Menu
RSS
Wybory Samorządowe 2018. Sondaż wyborczy

Wybory Samorządowe 2018. Sondaż wyborczy

  • Mateusz

Wybory Samorządowe 2018. Sondaż wyborczy

Do wyborów samorządowych pozostał miesiąc. Jeszcze nie wszyscy kandydaci na stanowisko Burmistrza Opoczna zostali zarejestrowani, ale już dziś oddajemy Wam do dyspozycji sondę wyborczą.

W tym roku o fotel Burmistrza Opoczna ubiegać ma się pięcioro kandydatów. Są to (w kolejności alfabetycznej):

  • Kosno Dariusz (Niezależny Blok Samorządowy)
  • Łuczkowski Tomasz (KWW Opocznianie)
  • Wieruszewski Jan (KWW Jana Wieruszewskiego)
  • Wołkiewicz Wiesław (Opoczyńska Wspólnota Samorządowa)
  • Zięba Anna (Prawo i Sprawiedliwość)

Kto, Waszym zdaniem, powinien zostać Burmistrzem Opoczna na najbliższą kadencję? Zapraszamy do udziału w sondzie.

Na kogo zagłosujesz w wyborach na Burmistrza Opoczna?

Kosno Dariusz (NBS) - 28.1%
Łuczkowski Tomasz (Opocznianie) - 14.8%
Wieruszewski Jan (KWW JW) - 12%
Wołkiewicz Wiesław (OWS) - 19%
Zięba Anna (PiS) - 14.9%
Żaden z wymienionych - 11.2%

Wszystkich głosów: 1796
Głosowanie w tej sondzie zostało zakończone on: 19 Paź 2018 - 00:00

Głosy można oddawać od 21 września do 19 października 2018 roku.

Prosimy o to, by nie oddawać po kilka / kilkanaście głosów na jednego kandydata w ciągu doby. Bądźcie uczciwi wobec siebie i swoich kandydatów.

Wszystkie, wielokrotne głosy oddane w krótkich odstępach czasu z jednego komputera będą usuwane, a jeśli trollowanie sondy będzie nagminne, wprowadzone zostanie ograniczenie głosowania do jednego głosu z jednego adresu IP.

 

Zanim oddasz kilka głosów głosów pod rząd, pomyśl o innych użytkownikach, którym swoim postępowaniem możesz uniemożliwić udział w sondzie.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+10 # ....????....Tomasz 2018-10-07 16:31
Głosujemy na Wieruchę zrobi porządek. Po tym jak zoztał potraktowany to nawet z z samych ambicji powinien ich wbić w ziemię. Pozdrawiam głosujcie na Wieruchę!!!!!!! !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # Program wyborczyWyborca2018 2018-10-01 00:40
Sondaż wyborczy w toku - od 21.09.2018. 5 kandydatów ale dopiero dziś wpadł mi w oko pierwszy program wyborczy. I jest to program komitetu Jana Wieruszewskiego . Podsumowanie obecnej kadencji trafione w punkt + konkretny pomysł z nowym spojrzeniem na Gminę Opoczno. Rozumiem, że reszta zajęta jest trzymaniem swoich ciepłych stołków?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # WyboryRyszard 2018-09-26 13:35
Pani Wice-burmistrz Zięba PIS, Pan Kopera PIS, od samego początku kadencji dogadani z Panem Burmistrzem Kądzielą. Teraz przed wyborami Państwo z PIS psioczy na obecnego jeszcze burmistrza że mało zrobione. To pytanie nasuwa się jedno, a mianowicie za co Pani Zięba brała pieniądze. Przecież jak się nie podobało to mogła zrezygnować z funkcji i powiedzieć wcześniej jaka jest sytuacja. Wg. burmistrza Kądzieli przecież jest bardzo dobrze. Druga sprawa, Pani Zięba po 4 latach przypomniała sobie o odlewni?? Przypadek? Każdy sam może sobie odpowiedzieć.
Mnie bardziej interesuje ile pieniędzy zostało pozyskane przez 4 lata z Unii Europejskiej tak bardzo złej wg PIS na inwestycje. W poprzedniej kadencji było kilkanaście razy więcej bo ponad 100 mln a teraz bez dotacji zadłużenie gminy większe? jak to jest możliwe? Tego nie wiem, bo prawie do każdej dotacji Unijnej trzeba mieć wkład własny. To gdzie pieniądze w tej kadencji były wydawane i jak się one przysłużyły dla mieszkańców Gminy Opoczno? bo raczej schody przy Zamku nikomu życia nie ułatwiły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-17 # Jak dogadani?Eops 2018-09-28 08:50
To skąd na stanowiskach ludzie NBS?wystarczy spojrzeć na listy. Ściemniasz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+30 # WyboryRyszard 2018-09-28 10:04
Eops, ja nie mówię o listach. Na początku obecnej kadencji Kądziela i Zięba z PISu dogadali się za popracie w wyborach, dlatego została vice-burmistrz. Przyszła kolejna kampania i nagle razem z Koperą narudzą, że jest źle. To skoro jest tak źle to dlaczego tego nie ogłosili wcześniej? Odpowiedź jest prosta, stołek i kasa. A dobrze nie było bo świadczą o tym liczby. Ja opieram się na faktach i ekonomii. Skoro jest jeszcze okazja na pozyskiwanie środków europejskich a włodarze mają to gdzieś to chyba jest coś nie tak. Poprzednicy brali kredyty żeby mieć wkład własny na inwestycje, bo Unia nie daje 100% środków. Obecna ekipa nie zmniejszyła długu A na dodatek chciała wyemitowac obligacje , no tak to następcy mieliby kłopot do spłacenia. A środków z Unii jak na lekarstwo. To ja się pytam jak ? Czy naprawdę warto było robić schody przy Zamku zamiast inwestować?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+36 # RE: Wybory Samorządowe 2018. Sondaż wyborczyzwykły obywatel 2018-09-26 12:34
Nie wiem czy ten sondaż ma sens bo chyba tym razem wieś po 4 latach "odrzucenia przez Kądziele" może zadecydować kto wygra, a tam raczej ludzie nie siedzą godzinami w necie, do tego jeden sztab usilnie promuje swojego kandydata w sieci. Został miesiąc do wyborów, a ja żadnego kandydata nie widziałem żeby tak po ludzku wyszedł do zwykłych obywateli, bo trudno nazwać spotkaniem z wyborcami dawanie wywiadów do TV na peronie, wizytę Morawieckiego, koncert w MDK, mecz piłkarski dla niepełnosprawny ch czy rozdawanie kopert zycia, które od wielu lat rozdają ratownicy To jest zwykła promocja i kupowanie głosów, a nie interesowanie się sprawami obywateli.

Gołym okiem widać, że dopychanie do korytka ruszyło pełną parą, ale jak może być inaczej skoro w mieście bida ąż piszczy to urzędnicza pensyjka/dieta za nic nierobienie jest na wagę złota. To jest wręcz żałosne,,, NBS troluje w necie wprost z biura na Kościuszki, od Łuczkowskiego chodzą po domach i każą głosować na ich kandydata, PIS niszczy bilbordy NBSowi wypominając im związki z PO, a poseł widzi tylko jedną opcje czyli Ziębową. Panowie chorągiewki jak Andrzej z MPK, garbaty Eugeniusz czy Józio z Bielowic mimo wieku emerytalnego rozpychają się jak mogą. Przez miesiąc wszystkim będą się kłaniać, podawać rękę, a za miesiąc wszystkich wiadomo gdzie będą mieć. Pan Tomasz z ARiMR może przez kolejne 5 lat wreszcie zrobi te20 m asfaltu obok Saigon Baru. O kandydatach na burmistrza można tylko powiedzieć że to jak wybór między cholerą, a dżumą. 4 na 5 jak najbardziej było/jest realnie przy władzy i dla zwykłego Kowalskiego nie zrobiło NIC przez 20 lat. Najśmieszniejsz e, że z ich wszystkich najlepsze obycie , prezencje itd. ma Wieruszewski.. Kosno jako człowiek majętny i z możliwościami (właściciel przychodni, szkoły, klubu piłkarskiego) przez kilkanaście lat mieszkania w Opocznie również nie zrobił NIC po za rozbudową i zbijaniem kasy z własnej szkoły,przychod ni. Sprowadzając się tutaj kupił tereny za bezcen tereny i budynki podobnie jak kilka lat temu budynek po Policji i mieszkanie przy ZSS1. Sławno i Drzewica biją Opoczno w dotacjach i inwestycjach na głowe. Wszyscy nagle zaczeli przejmować się sprawą odlewni, a i tak wiadomo, że na kilka kolejnych lat pozostanie tak jak jest bo zakład i działka jest własnością prywatną i żaden z kandydatów nie zaryzykuje usunięcia zakładu kosztem utraty wpływów z podatku i wzrostu bezrobocia. W Opocznie niestety więcej jest osób wierzących w obiecanki cacanki tak więc 21 rok upadku miasta gwarantowany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+32 # Krótka piłkaeops 2018-09-26 08:12
Przecież wszyscy obecnie kandydujący poza WIeruszewskim to osoby obecnie sprawujące władzę lub mający na nią decydujący wpływ(Darek K.). Więc porównanie jest proste: to co zrobili obecni dla gminy w porównaniu do tego co zrobione zostało za czasów Wieruszewskiego . Wymieniajcie te dokonania tej władzy bo jakoś ich nie widać a jeśli już się coś zdarzyło to fatalnie nie trafione, bezsensowne i drogie. A zapowiedzi 4 lata temu były takie szumne że powinniśmy mieć obecnie gminę mlekiem płynącą a mamy co? więc nawiązując do wpisu niżej "PO CO"??????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-42 # Wybór jest dość prostyeopsja 2018-09-25 22:24
Każdy kandydat spoza PiS to ryzyko dla miasta. Nie ma co kruszyć kopii tym bardziej że ci kandydaci to do wielkich wojowników nie należą. Nie możemy ryzykowac. Zagłosujmy na Pania Ziębę - pierwszą kobietB burmistrz Opoczna. Taki mamy czas. Reszta jest cieniutka jak przysłowiowa tylna część ciała popularnego gada...
Ja bym przyjęła taka klasyfikację:
Kosno - właściwie to po co?
Wieruszewski - nie wiadomo po co?
Wołkiewicz - po co?
Łuczkowski - tylko nieliczni wiedzą po co?
Biernacki - po co? a może...
Zięba - wszyscy wiedzą po co.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+30 # RE: Wybór jest dość prostySceptyk 2018-09-29 18:08
Ja bym to ujął inaczej. Każdy z nich będzie lepszy od kandydatki PiS-u.
Nie oddawajmy samorządu w ręce PiS-u. Niech nas Bóg chroni przed upartyjnieniem gminy i powiatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+46 # takie trzy w jednymolo 2018-09-24 19:02
czy nie zastanawia was mieszkańcy Opoczna że to jest niezdrowa konkurencja,alb o dobrze przeanalizowana strategia, gdzie troje prominentnych ludzi obecnie przy władzy startuje na burmistrza naszego miasta
pani Zieba-vice burmistrz
pan Łuczkowski-sekr etarz gminy
pan Wołynkiewicz- przewodniczący rady
to jest chyba ewenement w skali kraju.władza która się już wypaliła i nie miała nic do zaoferowania przez ostatnie cztery lata a jeszcze zadłuża nasze miasto na grube miliony na koniec kadencji po prostu liczy na fuksa,a tak poważnie to po wygraniu każdego z tych kandydatów miasto będzie rządzone tak jak do tej pory,czyli PIS i poseł.wybór kochani mieszkańcy należy do was.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # RE: Wybory Samorządowe 2018. Sondaż wyborczyRedakcja 2018-09-22 15:50
Przykro mi, ale w związku z zaistniałą sytuacją zmuszony jestem do wprowadzenia ograniczenia podczas głosowania.

Od tej chwili z jednego adresu można oddać tylko jeden głos.

Podziękujcie trollowi, który w odstępie kilku minut oddał z dwóch adresów IP ponad 60 głosów na jednego kandydata.

Głosy te oczywiście zostały usunięte, podobnie jak głosy oddane w tym samym czasie przez tę samą osobę na innego kandydata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-26 # RE: Wybory Samorządowe 2018. Sondaż wyborczyToudi 2018-09-22 11:20
Jak dla mnie nie ma nikogo na kogo mogę głosować!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+53 # Biedny wybórTeodor 2018-09-21 16:30
Nie dajcie się nabrać na Łuczkowskiego, proszę!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-30 # OpiniaKik 2018-09-22 13:22
Nie dajcie się nabrać na sfrustrowanych ludzi od Kosno, widać że nie mają co robić i płaczą przy kompach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # RE: Opiniado Kik 2018-09-24 10:34
kto tu jest sfrustrowany najlepiej odpowiedzą ludzie od rodem od Kadzieli i Łuczkowskiego. Wydzwanianie po domach aby nie wieszać np. banerów młodych opocznian, bo ten czy ów pan/pani to pieniacz i mąciciel. Albo rozsyłanie po szkołach pisma, aby ogłoszenia i informacje nie dawać do jednej z lokalnych gazet.. Juz za samo to jest paragraf..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-12 # PytankoALi 2018-09-26 10:05
Jaki ten paragraf jest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # SerioSerio 2018-09-24 16:00
To zglaszajcie do organów, co macie innego do roboty. Wasz wódz i tak się znudzi, jak w ostatnich kadencjach. I dopiero będzie placz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: