotlebowski 2018-10-28 21:02
Który z tych artystów mieszka Opocznie? Józek Róg córce sepleniącego Telusa w 3 tygodnie wydał pozwolenie na budowę kurników w Wąglanach wbrew woli mieszkańców. Taki chłopak aktywny. Na Kądziele mają haki (szczegóły niedługo). A bida jak była w Eopie tak będzie. No a zdjęcie niżej bezcenne. Pręcikowski 5 z lewej. To Prezes Spółdzielni który ciąglei grozi mi Sądem. Odważ się Pan wreszcie. To brat Pani Która jest dyrektorką szkoły nr 3 a jej syn to ......Dyrektor Biura Poselskiego Barona Telusa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # prawdopodobny scenarjuszolo 2018-10-28 20:19
proszę państwa tu poszedł prosty dil.Kądziela nie licząc się ze zdaniem nikogo dogaduje się z posłem,który proponuje mu jakieś stanowisko a prawdopodobnie z tego co wróbelki ćwierkają ma być Dyrektorem Artystycznym w DK.za Kądziele wchodzi do rady ulubieniec Józefa R,pan Kopania i wszyscy są zadowoleni.J R znowu za swoje korytko będzie trzymał w karbach swoje towarzystwo w radzie gminy razem z Rafałkiem i jest git Mamy serce po stronie posła.czy tak ma wyglądać 5-cio letnia władza Opoczna.ci państwo z 1 zdjęcia byli przy władzy ostatnie 4 lata,a to co trzymają w rękach to podział korytek w naszym kochanym mieście.pani Ania jak widać na załączonym zdjęciu to tylko kwiatek do kożucha posła.gdzie w tym wszystkim jest Tomek.Ł,albo dał się ograć,albo podwinął ogon i schował się do dziury pozostawiając swoich wyborców w dużym poważaniu.szkod a ponieważ zapowiadał się na dobrego lidera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+25 # ?bolo 2018-10-29 07:36
Jaki lider z niego??? chyba wodę z przed lat opoczyńską pił i dlatego takie określenie. Schował się bo chce się znów ustawić i czy jedni czy drudzy wygrają to on nadal będzie pływał przy nich. Mówione było że to porażka to lud nie słuchał tylko głosował, tak samo zresztą jak i na wybrany etabishment co widać na obrazku że sami sprzedawcy (zabrakło tylko głównych sprzedawców z poprzedniej kadencji radnych Juro.... i Łącz... A mieliście szansę wybrać Jana W on by i jednych i drugich wygonił bo każde z nich było dla niego wrogiem a przy okazji by coś zrobił dla gminy. Za 5 lat już nie będzie co zbierać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+33 # klikaGbur 2018-10-28 19:59
Toż to stara ,,nowa,, klika. Patrzcie jak usiłują się trzymać stołków.. Opocznianie czyż tego nie widzicie? W prezencie pozostawili nie tylko długi. W bardzo ,, ekologicznym,, miejscu tuż przy płocie odlewni usadowili przystanek na którym biedni gminni mieszkańcy każdego dnia przez kilkanaście minut a może dziesiątki wdychają trucizny wydalane przez fabryczkę zza plota.. A władzom wszystko jedno . Jest przystanek dla wygody ludu. A że złe powietrze? Kto by się tym przejmował. Złych decyzji minionego okresu jest wiele. Czy teraz coś sie zmieni?
Obawiam się , że niewiele. Rozbicie kliki będzie trudne .Cała nadzieja w P. Kosno o ile on się nie spiknie z układem wymienionym w poniższych postach. Jeśli wygra pani to będziemy płacić na imprezy w Poświetnym ,.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # RE: klikaSceptyk 2018-10-28 20:38
Ludzie cały czas głosują na tych samych ludzi, a potem zdziwienie, że te same twarze przy korycie i nic się nie zmienia.

Ludzie nie myślą, nie obserwują, nie wyciągaja wniosków i to są skutki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # RE: Jest nowa koalicjaveni,vidi,vici 2018-10-28 10:18
czekam na wiatr co rozgoni,ciemne, skłębione zasłony...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+38 # RE: Jest nowa koalicjaktoś 2018-10-27 21:17
Mam dziwne wrażenie, że wyrolowali Tomasza Ł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+41 # RE: Jest nowa koalicjaZły 2018-10-27 20:05
Spokojnie. Widać, że w tym towarzystwie wszyscy są do kupienia, a umowy można zerwać. Czy nastąpi wymiana na stanowisku burmistrza i vice w przypadku wygranej p. Zięby, jak analogicznie do prezydentury w Rosji - dziś trudno orzec. Mnie martwi wygląd P. Kądzieli, zarówno tu na tych zdjęciach, jak ogólnie na plakatach wyborczych - mina jakby się czegoś bał. Czyżby poseł miał coś na niego? Jeśli wygra Kosno, taki Zbynek, Wiesio są do wyciągnięcia. Farbowani Pisowcy też odpiwiednio zmotywowani mogą się odfarbować. Taka ta nasza lokalna polityka. Czeka nas ciekawa II tura
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+30 # RE: Jest nowa koalicjaAs Pik 2018-10-27 17:57
Sytuacja do przewidzenia. "Szkoda gadać. Szkoda strzępić ryja ..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+46 # Brak słówTom 2018-10-27 17:02
Panie Kądzielą a na wiecu Tomka Ł. Pan tak pięknie wkręcał ludzi że nie jest pan politykiem... Buahaha... Polityk z pana pierwsza klasa... Tak se to poukładać i jeszcze za plecami Tomka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+56 # RE: Jest nowa koalicjabyły opocznianin 2018-10-27 15:45
Można spokojnie ogłosic dalszą agonie Opoczna. W ogóle jakim prawem to spotkanie odbyło się w siedzibie UM i za nasze pieniądze? Czy jeszcze ktoś się łudzi że Opocznem rządzi ktoś inny niż Telus? Co da wybór na burmistrza Kosno byc moze nawet nie dokonczy kadencji bo szybko nie dostanie absolutorium bo od kogo od 3 swoich radnych?Zięba burmistrz, Kądziela zastępca, Łuczkowski sekretarz, Róg starosta Chyba że Kądziela ma chęć na starostę ale tam i Róg i Basia i Baranowski. Tomka Ł Zbynka S też trzeba będzie gdzieś obsadzić a w przypadku Kądzieli jako wice burmistrz do rady powiatu wchodzi Kopania czy to nie brzmi znajomo? ale sami takie rzady wybraliscie.
Wasi wybrańcy szybko zapomną o temacie odlewni odgrzeja go za 5 lat tak jak odgrzali teraz sprawe wywłaszczen za zpc a wy nadal sie nabierzecie i bedziecie pływac w tym zalewie z zieloną wodą bo nic w tym miescie nie powstanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+48 # Strzał w kolanoemerytka 2018-10-27 13:01
Moim zdaniem , jeśli niektórzy wyborcy zobaczą, zę OWS , PiS i KWW sie dogadali- to jeszce chętniej zagłosują na Darka Kosno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+38 # Obyopocznianin30 2018-10-27 14:51
Cytuję emerytka:
Moim zdaniem , jeśli niektórzy wyborcy zobaczą, zę OWS , PiS i KWW sie dogadali- to jeszce chętniej zagłosują na Darka Kosno

Oby sie sprawdzilo to co Pani mowi! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+60 # RE: Jest nowa koalicjaJan 2018-10-27 12:46
Po tej ,,koallicji'' Rafał Kądziela stracił nie tylko twarz ale i ostatnią szczyptę wiarygodności. Wstyd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+32 # RE: Jest nowa koalicjaolo 2018-10-27 20:32
Rafał nie ma twarzy i nigdy jej nie miał. To była tylko maska. Nie ma nawet kręgosłupa. Jemu się wydaje że jak został raz burmistrzem to nikt nie może mieć innego zdania niż on, czytaj jego mentor RT. A tu się okazuje, że ten osobnik, a wraz z nim Anna od A do Z i kadrowy RT zaserwowali nam zadłużenie gminy i jeszcze wizję odsetek za przegrane procesy od bezprawnych decyzji pseudo burmistrza Kądzieli: Matusiewiczowa, Miękus, Klimkowa. Tylko patrzeć jak będziemy bulić,albo już zabuliliśmy za głupawe decyzje lokalnego kacyka. Czy ktoś może podać ile już wypłacono odszkodowań? Myślę ze kwoty idą w setki tysięcy złotych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+34 # Kiedy dojazd do Opoczno Południe?Tadeusz 2018-10-27 12:13
Żaden z kandydatów nie przedstawił projektu rozwiązania problemu dojazdu z miasta do stacji Opoczno Południe transportem publicznym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # RE: Kiedy dojazd do Opoczno Południe?Wyborca 2018-10-29 05:58
Tadeuszu. Widac, że nie byłeś na spotkaniach Kosno z mieszksńcami. Była i o tym mowa. Nawet bardzo konkretne pomysły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+37 # I znowu TelusGRUBY LOLO 2018-10-27 11:52
Dlaczego ten partyjny aparatczyk pcha się wszędzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # RE: I znowu TelusZebe 2018-10-30 10:56
bo na niego głosujemy, malkontentów raczej ignorujemy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+55 # RE: Jest nowa koalicjaKWW Opocznianie 2018-10-27 08:49
Nie ma teraz innej słusznej drogi jak wybranie na urząd Burmistrza Pan Dariusza Kosno. Tylko on jest w stanie stworzyć przeciwwage dla "koalicji". Posiadanie "pełni" władzy deprawuje. Mamy tego próbkę na arenie ogólnopolskiej. W każdej zdrowiej demokracji musi wystepowac opozycja. Opocznianie zmobilizujmy się i idźmy na 4 listopada dokonac jedynego słusznego wyboru w tej sytuacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-38 # RE: Jest nowa koalicjaBRAT 2018-10-28 08:11
Jak wygra Kosno to założę się,.ze na tym portalu za ok 2 lat takie pomyje będą tu wylewane na niego ,tak jak teraz na Rafała Kądzielę......C o wy ludzie chcecie od koalicji,od samego Kądzieli ???zostali wybrani ..zostali to dajcie im rządzić.Żółć się z was wylewa, jak byście to wy byli najlepsi i wszystko wiecie najlepiej...Wam się nigdy nic nie będzie podobało,a co wam takiego dobrego Kosno zrobi ??? co wy jesteście tacy jego pewni ?? myślicie ,że więcej zrobi jak pan Rafał >> Wątpię.....na wszystko potrzeba kasy.Uważacie ,ze taki Kosno to ma zaczarowany ołówek i pstryk i już będzie wszystko super?????A tak na marginesie to nawet jak wygra/w co wątpię/to sam może sobie w nosie pogrzebac i kuleczkę utoczyć heheheheh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+69 # nowa koalicja?nirek 2018-10-27 08:46
Nowa koalicja? Jaka nowa? Starostra co rządził ostatnie lata. Burmistrz co rządził ostatnie lata. Vicebumistrz co rządził ostatnie lata. I poseł co rządził nimi wszystkimi ostatnie lata. To jest jakaś nowa koalicja?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: