Menu
RSS
Burmistrz Opoczna bez absolutorium. Obniżone wynagrodzenie dla Rafała Kądzieli

Burmistrz Opoczna bez absolutorium. Obniżone wynagrodzenie dla Rafała Kądzieli

  • Mateusz

Burmistrz Opoczna bez absolutorium. Obniżone wynagrodzenie dla Rafała Kądzieli

Podczas XVLI sesji Rady Miejskiej w Opocznie radni nie przyjęli uchwały o udzieleniu Burmistrzowi Opoczna absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za rok 2017. Obniżyli też uposażenie Rafała Kądzieli.

Pomimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium, radni nie udzielili Burmistrzowi Opoczna absolutorium. Za przyjęciem uchwały głosowało 10 radnych. Czworo radnych było przeciwnych, zaś czworo wstrzymało się od głosu. Dwoje radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Mimo większości, uchwały o udzieleniu absolutorium nie przyjęto, ponieważ zgodnie z art. 28a ust. 2, rada przyjmuje uchwałę bezwzględną większością głosów.

Brak absolutorium w obecnej sytuacji nie rodzi dla Burmistrza Opoczna żadnych konsekwencji.

Podczas sesji nie obeszło się bez ekscesów. Na początku bloku uchwał radni opozycyjni poprosili o pięć minut przerwy. Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Wołkiewicz,odmówił, tłumacząc, że przerwę zrobi za kilka minut. Wówczas radny Grzegorz Wołąkiewicz złożył formalny wniosek o przerwę w obradach, który Przewodniczący poddał pod głosowanie. Z uwagi na remisowy wynik, obrady prowadzono dalej. Wówczas radni opozycyjni opuścili salę obrad.

Przewodniczący, mimo braku ustawowej liczby radnych chciał prowadzić obrady dalej, lecz po zwróceniu uwagi przez prawnika, policzono obecnych radnych i stwierdzono brak kworum. Przewodniczący Rady Miejskiej ogłosił dziesięciominutową przerwę, po której wznowiono obrady.

Burmistrz otrzyma wynagrodzenie niższe o 1 743,6

Podczas tej samej sesji radni przyjęli również uchwałę obniżającą wynagrodzenie Burmistrza Opoczna.

Zgodnie z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 936), radni zobowiązani zostali do obniżenia uposażenia Burmistrza Opoczna.

Wynagrodzenie miesięczne Burmistrza Opoczna wynosić będzie 10 620 zł brutto i składać się na nie będą:

  • wynagrodzenie zasadnicze w kwocie: 4.800,00 zł,
  • dodatek funkcyjny w kwocie: 2.100,00 zł,
  • dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, co stanowi kwotę: 2.760,00 zł,
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego, co stanowi kwotę: 960,00 zł.

Ponadto Burmistrzowi zgodnie z obowiązującymi przepisami przysługują: nagroda jubileuszowa i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+2 # złudne obietniceOpocznianka 2018-10-03 16:09
Panie Tomaszu Łuczkowski czemu robi pan swoim wyborcom
wodę z mózgu udzielając takiego wywiadu w Radiu Plus odnośnie odlewni WIS i powstania tam galerii.Otóz wyjaśniam panu ,że odlewnia usytuowana jest w dużej większości na terenach Skarbu Państwa (podać numery działek?)za które WIS
nie płaci nawet złotówki.Póki co możecie sobie pokiwać palcem w bucie.Chyba,że chce pan wybudować galerię na tym skrawku wykupionym przez WIS od prywatnych właścicieli to sory życzę powodzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+64 # a może zaorac?były Opocznianin 2018-07-16 12:54
patrząc na te wszystkie komentarze to się zastanawiam czy nie najlepszą opcją jest zaoranie tego wszystkiego. Byle tylko mój kandydat byle dorwać się do koryta, bo jak poprę to mi załatwi posadkę.. Wybór rządzącego to jak wybór między śmiertelnymi chorobami. Prawda jest taka że poza Kosno i Wieruszewskim pozostali kandydaci będą siedzieć w kieszeni u posła tak jak teraz siedzi kądziela,zięba, komendant policji i kierownik zusu. Gdy wygra któryś z wymienionej dwójki będzie ciągła wojna z posłem tak jak było z terenami za ZPC gdy przyjeżdżała TV Trwam po dojściu do władzy posła problem nagle sam znikł i podobno Opoczno wstało z kolan....Tak wstało że Sławno i Drzewica dostają milionowe dotacje, Kościoły w Paradyżu i Studziannej kilkaset tys, a opoczyńskie muzeum 19 tys na wymianę alarmu. Co zrobił Kądziela przez 4 lata i gdzie miał opinie mieszkańców wiemy wszyscy. Nie dotrzymał żadnej obietnicy (1 zastępca, 600 miejsc pracy)Zrobił sobie Biernackiego według własnego uznania, według uznania posła a nie mieszkańców nazwał rondo byłe ulice 17 Stycznia oraz Armii Ludowej. Na kupionej działce pod inwestycje obecnie rośnie kukurydza. Nominowanie Zbigniewa S na zastępcę to już śmiech na sali , przynajmniej chłopina pozwiedzał bo i Stocha odwiedził i był na wyborach Miss i na zawodach pożarniczych oczywiście za nasze pieniądze. Co zrobił poseł widać najlepiej po sytuacji z ostatnich dnia sprowadzony przez niego dyrektor szpitala (a z nim świta nowych pracowników w szpitalu)zrezyg nował robiąc przez rok 3 milionowy deficyt. Wracając do tych "niezależnych kandydatów" Wieruszewski pokazał przez 16 lat robiąc 50 mln deficyt, a Kosno pokazuje jak zarządza swoim -Vitamed i Szkoła Prywatna, a jak majątkiem należącym do miasta – stadion i klub Ceramika. Nie trzeba być jasnowidzem że po jego wygraniu szkoła i przychodnia będą uprzywilejowane , a majątek miejski niech zje rdza. Liczy się dla niego tylko kasa i własne korzyści, przecież niedawno jeden z jego współpracownikó w, mający chrapkę na urzędniczy stołek synek byłej vice dyrektor szkoły stwierdził że odlewnia wcale nie truje nie smrodzi i nie przeszkadza.
Podsumowując czekam na kolejny etap upadku miasta, które już przypomina wieś….
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+67 # zagwostkaolo 2018-07-13 11:41
do polityki nie idzie się dla pieniędzy.na radnych wszystkich szczebli nie zostaną umieszczone osoby które są zatrudnione na stanowiskach kierowniczych i doradczych, w spółkach skarbu państwa i w spółkach samorządowych.w iecie kto to powiedział,Jaro sław Kaczyński.no to panowie opoczyńscy misiewicze z pis, zobaczymy jak wygląda wasza lojalności w stosunku do waszego guru,bo jak widzę macie problem.a co do kandydatury Tomka-kto dostaje się między wrony,już zawsze kracze tak jak one.jeszcze parę lat wstecz byłby to dobry wybór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+52 # RE: zagwostkaerwin 2018-07-15 10:30
To co robią tacy ludzie i sa radnymi jak Kopania,był wiele lat Ksyta,to prezesi spółek.......ci ekawy czy będa na listach czy nie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+23 # radniWaldek 2018-07-17 13:46
na listach wyborczych PiS nie będą mogli startować ci co są w spółkach, na innych listach mogą, a Kopania i Ksyta nie są z PiS a inni wystartują na innych listach, wielkie mi halo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-105 # BravoNowe 2018-07-11 06:30
Nikt nie oczekuje w Opocznie rewolucji, nie da się Drzewiczki kijem zawrócić, a normalności. Znam Tomka od lat, to człowiek który może być gwarantem właśnie spokoju i normalności. Życzę Ci sukcesu, moja rodzina i ja jestesmy na Tak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # RE: BravoOpocznianka 2018-09-17 10:10
A jakie Tomek ma wykształcenie z dziedziny zarządzania? "Hydrant", bo taką miał ksywkę jeszcze w liceum, był pierwszym, który obnosił się z walką z systemem. Zaprawdę gwarant normalności. Anarchistą. Muzykiem hc punkowym. Tych, którzy Go znają z tej strony śmieszy Jego diametralna zmiana, by tylko dostać się do stołka i na nim utrzymać. Były Anarchista, który z kolan powstać nie może tak jak Prezydent. I ktoś mi będzie wciskał, że zależy mu na dobru ogółu. Żałosne. Trzeba naprawdę nie mieć kręgosłupa moralnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+87 # Nie zgodzę sięOn 2018-07-11 13:52
Uważam że nic ciekawego nie wniesie. Młody ale zmanierowany i nie widzę w nim cech przywódcy. Dobry na sekretarza to i tak dużo. Opoczno nie ma czasu na dziwne eksperymenty. Dajcie chłopa albo babę z jaja i.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-115 # Na takNowe 2018-07-09 21:26
Niech idzie młodość, jestem na tak. Tomek i długo, długo nikt... Panie sekretarzu, trzeba!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-103 # RE: Burmistrz Opoczna bez absolutorium. Obniżone wynagrodzenie dla Rafała KądzieliMartusia 2018-07-09 18:07
Młody burmistrz zawsze dobrze się prezentuje. :) z całej bandy starych pryków przydało by się trochę świeżości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+84 # odpowiadając MartusiJaś 2018-07-10 16:16
To nie konkurs piękności. To powszechne wybory.
Z konkursem sekretarz na pewno by sobie u nas na wsi poradził.Ma w tym temacie niezłą wprawę dziecino i poza cwaniactwem życiowym nie znajduję u niego żadnej pozytywnej cechy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-90 # ŻałosneNowe 2018-07-12 10:23
Nie zazdrość. To grzech
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # RE: ŻałosneOpocznianka 2018-09-17 10:12
Proszę nie wyskakiwać z orzechami, bo otoczenie aktualnego Burmistrza ma ich więcej na sumieniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-108 # wynikZorbas 2018-07-08 12:07
Jeśli Tomek wystartuje to chyba proste, że jest szansą dla naszego lokalnego społeczeństwa. Tomku startuj. Jesteśmy z tobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-91 # RE: wynikWynik 2018-07-12 21:51
Zorbas masz rację idziemy na Tomasza z całą rodziną i znajomym. Tomku tak trzymaj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+93 # RE: wynikalicja 2018-07-11 11:42
szansą ale chyba dla lizusów. tak podłłego i zapatrzonego we własną karierę człowieka dawno nie widziałam. uśmiecha się do Ciebie, podpuszcza by wyciągnąć informacje, a potem sprrzeda cię jak ostatniego łacha. pare osób już się przejechało na tomeczku. dla niegoo liczy się tylko dobro - własne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-85 # zaczelo sieantek 2018-07-11 19:41
juz widac jak konkurenci boja sie p.Tomka i takierzeczy mozna poczytac. Poradzisz sobie !!!
Po stylu sadze ze wyPiSuje to czlowiek widomo ktorej pani ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # RE: zaczelo sieOpocznianka 2018-09-17 10:15
Nie jestem "człowiekiem wiadomo której pani" a jednak to samo uważam na temat Tomka...kandyda ta...hahaha....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+74 # Niby czego się boi?On 2018-07-12 20:55
Jedyne czego można się bać to straty czasu. Po co pisać o kandydatach dla samego kandydowania. Napiszcie chociaż jedną pozytywną sprawę dla miasta załatwioną przez tego pana. Marna kandydatura według mnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-60 # 1 sprawaantek 2018-07-14 20:35
np. sala usc :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-63 # ...Nowe 2018-07-14 20:13
Marny to jest ten wpis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-84 # Kto przeciw komu?kamil 2018-07-07 10:14
Co wy wiecie . To nie będzie walka między pis, burmistrzem, nbs. Tpopatrzcie na to co się wewnątrz. Młodość a stare układy. Jeśli nie burmistrz to ludzie oczekują kogoś z jego otoczenia a sekretarz jest naturalnym kandydatem. W parti rzadzacej w referendum wygrał młody prezes ale został sprowadzony na ziemię przez panującą w magistracie. Nbs żadnego młodego lidera. Miastowi nie popra pis, wieś się podzieli na niebieskich i zielonych. Wobec tego młodzi się dogadają i wreszcie po radach plemiennych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-100 # Yes Yes YesZdzichu 2018-07-07 08:58
Tomek na burmistrza, to jest super kierunek. Niech te stare pryki idą na ryby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-102 # WynikGo 2018-07-06 12:49
To jest wiadomość, ludzie małej wiary, doskonale wiadomo że jesli Tomek wystartuje, to wygra w pierwszej turze. Do dzieła. Jesteśmy z Tobą kolego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-97 # CZYTAM TO FORUM I CZYTAM...ja 2018-07-05 21:02
I powiem jak ja myslę. W finale wyborów zmierza się Pani Zięba z Panem Kosn%o. Wygra według mnie Pani Zięba. Z wielu powodów i z faktu że przez te kilkanascie ostatnich lat faceci na fotelu burmistrza nie radzą sobie dobrze. Co do Pana sekretarza to mysle ze nie wystartuje tylko podobnie jak przed tamtymi wyborami przytuli sie do jakiegoś pewniaka. Wie że raczej ma szanse na poziomie 5 % głosów. Pozostali kandydaci tez raczej marne szanse według mnie Jan były burmistrz okołu 9 %, i Pan z OWS podobnie jak sekretarz 5%.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-27 # przepraszam za błędyja 2018-07-06 12:49
we wpisie powyżej jest błąd w nazwisku. Przepraszam to problem z klawiatura był...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-88 # Łuczkowski? No nie wiemAndrzej 2018-07-03 23:34
Łuczkowski nie startuje mam info ma popierać podobno jakiegoś Tomasza z PiS i byłego dyrektora biura poselskiego podobno to ten Tomasz ma startować na Burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # To wszystko fałszywe pozory, a...agata 2018-07-03 21:21
... zaściankowa polityka w "gołębniku" ma się dobrze. Kampania przedwoborcza wre i już przeplatają tymi krótkimi nóżkami do korytka by się nachapać przez kolejną kadencję! Na pokaz pospólstwu pokazali jacy to są "pracni i mocni" że uczknęli kawalątek z sowitego wynagrodzenia, a jednym głosikiem nie udzieli absolatorium pod koniec kadencji- tuż przed wyborami. Wszystko na pokaz i dla omamienia wyborców! Boli fakt, że nikt z kandydatów na burmistrza nie zasługuje na głos poparcia, tak samo będzie do rady gminy czy powiatu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+54 # kariera czekaDo roboty 2018-07-04 10:31
agata na co czekasz,jak tak cię boli że nie masz na kogo głosować to proszę bardzo,kandyduj na burmistrza albo na radnego droga otwarta.każdy kto pisze takie bzdury jak ty chowa się za nickiem a boi się wziąć odpowiedzialnoś ć na siebie.agata załóż swój gołębnik to może i ty jak piszesz -dopchasz się do koryta by się napchać -powodzenia i do roboty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-40 # Rozbawiona :) ...agata 2018-07-10 23:01
Gnat

Rzucisz gnatem prawdy
Nie w...
A pomiędzy
Zjawi się klakier - nie pies!
By kąsać bezrozumnie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+72 # BURMISTRZ ?TUTEJSZY 2018-07-03 08:56
Co z tego ,ze bez absolutorium ,jak i tak dalej bezsensowne decyzje. Niczym nie uzasadnione nowe miejsca pracy w MDK ,chyba koledzy po fachu To sa obiecywane przez R.K.nowe miejsca pracy dla swoich CO na to bezRadni ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-94 # Po rozum do głowyja 2018-07-03 08:54
Tu się przepychają kto lepszy a kto gorszy. Należy w końcu iść po rozum do głowy! Pieniędzy w mieście nie ma. Co zrobić żeby się pojawiły? Proste. Głosować na kandydata partii rządzącej w kraju! Pomijam sympatie polityczne ale burmistrz z PiS daje szansę na rozwój miasta. Pozostali gwarantują spory i taplanie się na byle jakim budżecie. W końcu należy wybierać z głową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+93 # Po rozum do głowy-jaolo 2018-07-03 11:40
powiedz mi bo nie wiem czy żyjemy w innych światach.przeci eż od początku kadencji jest to ekipa która jest bardzo ściśle związana z PIS.poza tym poseł ma duży wpływ na politykę tej ekipy,a pani vice.to pis i kandydatka tej partii na burmistrza.moje pytanie brzmi-ile pieniędzy ta ekipa razem z posłem załatwiła dla miasta przez 3 lata poza zadłużaniem nas i jakie inwestycje przeprowadziła przez swoją kadencję,ile powstało nowych miejsc pracy,bo brukowanie miasta to element estetyczny a nie gospodarczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-68 # Wcale nie takJa 2018-07-07 18:47
Nie tyle jest od początku związana z PiS tylko musi współpracować z partią rządzącaą krajem aby cokolwiek załatwić. Tak to wygląda. I jeżeli nawet wygra jakiś kandydat co smaruje na PiS i Posła to i tak się do niego będzie wdzięczył bo go nie ominie jak będzie chciał dotrzeć z jakąś poważną sprawą do ministerstwa itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+64 # RE: Wcale nie takSceptyk 2018-07-09 11:14
Jeśli gmina napisze dobry projekt, który przejdzie ocenę formalną i merytoryczną, to dostanie na niego pieniądze bez klękania przed kimkolwiek.

A skoro obecna ekipa liczy cały czas na pomoc posła, który sam wyżej niewiele może, to świadczy tylko o tym, jakie projekty są pisane i jacy ludzie są zatrudniani w gminie. Sam poseł też niewiele zrobił dla Opoczna i regionu. Jedyne jego "osiągnięcia", to podpinanie się do cudzych sukcesów.

Gdybyśmy w każdej kwestii liczyli na posła, Opoczno dawno byłoby już zaorane.

Słyszę od ludzi, jak to poseł przyczynił się do zbudowania przystanku na Opoczno Południe, jak to powinniśmy być mu wdzięczni za obydwie obwodnice. A jego jedyna zasługa, to przecinanie wstęgi. Szkoda, że ludzie szybko zapominają, co kto zrobił dla Opoczna i dają się tak omamić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-79 # ni mijaj się z prawdąja 2018-07-03 23:42
Raczej ekipa rządząca nie jest związana z PiS. To jest ekipa NBS poza małymi przepychankami pod koniec kadencji. Przypomnij sobie co z miasta zrobiła ekipa PSL. Ja tylko apeluję o rozumne rozdawanie głosów. Co da na stanowisku burmistrza jeden czy drugi? Napisz kto może miec pozytywny wpływ na nasze miasto. Z wymienianych tu kandydatów uważam że wszyscy pchają się do koryta, a nie do pracy na rzecz mieszkańców Opoczna. I tyle....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+84 # trzeba baczniej obserwowaćolo 2018-07-03 08:35
dziwię się że wszystkim piszącym uciekł jeden fakt który na tej sesji był najistotniejszy ,czyli zadłużenie gminy na 14 mln.to dotyczy nas wszystkich mieszkańców,a wy martwicie się o samopoczucie miernego burmistrza i jego popleczników.Wi oletta jesteś chyba blondynką albo nie oglądałaś sesji bo jak redakcja odpowiedziała,p ensje burmistrzowi obniżyli jego wierni pretorianie,czy li koalicja PIS-OWS-ZIEMIA OP.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # Obudzcie sieTarafok 2018-07-03 07:40
3 lata z rzędu państwo radni byli jednogłośnie za panującym, a że idą wybory to uciekają z okrętu, bo pan Kacprzak to przecież przeciw sobie zagłosował, bo przecież sam to tworzyl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+66 # RE: Obudzcie sieEdward 2018-07-03 15:55
Andrzej Kacprzak jak był vice Burmistrzem to za swoją pracę zostało udzielone absolutorium dla wszystkich, gdzie zaraz po głosowaniu Kądziela w perfidny i bezczelny sposób odwołał go ze stanowiska. Teraz absolutorium zostało udzielane obecnie "rządzącym".Jak się okazało za swoją"pracę" nie otrzymali. Po raz pierwszy w historii.Szkoda że ma to tylko znaczenie wizerunkowe w tym momencie bez poniesienia żadnych konsekwencji..T ak to jest jak słucha się pana posła, który wszystkim steruje i za nic nie odpowiada.Do tego co rusz przegrywane są sprawy.Jedno wielkie nieporozumienie .Ludzie obudźcie się i podsumujcie sobie tą kadencję-na co poszły pieniądze z budżetu, co zostało zrobione, ilu inwestorów gmina pozyskała, ile nowych miejsc pracy powstało (nie wliczając stanowisk dla ludzi z koalicji rządzącej) i jakie obietnice nie zostały spełnione dane mieszkańcom przed wyborami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-85 # oj ojWioletta 2018-07-02 17:59
No cóż, drużyna NBS obniżyła wynagrodzenie obecnemu burmistrzowi, czyżby przyszły Nowy Burmistrz w osobie Pana Dariusza zamierzał pracować dla miasta społecznie..... . nie sądze , wię po co ta cała szopka ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+32 # Pan Darek?Kanar 2018-07-04 09:56
Ten co to chce zamieniać się na działki z właścicielami odlewni, mimo że nie należą do nich
Chciałby zagrać na nosie Kądzieli, natomiast wiedzy ani pomysłów za bardzo nie ma. Wiem bo byłem na spotkaniu w MDK o Radach osiedli. Ludzie z NBS odchodzą, zamiast dołączać. Widać gołym okiem jakie to poważne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+56 # RE: oj ojRedakcja 2018-07-02 23:30
Za obniżeniem uposażenia głosowali radni obecnej koalicji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+74 # RE: Burmistrz Opoczna bez absolutorium. Obniżone wynagrodzenie dla Rafała KądzieliTeodor Prime 2018-07-02 15:27
brak absolutorium wyraża się do całego "kierownictwa" Magistratu.
Burmistrz i wszyscy wice, sekretarz, etc.
To jest sygnał dla nich że czas się skończył. Żegnamy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+72 # RE: Burmistrz Opoczna bez absolutorium. Obniżone wynagrodzenie dla Rafała Kądzieliwaldi 2018-07-02 12:49
Mina Kądzieli po głosowaniu - widok bezcenny. Gdyby chłopina cokolwiek wiedział na temat działąnia samorządu to z pewnością siedziałby spokojnie, bo brak abbsolutorium, zwłaszcza na kilka miesiecy przed wyborami, niewiele znaczy. A ten wyglądał jak wystarszone dziecko. Rafałku! poczekaj do wyborów, a wtedy ci zzaśpiewamy : . Bolszewika goń, goń goń....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+61 # Burmistrzopocznianin30 2018-07-02 20:37
Cytuję waldi:
Mina Kądzieli po głosowaniu - widok bezcenny. Gdyby chłopina cokolwiek wiedział na temat działąnia samorządu to z pewnością siedziałby spokojnie, bo brak abbsolutorium, zwłaszcza na kilka miesiecy przed wyborami, niewiele znaczy. A ten wyglądał jak wystarszone dziecko. Rafałku! poczekaj do wyborów, a wtedy ci zzaśpiewamy : . Bolszewika goń, goń goń....

Może do burmistrza dociera wreszcie , że to już jego koniec nie popisał się przez te 4 lata. Słyszałem, że miał ambicje być tak jak Wieruszewski 4 kadencja, a tu lipa. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-60 # Luczkowski????? ???Andrzej 2018-07-02 11:33
To Luczkowski startuje?????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+62 # Co??Uczniak 2018-07-02 20:56
To by było... Zamienił stryjek...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+75 # RE: Luczkowski????? ???anka 2018-07-02 15:01
No ktoś musi co by ta ekipa: Kądziela, Sobczyk, Śliwka, Stempniak + kilku 3 radnych o zmiennym zdaniu i przynależności miało sznasę zostać przy korytku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+59 # Tylko nie toMarta 2018-07-04 09:50
Dobrze, że tym razem to kwestia wyborów powszechnych a nie konkursu. Bo taki to czasem łatwo wygrać u nas na wsi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+48 # Absolutorium bez znaczeniajarzyna 2018-07-02 09:17
Brak absolutorium nie ma znaczenia dla przyszłych wyborów, Kądziela nie startuje, a pozostałych kandydatów z tego obozu (Zięba i Łuczkowski) one bezpośrednio nie dotyczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: