Menu
RSS
Urząd Wojewódzki w Łodzi zbada legalność zarządzenia Burmistrza Opoczna

Urząd Wojewódzki w Łodzi zbada legalność zarządzenia Burmistrza Opoczna

  • Mateusz

Urząd Wojewódzki w Łodzi zbada legalność zarządzenia Burmistrza OpocznaUrząd Wojewódzki wszczął z urzędu postępowanie kontrolne mające określić legalność zarządzenia Burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli nr 57/2017 z 16 marca 2017 roku, na podstawie którego ze stanowiska dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie odwołany został Zdzisław Miękus.

W uzasadnieniu zawiadomienia opublikowanego na stronie Urzędu Wojewódzkiego czytamy, że Urząd Wojewódzki ma wątpliwości czy mając na uwadze art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 862), zamiar odwołania dyrektora Miejskiego Domu Kultury im. Tadeusza Sygietyńskiego w Opocznie był opiniowany przez związki zawodowe działające w tej instytucji oraz stowarzyszenia zawodowe i twórcze właściwe ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję.

Organ nadzoru ma również zastrzeżenia, co do sposobu uzasadnienia powodów odwołanie Dyrektora Miejskiego Domu Kultury im. Tadeusza Sygietyńskiego w Opocznie. W uzasadnieniu aktu odwołującego dyrektora z zajmowanego stanowiska dyrektora instytucji kultury ocena ta musi być dokładnie i szczegółowo umotywowana. Zaniedbania po stronie dyrektora, które mają prowadzić do odwołania go ze stanowiska dyrektora instytucji kultury, muszą być wykazane w postępowaniu poprzedzającym podjęcie zarządzenia. Zdaniem organu nadzoru, tak skonstruowane uzasadnienie, tego wymogu nie spełnia.

Załączniki:

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-18 # Dyrektor MGOPSŁukasz 2017-07-09 10:57
Inni mieli staż pracy , a co zrobili w ośrodku ? no i co żal ściska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-24 # Dyrektor MGOPSŁukasz 2017-07-09 10:53
Pani Basia to osoba o wielkim sercu, jej dobroć , życzliwość dla ludzi wyrozumiałość nie zastąpią żadne artykuły prawne . Kto się tak ubiega o ten stołek,że pisze takie rzeczy siejąc propagandę i nienawiść w sieci . Pani Basia wielu pomogła tego ludziom a tu się tak odpłacają za jej dobroć pisząc takie komentaże.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+48 # odbierać nagrodyniewiele robić 2017-06-15 04:52
Pytam, co takiego wielkiego zrobiła Pani Radna Miejska - Wiktorowicz- kojarzona z PO z tego co pamietam, - wybrana zima - że została najlepsza radną i dostała za to nagrodę> Pomijam festyn w ostatni weekend maja na którym był tez burmistrz.?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+43 # RE: odbierać nagrodyTass 2017-06-17 07:25
A ja się zastanawiam co powiedzą radni jak wojewoda daj Boże unieważni zarządzenie Kądzieli. Będą udawać że nic się nie stało? Wszak to wychodzi im najlepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # RE: odbierać nagrodyOlo 2017-06-17 19:53
Że wykonywali rozkazy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+64 # WstydAlina 2017-06-11 13:44
Wstydzę się za władze naszego miasta. Miało być tak dobrze i co? Panie Kądziela. Promujesz pan miernoty, udajesz troskę za miasto a masz w nosie opinie ludzi. Zmieniłeś dyrektora bo ponoć wizerunek ci nie pasował. I co się dzieje? Nic. Marazm jak za Wieruszewskiego . A oberkiem nie zamydlisz oczu. Gdzie dzien dziecka gdzie dni Opoczna? Mam nadzieje że Miękus wygra z tobą wszystkie sprawy. A wtedy zostanie ci tylko Kamienna Wola.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+66 # RE: Urząd Wojewódzki w Łodzi zbada legalność zarządzenia Burmistrza OpocznaRomek 2017-06-06 21:08
Kądziela! Nawet ywoi niedawni sprzymierzeńcy już się śmieją ze przewalisz następną sprawę. Z Matusiewiczową przerżnąłeś.Tsl samo będzie i z Miękusem. Tylko coś mi się wydaje że Zdzichu się zawezmie i powalczy do końca. A wynik można przewidzieć. Dlsyego weż się w garść chlopie, nie rób wstydu miastu i idź na ugodę. Bo my nie będziemy płacić za twoje fanaberie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+27 # A ja mam inne zdanieTIK TAK 2017-06-05 01:15
Te propozycje są bardzo interesujące, tylko, że nikogo w Urzędzie Wojewódzkim nie zainteresują... Napiszcie oficjalne pismo a nie tutaj jakieś audyty będziecie robili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-44 # bądźmy mądrzejsia 2017-06-04 16:06
Możemy oczywiście narzekać na ludzi zarządzających miastem i powiatem ale...weźmy pod uwagę że za plecami Posła stoją partyjne świry, które tylko dzięki niemu nami nie rządzą. Taki młody krzykacz, który miał uzdrowić miasto, a dostając stołek dyrektorski zamilkł i tylko chce jeszcze wsadzić swoją mamuśkę na dyrkę. Burmistrz nie głupi i się nie zgodzi ale będzie miał za to nagonkę ze strony fanatyko- nieudacznika, którego miejmy nadzieję że mieszkańcy po raz kolejny nie wpuszczą do rady. Komuna pierwszej klasy. Są też inni równie szajbnięci. Miasto się rozwija po latach zastoju. Możecie wydzierać japy i krytykować ale za to że się zapisaliście do partii nie możecie oczekiwać stanowisk. Należy coś sobą reprezentować. Teraz krzyknąć" precz z komuną" to żaden wyczyn. Komuny nie ma już ze 30 lat. Do roboty partyjne miernoty i przydupasy się brać, a nie szukać kwitów na radnych i rządzących. Czasy komuny nie wrócą chociaż byście tego chcieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-40 # Może masz racjęfakt 2017-06-06 10:25
Nie chcę tutaj wychwalać kogokolwiek. Władze jakie mamy raz robią coś lepiej, raz coś im nie wychodzi. Ogólnie nie ma wstydu. i w tych trudnych warunkach widać że coś idzie do przodu. Fakt że ciężko jest upilnować towarzystwo partyjne ale Ci którzy są na najważniejszych stanowiskach myślę że w większości zachowują się godnie i profesjonalnie. Zaraz zacznie się krytyka ale tak to wygląda ze strony osoby bezpartyjnej i mało zaangażowanej ale obserwującej i żyjącej na tym terenie. Może ci wybijający się nieszczególnie nabiorą kiedyś ogłady i szacunku do innych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+44 # RE: Może masz racjęAlina 2017-06-12 12:19
Panie Sliwka. Daj pan spokój.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+88 # Opoczno jest dla wszystkichmatys 2017-06-03 12:11
Rządzą nami ludzi którzy nie dopuszczają do siebie myśli, że ktoś może być innych wyznań i przekonań. A nawet jeśli ktoś taki jest, to w ich opinii jest to ktoś mniej wartościowy. Osobiście mam dość hipokryzji bijącej z twarzy min. pana Telusa, pani Chomicz, pana Kądzieli. z Jezusem na sztandarach a wbrew nauce kościoła. mam ich wszystkich serdecznie dość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+73 # folwarkewela86 2017-06-03 12:07
moja mama od dawna mówiła o opoczyńskich (bez)radnych i burmistrzach, że "panoszą się jak Panicze na cudzym folwarku."

ale jak patrzę na to co teraz jest chyba jeszcze gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+74 # nepotyzmendriu 2017-06-03 10:49
Ja bym jeszcze sprawdził ile środków z budżetu miasta poszło na występy artystyczne synów pana burmistrza oraz jego dziewczyny. Z ostatniego występu w Warszawie są nawet zdjęcia na stronie miasta. i "szwagier" też sięport załapał na łatwą kaskę. Brawo Rafał!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # RE: nepotyzmmiejscowa 2017-06-19 14:14
no i wyszło szydło z worka. Piknik Świętojański - gwiazda wieczoru kto? Dziewczyna burmistrza!!!! aaaaaaaaaaaaaha hahahahahahahah aha już na mieście mówią, że zespół powinien zmienić nazwę z Como No na Family Band.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+85 # jest kilka rzeczy do sprawdzeniaAdam 2017-06-03 09:41
Przy okazji Wojewoda lub inny odpowiedzialny organ mógłby sprawdzić jeszcze kilka innych rzeczy:

- czy etyczne jest startowanie z ramienia jednej opcji i przechodzenie do drugiej ( skrajnie różniącej się ) tuż po wybraniu na stanowisko

- czy etyczne jest wysyłanie dzieci zimą na zjeżdżalnie w centrum miasta w czasie, gdy powietrze jest mówiąc wprost trujące

- czy zgodne z prawem i etyczne było podpisanie zgody na organizację homofobicznej wystawy w centrum miasta, dla dzieci idących do szkoły 1 września, wystawy która głosiła hasła niepoparte wiedzą naukową, które były jedynie propagandową tubą pewnej grupy społeczno/politycznej

- czy Pani Przewodnicząca Rady powiatu Barbara Maria Chomicz zgodnie z prawem została mianowana dyrektorem MOPSu,

- jaki jest zakres prac i obowiązków wszystkich asystentów Pana burmistrza ( min. od PR ), skoro w internecie o Opocznie mówi się głównie w niekorzystnym kontekście.

-
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+50 # ...ogr 2017-06-05 14:58
akurat etyce z polityką wyjątkowo nie po drodze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: