Menu
RSS
Kampania ruszyła

Kampania ruszyła

  • zem

Kampania ruszyła

Stowarzyszenie Niezależny Blok Samorządowy oficjalnie rozpoczęło przygotowania do kampanii wyborczej. Wprawdzie ta formalnie rozpocznie się w dniu ogłoszenia postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów, ale NBS chce do tego czasu mieć opracowaną strategię działania i program wyborczy.

Nie jesteśmy komitetem wyborczym. Jesteśmy grupą inicjatywną, która w przyszłości może przekształcić się w komitet wyborczy - mówił na spotkaniu z mieszkańcami gminy Opoczno Dariusz Kosno, oficjalnie przedstawiony jako kandydat na burmistrza Opoczna w jesiennych wyborach samorządowych.

Nie wiemy jeszcze, czy wystartujemy w wyborach jako samodzielny komitet wyborców pod szyldem Niezależnego Bloku Samorządowego, czy też wejdziemy w skład koalicji tworzącej jeden, duży i powszechny komitet. Wszystko jeszcze jest przed nami. Wiele zależy od rozmów, które już prowadzimy. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym, kto ma pomysł jak odbudować zaufanie mieszkańców Opoczna do lokalnego samorządu. Nie zamykamy drzwi przed nikim.

Stowarzyszenie Niezależny Blok Samorządowy oficjalnie rozpoczęło przygotowania do kampanii wyborczej. Wprawdzie ta formalnie rozpocznie się w dniu ogłoszenia postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów, ale NBS chce do tego czasu mieć opracowaną strategię działania i program wyborczy.

Kampania ruszyła

Chcemy stworzyć program uwzględniający wnioski i postulaty zgłaszane przez mieszkańców miasta i gminy – podkreślał witając licznie przybyłych na spotkanie prezes Stowarzyszenia Paweł Kępski. 

Z początkiem marca NBS otwiera biuro interwencyjne, które mieścić się będzie na Placu Kościuszki w Opocznie. Biuro czynne będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. - Każdy mieszkaniec miasta, gminy i powiatu będzie mógł zgłosić nam swoje inicjatywy lub uwagi do działalności samorządu lokalnego, jak również do działalności służb i instytucji. Każdy głos będzie ze szczególną starannością odnotowany w celu zdiagnozowania potrzeb i oczekiwań społecznych. W Biurze będzie można również zgłosić akces do Stowarzyszenia Niezależny Blok Samorządowy – dodał Kępski.

Głównym punktem spotkania było wystąpienie Dariusza Kosno, który motywując swój start w wyborach mówił o konieczności prowadzenia kampanii w formie dialogu ze społeczeństwem. W tym celu zaproponował powołanie dziewięciu zespołów, zajmujących się opracowaniem strategii rozwoju gminy w zakresie: gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska, utrzymaniem dróg i transportu; pomocy społecznej, ochrony zdrowia i polityki prorodzinnej; gminnego budownictwa mieszkaniowego; edukacji publicznej; kultury, kultury fizycznej i turystyki; targowisk; wodociągów i utrzymania czystości; porządku publicznego i bezpieczeństwa oraz promocji gminy i współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wypracowane wnioski posłużą do stworzenia programu będącego podstawą działalności przyszłego burmistrza.

zem

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-15 # BBJACK NORIS 2018-03-10 18:25
Komentarz zablokowany

Wszystko prawda, ale... na niektóre rzeczy trzeba mieć dowody, inaczej trzeba się liczyć z pozwem sądowym.
Poza tym za dużo tych wykrzykników. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-17 # RE: Kampania ruszyłaDO KOLEGI 2018-03-10 16:24
Komentarz zablokowany

Przed napisaniem kolejnego komentarza proszę wyłączyć CapsLock. Krzyku na tym forum nikt tolerować nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+29 # RE: Kampania ruszyłabyły opocznianin 2018-03-10 08:43
Opoczno przez 20 lat stoczyło się nawet poniżej dna. Stało się jedną wielką wsią. Sławno i Drzewica w dotacjach i inwestycjach biją nas na głowe Są zgazyfikowane skanalizowane. Opoczno będzie dalej przebijać dno bo mamy takich ludzi jak Róg Ksyta, Wieruszewscy, Kosno, Kądziela a przede wszystkim Telus Chomicz i dopóki Ci ludzie nie znikną nie będzie żadnej poprawy. Najgorsze że wychowują swoich następców jak Śliwka Kopera. Wszyscy wyżej wymienieni twierdzą w ostatniej kadencji że Opoczno wstało z kolan i jest kraina miodem płynąca a Telus i Chomiczowa to już najbardziej. Roczny remont Biernackiego, Graniczna rozkopana od października gdzie jest zapowiadany remont kina, remont stadionu(w Drzewicy mogli wyremontowac zalozyc oswietlenie na stadionie itd), Przez 4 lata nie powstał żaden zakład pracy, żaden blok komunalny Smiac mi się chce jak widze w Dzienniku Łódzkim że samorządowcem roku zostaje Misiurski a biznesmenem Kopania. Całe miasto się śmieje że komendant policji kierownik zus i burmistrz wiecej siedza u posła a nie w swoich gabinetach. Co zrobili radni dla mieszkańców w tej kadencji po za tym że byli mierni i wierni swoim panom.?
Nawet gdyby burmistrzem został Tadeusz Wojciechowski to Telus nie pozwoli mu skutecznie rzadzić bo już kilka lat temu nagłosniona informacja o zaległym urlopie wójta Sławna nie była przypadkiem a Kopera czepiał się niewyciętego pieńka w Szadkowicach TAK WIEC UPADEK MIASTA NA 100% DALEJ BĘDZIE TRWAŁ BO SAMI MIESZKAŃCY AKCEPTUJĄ SWOICH RZĄDZĄCYCH I WYBIERAJĄ ICH PRZY URNACH.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # RE: Kampania ruszyłaKuba Biernacki 2018-03-09 18:16
Cytuję Smutny:
Pan Darek Kosno startuje z chęci zemsty na Kądzieli że nie pomógł mu za bezcen przejmować majątku miasta, z chęci zemsty na PiSie że zablokowali mu przejęcię bardzo dużych pieniędzy podatników o co teraz walczy w sądzie z powiatem...pogratulować :( to miasto nie potrzebuje zemsty tylko człowieka chętnego do pracy dla Tego Miasta. Co do Zemsty to następny Pan Kubuś B. ze spotted Opoczno - internetowego ramienia Pana Kosno . Burmistrz mu nie przyjął żony do urzędu to teraz też się mści. Jak tylko jest nieprzychylny komentarz na FB dla Pana Kubusia lub Pana Kosny to od razu komentarz znika. Nie o zemstę tu chodzi tylko żeby wspólnie działać dla tego miasta a nie, ja wydam teraz milion zł na kampanie żeby się zemścić. Żenada. Dodatkowo rzeczywiście zaprasza wszystkich: Klimków, Szczepaniaków i wielu innych pragnących zemsty... To wszystko bardzo smutne.


Szanowni Państwo anonimowo komentujący na łamach Opoczno.info i "Kolego" który wspomniał mnie w komentarzu, zaczepiając przy okazji moich bliskich

Musi Wam się bardzo nudzić w tym urzędzie, że produkujecie takie treści. Żeby była jasność, drugi raz nie będę powtarzał:

- nie jestem, nie byłem i będę ani ramieniem Pana Kosno, ani ramieniem Kądzieli, ani czyimkolwiek innym ramieniem czy ręką, bo nie wiadomo co jeden z drugim tą ręką robił i robi.

- odnośnie internetowej odnogi, to z ust samego Pana Kądzieli wyszło w świat, stwierdzenie że Dariusz Kosno płaci mi za wpisy na Spotted, za co do tej pory nie usłyszałem słowa przepraszam, choć ku temu była niejedna okazja. Dowodów na potwierdzenie tej tezy też jak nie było tak nie ma ( pewnie płaci gotówką ), więc też byłbym ostrożny, bo to moim zdaniem podchodzi pod pomówienia

- owszem prowadzę Spotted: Opoczno i owszem usuwam niektóre wpisy, ale tylko te które obrażają mnie lub inne osoby, albo takie które są zwyczajnie głupie lub szkodliwe społecznie

- nie mam żony, ale owszem, moja narzeczona startowała w otwartym konkursie na wolne stanowisko w UM, i owszem nie dostała tego stanowiska. Skoro zaczepiasz już o bliskich mi ludzi to może uzupełnisz, że w tym przypadku miała kierunkowe, najmocniejsze papiery ze startujących w konkursie, że zajmowała się dotychczas dokładnie tym, czego w Urzędzie w tamtym momencie akurat potrzebowali, a pracy nie dostała, bo "skoro ja nie pomagam im, to oni nie pomogą mnie". Sprawdź i napisz kto dostał wtedy pracę i jak zakończył się konkurs, bo to też ciekawa historia.
Możesz wymyślać historie o mnie, ale jeśli nawiązujesz do moich bliskich to albo pisz prawdę, albo sobie odpuść. Taka dobra rada

Tyle ode mnie w temacie sterowania mną przez kogokolwiek, jak i ewentualnych pobudek jakie kierują mną orzy prowadzeniu Spotted: Opoczno. Każdemu kto uprawia dziadostwo w tym mieście należy się piętnowanie, i będę to robił bez względu czy u władzy będzie Kądziela, Kosno, Wieruszewski, ktoś z PIS, PO, PSL czy SLD, LSD czy inny Nowoczesny.

Nie będę uczestniczył w dalszej wymianie komentarzy z osobami, które nie mają odwagi podpisać się pod własnymi słowami własnym nazwiskiem. Jeżeli ktoś chciałby o coś zapytać, jestem dostępny na Facebooku, na stronie Spotted: Opoczno. Można też wysłać maila na: , chętnie porozmawiam i odpowiem na nurtujące Was pytania.

Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich myślących ludzi, którym nie jest wszystko jedno.

Kuba Biernacki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # prawda w oczy koledo milka i Teodor 2018-03-09 14:04
1.rondo przy ulicy Perzyńskiego
2.modernizacja i renowacja zalewu
3.rozbudowa szkoły przy Kossaka
4.remont siłowni przy A.Krajowej to tylko kilka projektów na które kasę załatwili w marszałkowie radni i były wice z NBS.
a jak jesteście tacy mądrzy to napiszcie co dla Opoczna załatwił pan poseł i pan burmistrz ,poza przecinaniem wstęg.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # O czym ty piszeszkolega 2018-03-10 08:43
Jaki NBS to załatwił jak ma dwoje radnych w gminie i jednego w powiecie!!!, A szkoła przy Kossaka podkega pod Starostę więc jeszcze raz jaki NBS!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # PrawdaKolezanka 2018-03-09 20:39
Dokladnie tak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-50 # wiarygodny kandydat to WołąkiewiczOla 2018-03-09 00:49
Po kilkunastu latach pracy w radzie miasta uważam, że , najwyższy czas na Grzegorza Wołąkiewicza na stanowisko burmistrza! Spokojny, zrównoważony i nieobojętny na życie mieszkańców miasta Opoczno i gminy. Wyśmienicie zorganizowany i dokładny.Po tylu latach praktyki w urzędzie, jestem przekonana, że byłby bardzo dobrym burmistrzem. Najwyższy czas panie Grzegorzu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-18 # Dejze zyćeops 2018-03-09 22:01
Jedna rzecz pozytywna która zrobił dla społeczeństwa ten Pan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-20 # powrót królaJerzy 2018-03-09 00:49
i bardzo dobrze że wraca stary dobry Gospodarz.
Pan Dariusz piszę że :
W latach 1993-1999 Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Opocznie

Pan Dariusz był Naczelnikiem w czasach gdy Pan Budzyński sprzedał działkę koło MDK za grosze ZUSOWi. Jak czytam że ta sama opcja ma znowu wrócić i sprzedawać swoje wpływy to mam mieszane uczucia. Młodzi może nie pamiętają, Ale dopiero Pan Wieruszewski wyprostował wszystkie sprawy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # Troche PrawdySmutny 2018-03-08 21:54
Pan Darek Kosno startuje z chęci zemsty na Kądzieli że nie pomógł mu za bezcen przejmować majątku miasta, z chęci zemsty na PiSie że zablokowali mu przejęcię bardzo dużych pieniędzy podatników o co teraz walczy w sądzie z powiatem...pogr atulować :( to miasto nie potrzebuje zemsty tylko człowieka chętnego do pracy dla Tego Miasta. Co do Zemsty to następny Pan Kubuś B. ze spotted Opoczno - internetowego ramienia Pana Kosno . Burmistrz mu nie przyjął żony do urzędu to teraz też się mści. Jak tylko jest nieprzychylny komentarz na FB dla Pana Kubusia lub Pana Kosny to od razu komentarz znika. Nie o zemstę tu chodzi tylko żeby wspólnie działać dla tego miasta a nie, ja wydam teraz milion zł na kampanie żeby się zemścić. Żenada. Dodatkowo rzeczywiście zaprasza wszystkich: Klimków, Szczepaniaków i wielu innych pragnących zemsty... To wszystko bardzo smutne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-21 # Janek WPowrót króla 2018-03-08 13:03
W wyborach wystartuje też były burmistrz Jan Wieruszewski ( PSL ). Info potwierdzone przez Bagieńskiego w wywiadzie radio plus radom
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # dejta zyćeops 2018-03-08 22:37
Wstydu chłop nie ma. O klasie nie wspomnę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # śmiech na saliolo 2018-03-07 15:11
jak widać po wpisach trole pis zaczynają szczekać. to było do przewidzenia,st rach zagląda w oczy przed porażką,a do teodor czy tej samej osoby pod różnymi nickami.NBS był cały czas i składał inicjatywy,zała twiał pieniądze dla miasta i masz rację wypromował obecnego burmistrza który po krótkim czasie wypiął się na ludzi którzy pomagali mu w wyborach.jak wszyscy mówią częściej można spotkać burmistrza w biurze pis niż w urzędzie,a jak byś nie wiedział to w Opocznie rządzi koalicja PiS-OWS I ZIEMIA,NBS już dawno wyszedł z koalicji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # RE: śmiech na saliTeodor 2018-03-09 01:07
Słuchaj no olo, bolo, czy jak ci tam. Mam nadzieję, że masz dowody na poparcie swojego wpisu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # Konkretymilka 2018-03-08 19:48
Cytuję olo:
jak widać po wpisach trole pis zaczynają szczekać. to było do przewidzenia,strach zagląda w oczy przed porażką,a do teodor czy tej samej osoby pod różnymi nickami.NBS był cały czas i składał inicjatywy,załatwiał pieniądze dla miasta i masz rację wypromował obecnego burmistrza który po krótkim czasie wypiął się na ludzi którzy pomagali mu w wyborach.jak wszyscy mówią częściej można spotkać burmistrza w biurze pis niż w urzędzie,a jak byś nie wiedział to w Opocznie rządzi koalicja PiS-OWS I ZIEMIA,NBS już dawno wyszedł z koalicji.


Ja z pisu nie jestem. Ale konkretnie chciałabym się dowiedzieć jakie inicjatywy wypromował nbs od ostatnich wyborów i na co załatwił pieniądze. Proszę o odpowiedź
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # NbsKolezanka 2018-03-09 14:01
A jednak NBS robil cos przez te 4 lata. Zaczynajac od Dnia Dziecka nad zalewem, przez zbiorki pomocy naukowych dla dzieci z rodzin potrzebujacych, pomoc dzieciom niepelnosprawny m zarowno przez Zarzad NBS jak i radnych NBS, zbiorka zywnosci dla dzieci z Domu Dziecka w Mroczkowie (zakonczona zreszta duzym sukcesem). W porownaniu do innych cos dzialaja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # PrzekłamanieALA 2018-05-28 13:38
Cytuję Kolezanka:
A jednak NBS robil cos przez te 4 lata. Zaczynajac od Dnia Dziecka nad zalewem, przez zbiorki pomocy naukowych dla dzieci z rodzin potrzebujacych, pomoc dzieciom niepelnosprawnym zarowno przez Zarzad NBS jak i radnych NBS, zbiorka zywnosci dla dzieci z Domu Dziecka w Mroczkowie (zakonczona zreszta duzym sukcesem). W porownaniu do innych cos dzialaja.

O przepraszam bardzo czyż to wszystko nie było z ramienia PIS!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Kampania ruszyłaopocznianin 2018-03-07 14:49
NBS to przez tę kadencję ściągał pieniądze dla miasta. to co jest zrobione albo w trakcie to dzięki NBS.
Niestety taka prawda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Gdzie byliTeodor 2018-03-07 07:00
Gdzie był NBS przez ostatnie lata od wyborów? Gdzie były akcje i inicjatywy, gdzie była radna Szczepanikowa? NBS jako komitet wyborczy wypromował obecnego burmistrza i poprzez bierność dołożył ręki do tych nieudolnych rządów w gminie. Na mój głos nie liczcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # KAMPANIATUTEJSZY 2018-03-07 01:04
Jesli Pan Dariusz wystartuje i zrobi taki myk jak jemu Pan Kadziela i sprzeda kolegow za kilka srebrnikow ,to parowkowym skrytozercom mowie stanowczo NIE ! NIE ! NIE ! I jeszcze raz NIE !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Aż tylu ?aadaaMM 2018-03-07 00:50
co jeden to Ferdynand Kiepski, mają pomysła, żeby podać im pomysła na koryto +++
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # RE: Kampania ruszyłaToudi 2018-03-06 16:01
Czy nie będzie jakiegoś normalnego kandydata?
Ktoś wie ilu będzie kandydatów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Moim zdaniemopocznianin30 2018-03-06 15:44
Moim zdaniem p. Kosno jest o wiele lepszym kandydatem na burmistrza niż ten obecnie na panujący p. Kądziela, który pasuje na tą funkcję jak wół do karety! Który w Urzędzie Miejski na niczym się nie zna tylko ma swoich "podpowiadaczy"
p. Saternus, p. Łuczkowski, p. Stempniak pseudo rzecznik prasowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+30 # BłazenadaJack Noris 2018-03-06 10:46
Ten pan nie startuje dla Opocznian tylko z zemsty !!!!!......a juz nie daj boże glosować na radnych typu..Ksyta Marek,Kopania,S zczepanikowa,Fu ra,a Ksyta to juz przechodzi sam siebie !!!! teraz został uzdrowicielem ciepłownictwa !!! kim on juz nie był..........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-24 # RE: BłazenadaIcek 2018-03-06 18:57
Dlatego Ksyta nie startuje i nigdy nue startowal z nbs-u.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+28 # No to fajnieeops 2018-03-06 09:20
Wszystko fajnie ale chyba bez większych szans. Poprzednio weszli na hasłach odsunięcia od władzy wieloletnio zasiedziałego burmistrza i jego ekipy ponieważ znudził się ludziom do granic wytrzymałości. A teraz na czym wejdą? Na hasłach odsunięcia obecnego skoro szli razem do wyborów. Zaczyna się stara dobra opoczyńska szopka. Nagabywanie, łażenie po domach, rozpijanie i obietnice bez pokrycia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: