Menu
RSS
Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta Telusa

Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta Telusa

  • Biuro poselske posła na Sejm RP Roberta Telusa

Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta Telusa

2 grudnia 2017 roku poseł na Sejm RP Robert Telus obchodził swój jubileusz. W tym roku mija 10 lat odkąd został parlamentarzystą. Poseł dziękował za to w Sanktuarium Matki Boskiej Świętorodzinnej w Studziannie.

Jubileuszowe uroczystości otworzyła Msza Święta odprawiona w Sanktuarium w Studziannie. Nabożeństwu przewodniczył Biskup Senior Diecezji Łowickiej Józef Zawitkowski. W swojej homilii przypomniał on m.in., że Robert Telus pochodzi z religijnej i patriotycznej rodziny i taką właśnie religijną i patriotyczną rodzinę Poseł stworzył wraz z małżonką również swoim dzieciom. Biskup podkreślił także, jak ważne jest to, że za swoją 10-letnią pracę Poseł chciał podziękować właśnie Matce Boskiej Świętorodzinnej.

Odprawione w Sanktuarium w Studziannie nabożeństwo było wyjątkowe. Licznie zebrani w świątyni ludzie siedzieli niemal w zupełnych ciemnościach, bo w miejscowości nadal nie było prądu. Panujący w sanktuarium mrok nadał uroczystości jeszcze większej powagi, którą dało się wyczuć w pełnej Bazylice ludzi.

W uroczystościach brał udział m.in. Ks. Infułat Ireneusz Skubiś, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Krzysztof Jurgiel, Minister Kancelarii Prezydenta – Andrzej Dera, w imieniu Ministra Obrony Narodowej- Mariusz Marasek, Wicewojewoda Łódzki- Karol Młynarczyk, Ks. Jacek Wieczorek- Dyrektor Radia Plus Radom, Ks. Kazimierz Kurek- Były Krajowy Duszpasterz Rodzin. Niestety nie wszyscy zaproszeni goście mogli osobiście uczestniczyć w Jubileuszu Posła Roberta Telusa w zamian skierowali na jego ręce listy gratulacyjne. W tym gronie był Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zebrani goście - rodzina, przyjaciele, współpracownicy wspólnie dziękowali za 10 lat sprawowania Mandatu Posła Roberta Telusa.

Po zakończonej Mszy Świętej zaproszeni goście udali się do Domu Ludowego w Kraśnicy na jubileuszowy tort oraz poczęstunek. Każdy z uczestników miał okazję zamienić parę zdań z Jubilatem dziękując mu za dotychczasową pracę na rzecz Ojczyzny oraz życząc kolejnych sukcesów i następnych lat w sprawowaniu tak ważnej funkcji.

Podczas bankietu wystąpili: Weronika Wilk, Joanna Nadolska, Studio 107 z I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie oraz Zespół Kamili Biniek-Kaczorowskiej, którzy zachwycili swoimi występami Gości, którzy gromkimi brawami nagrodzili wykonawców.

Świętujący swój jubileusz Poseł Robert Telus podkreślał, że praca parlamentarzysty daje mu ogromną satysfakcję i spełnienie. Do swoich największych sukcesów opoczyński Poseł zaliczył zakończone powodzeniem starania o przystanek Opoczno Południe oraz obwodnicę miasta. Zaznaczył jednak, że na ten sukces zapracowały także inne osoby. Robert Telus mówił również, że obecnie jest mu łatwiej zabiegać o ważne dla regionu sprawy, niż wtedy, kiedy był Posłem opozycji. Jego działania od lat ukierunkowane są na pomoc drugiemu człowiekowi przez co współpracuje z wieloma fundacjami. Najbliższą Fundacją dla Posła Roberta Telusa jest Fundacja „Dar dla Potrzebujących”, której jest współzałożycielem. Jej działania od lat ukierunkowane są na pomoc najmłodszym. Fundacja prowadzi od 2010 roku placówkę opiekuńczo – wychowawczą typu rodzinnego w Mroczkowie Gościnnym.

Rodzinny Dom Dziecka to największe dzieło Fundacji, w którym przebywa obecnie ośmioro wychowanków. A od 04.12.2017r. funkcjonuje druga placówka opiekuńczo – wychowawczą typu rodzinnego w Byszewach. Fundacja co roku organizuje spotkania wigilijne i wielkanocne, Dni Rodziny, aktywnie włącza się w organizację regionalnego etapu Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej oraz oddaje cześć pamięci Żołnierzy Wyklętych, realizując w Opocznie cyklicznie Bieg Tropem Wilczym. Od kilku lat pozyskuje również dofinansowanie i organizuje kolonie letnie i zimowe dla dzieci pochodzących z terenów wiejskich. Ponadto prowadzi Opoczyński Punkt Przedszkolny w Wójcinie. W tych wszystkich działaniach Fundację „Dar dla Potrzebujących” zawsze wspiera Poseł Robert Telus wraz z biurem poselskim.

Młodemu pokoleniu Poseł Robert Telus nieustannie stara się przekazywać miłość do Ojczyzny, wartości chrześcijańskie oraz poszanowanie dla rodzimej kultury. Jest organizatorem licznych konkursów w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o tematyce historycznej oraz lokalnej.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # --------------- ---Jgfc 2017-12-25 12:15
Komentarz zablokowany

To nie interia czy gazeta, tu się ludzi nie obraża, obojętnie kim by byli.

Epitety i inne obraźliwe określenia zostawcie na rozmowy ze znajomymi.
Tam przynajmniej nikt Wam sprawy nie założy. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+37 # RE: Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta Telusadobra zmiana dla swo 2017-12-22 08:33
na premie dla ministrów 200 mln,do śląska trafi 40 mld,do Opola trafi 1mln 200 tys itd.moje pytanie--ile kasy pan załatwił dla Opoczna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+43 # to już 10 latnormalny 2017-12-21 07:42
To już 10 lat jak żyje za nasze pieniądze z naszych podatków. Nie robi nic. W sejmie powinna być kadencyjność
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # W ostatniej dekadzieGbur 2017-12-18 14:40
W ostatniej dekadzie to najczęściej widzę p..posła na fotorelacjach z miejsko gminnych imprez i czasami w telewizji w pobliżu znaczących osób. Nie ubolewam , ze nie miałem możliwości wysłuchania głosu posła w sejmie ale za to słyszałem jak występował z przemową w czasach gdy pracował w gospodarce komunalnej i to mi wystarcza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+66 # PoselZx 2017-12-09 22:53
Swietlice to nie seijm.
Poseł ? 10 lat stracone !Hipercor
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+57 # RE: Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta TelusaZx 2017-12-09 22:48
Poseł kadrowy, wszyscy liczą na darmowe z UE i liżą buty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # RycerzCyd 2017-12-12 11:50
Komentarz zablokowany
Można wyrazić każdą opinie bez obrażania kogokolwiek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+66 # dekomunizacjaolek 2017-12-08 18:24
w zupełności popieram słowa obywatela, Opoczno to państwo w panstwie rządzące się swoimi prawami można powiedzieć że tu to mieszkancy sa dla urzednikow, a nie urzednik dla mieszkanca, zwyklego szarego czlowieka. jeszcze troche to wszyscy z tego miasta wyjada w poszukiwaniu normalnego, godnego zycia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+78 # Do posłaJa 2017-12-08 12:19
U siebie strasznie pan aktywny !!!, szkoda tylko, że w Sejmie pana nie widać, wywiadów tez Pan nie udziela, większość Polaków pewnie nawet nie wie, że jest taki poseł jak Telus !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+73 # RE: Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta TelusaZły 2017-12-07 21:23
Poseł chyba nie otrzymał zaproszenia do Torunia na urodziny Radia, to sobie urządził jubel.
Czy ten "dwór" jak napisano niżej zarabia już na siebie? Tym dzieciaczkom ze zdjęć chyba głupio, że "starsze panie" z koła mają lepsze warunki niż one w swojej szkole - tam chyba nie ma sali gimnastycznej?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+68 # Do posłaobywatel 2017-12-07 11:47
Panie Pośle, to może pomoże również Pan w kwestii wprowadzania zmian w dokumentach po zdekomunizowani u ulic w Opocznie? Wszystko miało być bezpłatnie, a tu żeby wprowadzić zmianę w księdze wieczystej trzeba zapłacić np. 50 zł w starostwie za wypis z rejestru gruntów bo bez wypisu ani rusz...
Całe to Opoczno, to jakaś porażka. nigdzie tak nie ma jak tu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+77 # RE: Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta TelusaDo poseła 2017-12-06 23:35
Czy posel zaplacil z własnej czy tez sejmowej kasy za wynajęcie "dworu" w Kraśnicy? Czy pani Lucyna choroba przewodnicząca gotowała michę na jubel w ramach obowiązków służbowych? Czy pan posel potwierdza że w łódzkich lasach państwowych ma ksywe "kadrowy" z tytułu zatrudniania kolesi? Ksiadz dziekan Serszyński muał rację że pogonił z Bartłomieja darmozjada. Pogonic jeszcze rozwodnika żyjącego w konkubinacie winnego rozkopanych dróg w mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+67 # ?anna 2017-12-06 17:50
włosy sobie przefarbował i to jedyne osiągnięcie hehehe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+70 # RE: Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta Telusakac 2017-12-06 17:36
oj Robuś Robuś narcyz z Ciebie rocznice jubileusze po co to niech wyborcy sami ocenia twoja prace w wyborach bo takie przechwałki co to się nie narobiło samemu przez te lata dla Opoczna ziemi opoczyńskiej są zdecydowanie nie na miejscu ...młodzież inaczej określa na fb osoby które same sobie lajkuja posty i z tym jubileuszem jest podobnie ważne aby się pokazać jak to się działa a rzeczywistość jest całkiem odmienna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+75 # zasługi Telusaola 2017-12-06 12:03
Pan Poseł jako jako główny specjalista od zatrudnienia ile załatwił miejsc pracy dla swoich Nie doceniacie tego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-18 # jubileuszTUTEJSZY 2017-12-06 09:51
Komentarz zablokowany

CapsLock
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+74 # Skończ Panie wstydu oszczędź!!opocznianin29 2017-12-06 07:37
Skończ Panie wstydu oszczędź!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+85 # RE: Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta TelusaEdek 2017-12-06 00:05
Za 12 365.38 zł uposażenia i diety co miesiąc też bym był mówił, że "praca daje ogromną satysfakcję i spełnienie". Cyrk i kabaret - "dziękując mu za dotychczasową pracę na rzecz Ojczyzny" a co on takiego zrobił dla ojczyzny? To że pcha się wszędzie gdzie się da, a w szczególności do kościoła, nie oznacza że zrobił coś dla ojczyzny. Dla ojczyzny to mógł zrobić poległy żołnierz, a nie poseł ziemi wiejskiej, bo na pewno nie opoczyńskiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+76 # Chwalą Nasxyz 2017-12-05 20:33
To może Pan poseł już nie jako opozycja pomógłby społeczności lokalnej wraz z ministrem środowiska Szyszko uporać się z powietrzem w Opocznie bo zdecydowanie przodujemy w Polsce pod tym względem. A obwodnica i przystanek to zasługa Panów o trochę innych nazwiskach.Mimo wszystko gratuluję Panu posłowi dobrego samopoczucia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+82 # RE: Chwalą NasSceptyk 2017-12-06 08:24
Cóż, sukces ma wielu ojców, tylko klęska jest sierotą.

Kiedyś ktoś mówił, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Pan poseł chyba w to uwierzył.

Poseł może zaklinać rzeczywistość at mortem defecatum, ale my będziemy pamiętać, komu zawdzięczamy przystanek Opoczno Południe.

Wbrew temu, co głosi poseł, pamiętamy i będziemy pamiętać, że głównym inicjatorem i osobą, której zawdzięczamy przystanek Opoczno Południe jest Paweł Gusta. Pamiętamy jak wraz z grupą ludzi zbierał podpisy, słał pisma do ministerstwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+83 # Nie tylko posełjontek 2017-12-06 14:52
Nie zapominajmy, że miłościwie nam panujący burmistrz również ma wprawę w podpinaniu się pod cudze sukcesy. W zatrudnianiu swoich też idą łeb w łeb. Więc się nie ma co dziwić, że się świetnie dogadują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+79 # DekadaFanfary 2017-12-05 20:31
Niestety... Osiągnięcia marne jak na tyle lat, nie ma się czym chwalić... Raczej zastanowić się czy faktycznie reprezentuje poseł swoją ziemię... Nie można przypisywać sobie nie swoich osiągnięć, a wszystkie inne są niewielkie, a nawet tylko pozorów ę by nie mówić o tym, że tylko dla małej grupy... Niestety bardzo szkoda... Nie ma się z czego cieszyć...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+67 # RE: Jubileusz 10 lecia mandatu posła Roberta Telusaona 2017-12-05 19:00
Wzruszyłam się do łez
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+76 # zasłużony dla regionu?wstyd 2017-12-05 15:38
Proszę sobie nie przypisywać cudzych zasług!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: